Beli Timok

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Eeeeh Beli Timok. Zaboravljen i od Boga.

Danas tj. jutros sam obišao teren ispod knjaževca u ataru sela Ravna, ustvari daleko nizvodno od sela. Reka lepa, bistra, onaj dosadni promajni vetar pirka i ne staje...

Ribe? Ima klenova pedljaša kao pleve, izgleda da su se ove godine provukli bez trovanja. Prosečna lovna dužina oko 25 cm onih većih nema nigde, ni u brzaku ni u viru.

Nalovio sam i vratio nazad gomilu a radna muva je bila modifikovana Nišavska veštica sa nogicama od mešavine crnog i belog antron yarna.
 

Prilozi

  • Beli Timok.jpg
    Beli Timok.jpg
    213,5 KB · Pregleda: 375
  • B.Timok.jpg
    B.Timok.jpg
    222,2 KB · Pregleda: 405

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ti tereni nizvodno od Ravne us ekstra. Čudno je da nema krupnijih riba pošto je prethodnih godina na tom delu veći deo godine bio zabranjen ribolov.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
100ka je napisao(la):
Čudno je da nema krupnijih riba pošto je prethodnih godina na tom delu veći deo godine bio zabranjen ribolov.
zasto cudno? ??? na svakoj reci gde je bio zabranjen ribolov ribe vise nema  :yeswink:
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ranije je napisano u temi o tezini i godinama klena da mu je za  25 cm potrebno oko
4-5 godina...onda nije ni cudo sto nema vecih, 2007 je ubijeno sve u Belom Timoku, tako
da najrovatnije sad pecamo posttrovacku  generaciju klena...uz ponekog koji je dosao uzvodno.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Baš tako Dejo.

Krupnih klenova nema ali zato ima 100 mil. komada skobalja od 20-30 cm po slobodnoj odokativnoj proceni. Cenim da je taj deo B.Timoka rezervisan za jata skobalja. Klenovi su uzvodno ili nizvodno od Ravne. Te ribe su lepo podelile reku, jedne ovde, jedne onde.

Sve u svemu raduje činjenica da se reka oporavlja i da je čista. Lokalne deponije pored reke ih nema što me je izuzetno obradovalo, neverovatno ali stvarno ih nema.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jel si probao koji zabačaj nimfice među skobalje?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Nažalost poslednjih godina pred trovanje skobalja je isto bilo (pre)više u odnosu na klena u B.T.
Poslednji put sam bio u proleće i leto 2009. tamo. Pecao sam od Debeličkog mosta nizvodno pošto je bilo zabranjeno pecnaje nekih 5km uzvodno. Već tada se videlo da će skobalj ponovo preplaviti reku. Jedino što je dobro u toj najezdi skobalja je to što su primerci sasvim pristojni. Tako da ko voli da pecka skobalje na nimfu imaće čime da se zabavi :D
Probaj copper john-a za skobalje pa javi da li je bilo nešto.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Nisam probao, samo sam klena jurio suvim muvama a nimfe nisam ni nosio uopšte.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Klena i to krupnog na ovoj reci najlakse ce te prevariti u blizini mostova kao sto su u Borovcu, Vrbici, Drenovac...
Problem je taj sto se riba hrani u par cugova koji su bas kratki.
Najbolje sam prolazio ujutru na osuncanim delovima reke.
Skobalj je teska meta, previse rada a malo ribe. A i pecanje na nimfu mi nije nesto interesantno.
Probam tu i tamo ponekad, mora puno da se menjaju muve i trazi dobitna.
 
Vrh Dno