BIOTS PERA

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Sale stvarno poucan post.  :respect1:

Mene interesuje da li se pri motanju muve koristi samo jedan isperak ili se koristi snop sa vise isperaka.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pri motanju se koristi samo jedan "isperak". Ako želiš glatko telo okreneš i motaš tako da su male fibre prema unutra tj. prema vratu od udice. Ako želiš da se vide onda radiš suprotno.

Primer, jedna i druga od istog biotsa samo da su im tela motana sa različitih strana:
index.php

main.php
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
aaaa zato se kod mojih prvih probnih musica sa ovim materijalom na nekim videle te male fibre a na nekim ne  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:.

Seb hvala, ova informacija mi je od vitalnog znacaja.

Znam da sam dosadan ali interesuje me da li ti prvo malo "razdrljas" te male fibre prstima pa onda motas isperak ili se one same odvoje od isperka pri motanju, i kad pravis jednu a kad drugu varijantu musica?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nista ih ne razdrljam :) namotam i to je to...nemam neku posebnu filozofiju kada radim koju i zasto. Jednostavno kako mi dođe  :D zapravo često napravim dve iste muve samo da je jedno telo ovako a drugo onako. Pa, kada sam na vodI probam sta bolje radi. Ovakve sa tim sitnim ispercima bolje podaraju abdomenalne (bar ja tako mislim). Kod emergera uvek radim ovako dok kod suhih imitacija jednodnevki malo cesce radim glatku verziju. Iskreno, meni se i jedna i druga verzija pokala odlično u ribolovu. Možda bi te detalji bolje objasnili iskusniji kolege. :D
Jako volim biots, od kada sam ga otkrio/od kada su mi ga otkrili :D mi je skoro pa nezamenjiv kod mnogih suvih muva. Jedina mana mu je što nije ljubitelj pastrmkinih zuba tj. vrlo brzo se ošteti mada su meni i takvi lovili :D.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Da se ne bi brzo ostetio, probaj sa tankim slojem super lepka na udici pre nego sto namotas biots.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobra ideja...inace od proverenih lovnih uvek imam po par istih pa ako koja ode nema frke, zamenim ju drugom.  Ako se radi sa malo dabinga ispod tog biotsa onda upotreba super lepaka otpada ali ideja je dobra i probat cu to. 
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
kad vezujete biots, na kraju vezite ga unakrsno , jedan namotaj sa jedne pa jedan sa druge strane
tako da ce posle par namotaja biots da se koncem odsece i pero ce biti odlicno pricvrsceno .
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sale, vadi foto-aparat! Voleo bih da vidim kako to izgleda. :tbumb:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Danas sam ofarbao pera po receptu iz ovog topika. Doduse pera su mi stajala oko 20 sati u luku i koprivi. Boje su mi dobro ispale ali su mi perca izgubila elasticnost pa se lome pri motanju. Pera su par meseci stajala i bila su loseg kvaliteta a kuvanje ih je dotuklo.

Uskoro mi stizu sveza i kvalitetna pera pa rekoh da proverim dali je jos neko imao ovakvih problema posle farbanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Toni, Toni... :bangbang: promašio si temu. Predlažem moderatorima da otvore (ako već nema) temu o farbanju perja i tamo prebace Tonijev post.
Ti, Toni, ne farbaj više ništa dok se ne čuješ sa mnom. Upropastićeš sve! :doh:
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
[quote author=Mixmaster]
Ti, Toni, ne farbaj više ništa dok se ne čuješ sa mnom. Upropastićeš sve! :doh:
[/quote]
pa ti si legenda
Toni mozes slobodno kad namotavas ta krta pera da ih malo ovlazis i onda namotas ,
e da obavezno pre toga zovi Randju
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jedina mudrost pri farbanju perja je da voda ne sme da ključa. To se odnosi na sve vrste perja i još nekih materijala, pa zaslužuje posebnu temu. Mada, može i ovako.
Tek sada videh da se u okviru ove teme pisalo o farbanju. Izvini,Toni. Donesi malo tog biotsa da ga probam za barske jednodnevke i crvenperke.
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Sa kog dela domace curke se uzimaju bots pera?(Jesam li ja ovo pitanje vec postavio? ???)
 
Vrh Dno