Bledsko jezero

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Seb,

nasalio sam se na temu klena jer u pocetku nismo znali da ima amura na Perucackom jezeru( pre 20god) pa smo mislili da su klenovi od 80-ak santimetara :D!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ivandrago je napisao(la):
Seb,

nasalio sam se na temu klena jer u pocetku nismo znali da ima amura na Perucackom jezeru ( pre 20god) pa smo mislili da su klenovi od 80-ak santimetara :D!


Hehehe  :) dobro da ih niste gađali suvim muvama ili ganjali malim strimerčićima...na toj vodi bi nastala verovatno još jedna mistična slika o klenu od strane domačina...kao u stilu: "kada klen preraste 60cm postane tako pametan i lukav da ga je ne moguće uloviti, nitko ne može da ga vidi ni kako se hrani...po nekada ga se vidi da jede alge i blablabla:bleh: :lol:

Pitam se samo kako bi mi bilo da zakačim amura od 1m+ a da sam pri tom u mom kanuju  ::) :drool: to bi verovatno bio extra doživljaj ili kakvo šaranče od 40kg kojih ima mnogo a i sam si ih video.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Imao bi Seb celodnevnu besplatnu vožnju jezerom  :D :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Strelac je napisao(la):
Imao bi Seb celodnevnu besplatnu vožnju jezerom  :D :hammer:

uh šta bi dao za takvu vožnju, samo nikako ne bi voleo da me riba vodi preko veslačke pruge (sajle bato)
ovako to izgleda
lakemap.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, obecao sam postaviti taj video sto sam snimao ali malo i odugovlacio. Slike ste vec videli pod temom "podvodna fotografija". Konacno se jezero malo razbistrilo. Jučer sam obišao jezero i voda postaje bistrija. Jedva čekam da se opet malo zagnjurim kamerom. Nadam se boljoj vidljivosti.

Video sam uradio na brzaka pa nema nekih efekata i na kraju se slova malo pobrkaju ali nema veze. Nadam se ce te uzivati u ovom mom prvom podvodnom video snimku.

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/g-PEp55mWSc&hl=en&fs=1&[/flash]

 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Blago tebi Seb  :yeswink: Zaista lep snimak i predivne ribe.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Još blaže bi mi bilo da imam godišnju dozvolu pa da lovim kad mi se "htedne"  :) Onda bi odavno ulovio i one šarane preko 20kg a i palo bi bar nekoliko smočadi od metar i po a verujem i linjaka bi izčeprkao...o štukama da i ne govorim pa i onim malo večim smuđevima...a jezerska pastrmka, moram priznati za mene je još znanstvena fantastika...mnogo puta sam išao rano ujutro pored jezera ali sam je u šest godina vidio samo nekoliko puta (mislim na one prave komade od nekoliko kila jer ove male neču da gnjavim mada se i one ređe vide). Par puta sam vidio i amura ali nema ga mnogo. Te amure koje sam vidio su prave male podmornice, dugi su preko metar.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo i ovoga videa kojega sam obečao. Na žalost nije mi uspelo snimiti prve udare i begove ali i ovo ce vam mozda biti zanimljivo. Ovo je snimljeno vec pri kraju, prije nego što sam ga izvadio iz vode.

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/HTO8xTBDSts&hl=en&fs=1&[/flash]
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
Evo i ovoga videa kojega sam obečao. Na žalost nije mi uspelo snimiti prve udare i begove ali i ovo ce vam mozda biti zanimljivo. Ovo je snimljeno vec pri kraju, prije nego što sam ga izvadio iz vode.

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/HTO8xTBDSts&hl=en&fs=1&[/flash]

Šta sad na ovo reći ... Z A V I D I M  T I  uživaj i za mene !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovako sada, svi koji mislite doći na Bled i ako mislite loviti šarka ciljano onda je dnevna 50€ inače za grabežljivice i ostale ribe je 25€. Nija malo ali eto tako je to i ipak se radi o vrhunskoj vodi.

evo jednog svežeg videa dok su smuđevi i štuke bili još u mrestu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1oY-Ff-YYQQ[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pronađoh još jedan sa youtbea sa našega jezera

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-c0OVe9DGqo[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jedne sveže panorame koju sam uradio telefonom 2. Maja. Još malo kada se temperature ustale ima da se i šarani pojave u večem broju dok sada mora da se ih traži malo dublje i dalje od obale.
Tako je i sa svim ostalim ribama manje više. A najviše očekujem linjaka. Njega moram da overim ove godine biloovde na jezeru iako ga ima jako malo ili na nekoj drugoj vodi.
 

Prilozi

  • panorama - Bledsko jezero.jpg
    panorama - Bledsko jezero.jpg
    33,6 KB · Pregleda: 335
Vrh Dno