Bosna i Hercegovina, raj za mušičare

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Insomnia uverio sam se u lepotu Vrbasa al' me zanimaju dozvole za nas iz Srbije? Kako, gde, koliko?
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
U kom si periodu bio ? i na kom dijelu?

Sto se tice dozvola .. stvarno neznam sta im je ..
Za strane turiste dnevna dozvola je 50 KM  :'( ... stvarno neznam sta nude za te pare i cija je to ideja .. pricao sam sa cuvarom i rekao mi je da za Srbijance moze kao i za domace 20 KM ..
za mene je godisnja 50 KM a dnevna 20
dozvola se moze kupiti u udruzenju u centru grada ili kontaktirati cuvar imate broj na sajtu http://www.srdbl.com/

Ako neko bude u prolazu neka se javi
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Dobrodošao, inSomnia. I ja sam video Vrbas, doduše na blic iz autobusa, ali je i to dovoljno da vidim da je moćna reka. Posle sam čuo a vidi se i tvojoj na slici da ima problema sa branom. Možda ga posetim ove godine kad budem u Bosni.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Gledao sam ga dobrim delom toka od nekih dvadesetak kilometara na putu za Ribnik. Jeste da nije isto stati, prici i osetiti mu dusu. Al' jebiga kad vozac autobusa nece da pravi pauze zbog musicara :doh:. Ti sigurno znas taj deo toka. On je :drool:.
Bili smo oko dvadesetog avgusta. Jr 'el tako bese?
Insomnia ako imas slike iz tog dela koj' ide uz put ka Ribniku (valjda je to duzi put) molim te da stavis te slike da se ljudi malo olade od Mongolije ,Sibira, Skandinavije....i da shvate da imaju reke mozda ne tako bogate ali neverovatno lepe i atraktivne nedaleko od kuce.
Goran Vukovic nam je pricao da je dosta ogromnih pastrmki uhvatio na varalicu, al' ne samo on vec mnogi drugi o cemu svedoce brojne fotke po casopisima.One jesu uglavnom hvatane na varalicu al' sam siguran da uz adekvatan
pribor musicarenje moze da bude u najmanju ruku podjednako efikasno.
Kazi ti meni insOmnia kakva je situacija iznad te brane na kojoj je hidrocentrala?
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Hvala svima na dobrodoslici ..

ti tereni koje si gledao su rekavice i krupa na vrbasu .. oni su najatraktivniji za musicarenje
a i u to vrijeme Vrbas je najljepsi
prije 8-9 godina sam skoro svaki vikend kampovao na uscu rijeke Krupe u Vrbas ..uvijek se ulovilo nesto .. evo i jedna slicica iz tih djecackih dana  :) dve potocare
ulovljene su na varalicu
krupady8.jpg


na muhe sam vecinom hvatao lipljena .. lovilo se na vaser kuglu .. za mahac sam cuo samo iz prica  ::)
sad sam nabavio nekakav stapic pa cemo vidjeti kako cu se snaci sa njim

ove godine ocekujte puno dobrih slika


vise brane u Bočcu vecinom love smudja i na plovak .. iz prica sam cuo da ima i krupne pastrmke, ali slabo sam lovio gore
ispod prve male brane kad se ide iz Banjaluke ima odlicnih terena i stvarno krupnih riba ali vecinom za varalicarenje .. plniram tu da probam loviti sa malo tezim strimerima .. mozda se iscacka nesto
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Sudeci po onim prizorima koje sam i ja odgledao samo u prolazu (na zalost), i po ovim tvojim slicicama, cini mi se da cemo se letos videti na tvome Vrbasu.
Pozdrav insO. :tbumb:
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Kuzma je napisao(la):
... cini mi se da cemo se letos videti na tvome Vrbasu.
Pozdrav insO. :tbumb:

uvijek sam raspolozen za druzenje ..

evo jos dve slike sa ovog preljeva http://tinypic.com/player.php?v=oi928&s=3
Slikano u Seheru na samom izlazu iz Banjaluke

to je sve sto sam nasao na racunaru ..
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kazi ti meni insOmnia kakva je situacija iznad te brane na kojoj je hidrocentrala?
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ins0mnia je napisao(la):
vise brane u Bočcu vecinom love smudja na varalicu i bijelu ribu na plovak .. iz prica sam cuo da ima i krupne pastrmke, ali slabo sam lovio gore
nesto me neprivlace takvi tereni
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala na odgovoru jos jedamput(prvi put sam prevideo jer nisam ocekivao smudja i belu ribu). Sanse da cu da ove godine pecam na Vrbasu su ogromne. Kontaktiracu te ako budem dolazio.
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
par slika sa pocetka sezone ...
od musicarenja nije bilo nista zbog uzasnog vjetra ..
slika je malo zato sto sam skoro cijelu memorijsku karticu na digitalcu potrosio na par video zapisa .. koji nisu za ovaj forum

Krupa
krupa1pm1.jpg


Krupa
krupa2or8.jpg


Karanovac
karanovacrs4.jpg


iako ovu ribu nisam uhvatio musicarskim priborom postavicu sliku da se vidi kakvih ribica ima kod nas ..  :) .. a i nisam mogao izdrzati da se nepohvalim  :D

ribanr2.jpg


ovde je uhvacena
bocacth9.jpg


http://tinypic.com/player.php?v=ve3zit&s=3
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Upravo si dobio od mene za slike. Vidim da cemo se ove sezone upoznati na nekoj od tih voda. :tbumb:
 
Vrh Dno