Bovansko jezero

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
I ja sam sreo neke varalicare   :-X  :D

Otkrovenje u danasnjem lovu stuka na ovom jezeru je bio BELI GURGLER !!! koga je forsirao i dobijao udarac za udarcem Darkov prijatelj Ivan iz KS s kojim je on dosao. Iskreno cak sam i prestao s musicarenjem da bih uzivao u napadima stuka na ovaj strimer. Kako sam ja prosao danas. Nikako. Nisam imao GURGLERA  :D Sve ostalo je bilo ignorisano  :-\

PS: radi grgec   :-[

Sto se tice povrsinskih strimera, ni ja nisam imao gurglera pre neki dan, ali mi je zato uzivanciju priustio i poper
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Djole je napisao(la):
BELI GURGLER !!! koga je forsirao i dobijao udarac za udarcem Darkov prijatelj Ivan iz KS s kojim je on dosao.

Gurgler  je na kojoj veličini udice ? i šta mu je rep ? baš sam danas razmišljao o toj varijanti za štuku !
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Snesko belic - orginal. Nisam hteo da prijatelju prekidam njegovo zadovoljstvo i da vidim recepturu a ubrzo posle toga smo se razisli. E sad posto vidim da si obisao neke severne terene, mislim da treba da predjes na juzne. Dobrodosao.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Na Bovnu ove jeseni (i ovih dana) lepo radi grgeč prosečne težine 100-200 g, uz povremene ulove riba od oko 250 g.

Ko uspe da Fly opremom spusti strimer na 2-5 m i tamo ga pravilno vodi (puno sitnog cimkanja, gore-dole, treperavo, ko struja da vas drma  :D ) može da računa na 10-20 riba dnevno.

Evo strimerčića kakve rado napadaju:

fairyjig1.jpg


fairyjig3zuti.jpg


Ovi su istina namenjeni varaličarenju, ali poslužiće kao ilustracija šta navezati za Fly.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
hehe. Lepi grgeci! Koliko grama je ova glava? 3?
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  ovo su glave od 2gr, ali moze i manje
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Grga i dalje jede strimere, iako je juče T vazduha bila minus 2.

10122010g1.jpg


10122010g3.jpg


Sada su još dublje, često i na desetak m, pa je Spin bolji izbor, ali se uhvati poneki i na dohvat fly štapa, na 2-3 m dubine, nedaleko od obale.

Oni koji sede kući propuštaju dobar provod. Ja nisam dovoljni Fly fanatik da ih pri ovakvim uslovima pecam na Fly, ali da jesam, uhvatio bih grgu, može, nije preteško. Štap minimum petica, tonući konac i pustiš da konac potone na metar iznad dna. I lagano. Upotrebom tonućeg konca i sporotonućeg (ili čak suspending) strimera  čak je moguća i 2-3 x sporija prezentacija nego na Spin (gde džig glava od 2-3 g brzo tone i mora brže da se vodi, inače bi orala po dnu), pa nije isključeno da bi veoma vešt mušičar imao i bolji ulov nego varaličar.

Šaljivi p.s. Šteta što ga nema Šone, da "pobedi varaličare" i da se slika sa ulovom i fly štapom probodenim kroz mozak!  :D

Izvini brat Šon, ali ja se uvek kidam od smeha od položaja tvog štapa:

shoneoriginal.jpg


Mušičar, štap i ulov.

shone.jpg


Varaličar, štap i ulov

:hammer:

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ha ha ha viš Goci kako ti je nezgrapna ta varaličarska alatka za satiranje ribe  neće  sama ni zavrat da stoji  :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odlično,ovo je najbolje vreme za krupne bandare.Mi smo ih godinama nakon izgradnje gradske marine lovili na male tvistere pored betonskih stubova za koje se vezuju čamci.Uslov je bio da udari dobar mraz.Kad se nabode jato sledi festival udaraca i borbi.Nakon toga ga godinama nismo lovili,a ja sam ove godine pronašao jako dobro mesto i uživao sam loveći neverovatan broj bandara na strimere.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja ću da uhvatim moju #4icu pa  sa clouser minnowima i epoxy ribicama ima da pobedim opet sve varaličare ... :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja ću tog dana da mušičarim, čisto da me ne poraziš kao varaličara.  :p

:D

Šalu na stranu, da imam tonući konac klase 5 sigurni bih probao. Ovako, teško, samo bih se mučio zabacujući teške strimere, imao bih problema sa detekciojom ugriza... Mrka kapa...

Hm, što me navodi na pomisao da kupim tonući konac!  :-*

Od onoga što imam možda bi poslužila sedmica za štuku. Njome bih lako zabacio malog ali teškog strimera. Jedino od borbe ne bi bilo ništa...
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Od onoga što imam možda bi poslužila sedmica za štuku. Njome bih lako zabacio malog ali teškog strimera. Jedino od borbe ne bi bilo ništa...

Bandar od 300-400 g bi ti propisno napunio sedmicu. To je po meni najbolji borac na stajacicama i sporotekucim rekama kod nas. Nemoj se libiti da upotrebis sedmicu, ako ce ti omoguciti adekvatnu prezentaciju odgovarajucih strimera za datu situaciju.
 
Vrh Dno