Brestovačko (Bojničko) jezero

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Danas sam bio do Terze... Pokazuje mi on raznorazne slike iz ribolova na compu, kad dođosmo do Brestovačkog (Bojničkog) jezera  u leskovačkom kraju. Među slikama klenova (na Fly) i grgeča (na Spin) ovo:

Ladno obični balavac (Gymnocephalus cernuus) u sred južne Srbije!  :)

Prijatno iznenađenje, nisam znao da ove ribice ima o ovom delu Srbije. U jezeru ga ima u velikom broju, na raznim dubinama, ćak i blizu obale.

balavacbojnik1.jpg


balavacbojnik2.jpg


Kad sledeći put idem tamo da pecam klenove obavezno nosim i mušičarac trojku i male nimfe, da upišem i balavca na veštački mamac!  :hammer:

Inače u jezeru ima i jako puno krupnih somova!! Mada je mušičarima interesantniji balavac...  :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e zemljo inĐijo  :doh:


pored krupnih somova petljati se sa ovim balonjom  :nowink: :doh:... no, no, uredu...ukusi su ipak različiti  ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pa cenim da je zanimljivije uhvatiti 50 ovih laganom trojčicom, nego ceo dana mlatiti praznu slamo devetkom!  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa ko te bre tera da mlatiš slamu  :D nemoj bato, selja ci če te čudno gledati, rekli bi ti da se to da i jeftinijom motkom  ;)

brate, "odri" ti po somu  ;) 

Jeste, ako somče neče šta češ, trojćicu pa fiju fiju  :)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Goci je napisao(la):
Pa cenim da je zanimljivije uhvatiti 50 ovih laganom trojčicom, nego ceo dana mlatiti praznu slamo devetkom!  :D


upamti sinko PRAVI LOVAC JE LOVAC NA KRUPNU DIVLJAC  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kuzma je napisao(la):
Goci je napisao(la):
Pa cenim da je zanimljivije uhvatiti 50 ovih laganom trojčicom, nego ceo dana mlatiti praznu slamo devetkom!  :D


upamti sinko PRAVI LOVAC JE LOVAC NA KRUPNU DIVLJAC  :yeswink:

e tako se govori  :D

ako je ispod 10kg ne vredi ni pricati  ;) :D
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Brestovacko,Bojnicko ili mozda Bublicko !!! :lol: :lol:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Sve jedno, bitno je da ima balavca!  :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Idemo to da vatamo!  :D Će napišemo posle prilog za magazin: "Mušičarenje balavaca"!  :D

Veber će nam nacrta karikaturu ili čak strip: Prvenac ide u školu, na leđima ranac sa knjigama, a mušičar ga zakovao za leđa i privlači ga polako, ovaj beži, odmotava, izvlači beking...  :hammer:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ma to je najmanji problem UNCIA..
Ja se spremam na taj KORAK odawno,MOCAN STAP #6,BEKING CITAVIH 50M.I JOS MNOGO TOGA ZA EKSTREMNI RIBOLOV.
No reci mi sa koje strane,BOJNICKE,BRESTOVACKE ILI BUBLICKE... :D :D :D :D :D
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
20.02...
potop
 

Prilozi

  • P1030209fff.JPG
    P1030209fff.JPG
    111,7 KB · Pregleda: 1.023

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Pre oko mesec dana smo ja i moj drug VEKA obisli Brestovacko jezero,a cilj nam je bio musicarenje klena iz camca(zabranjeno ali volja je volja)javljao se uglavnom sitniji klen na suvu muvu,ali interesantna stvar da smo kod jednih ribolovaca videli BALAVCA kog koriste kao keder tako da BALAVCA u Brestovackom jezeru  :yeswink: :yeswink:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Pedja je napisao(la):
Brestovacko,Bojnicko ili mozda Bublicko !!! :lol: :lol:


Auuuuuuuu,sad sam vido ovu temu.......uhhhhhhh,sam cu sebi ogroman minus da napisem!!!!!!!!

BRESTOVACKO jezero!!!!Da nebi neko upisao i kao Magasko jezero!!!! :doh:

Kao klinac sam obilazio izgradnju nasipa/brane....dosta dedine zemlje je voda jezera potopila..mislim i da je bila neka stara vodenica(kazu da se sad na tom mestu u najvecoj dubini kriju veliki somovi).....hmm,na fly klena,zasto da ne...Pusta reka je to!!!!
Pedja,Pedja... :mad: :hammer:
 
Vrh Dno