Brestovačko (Bojničko) jezero

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Pa mi smo mozda i rodjaci Prota71.... :yeswink:  I ja vucem korene iz tih krajeva.... :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bojničko jezero se već par godina poribljava smuđem, i ako se primi možda možemo očekivati ekspanziju kao na Bovnu 1995/6. Ako se to desi, imaćemo nekih 5-6 godina sjajnu vodu za mušičarenje smuđa. Posle će brojnost da opadne.

Trenutno tamo ima ogromnih somova i klenova, mahom aktivnih noću uz obalu. Pominju se neke neverovatne težine ulovljenih klenova... 3-4 kg...
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Bojničko jezero se već par godina poribljava smuđem, i ako se primi možda možemo očekivati ekspanziju kao na Bovnu 1995/6. Ako se to desi, imaćemo nekih 5-6 godina sjajnu vodu za mušičarenje smuđa. Posle će brojnost da opadne.
Vec sam pisao da smo bili na Brestovacko jezero i ciljno lovili klena,informaciju da radi krupan klen i da ga hvataju sa obale na suvu muvu nismo mogli  da ne
odemo i probamo,posli smo camcem u nadi da cemo lakse stici do dobrih mesta gde se krupan klen krije ali to je bila nemoguca misija pored stotine ribolovaca a neki od njih kampuju i po 3-4 meseca na ovom jezeru,od pet do deset stapa po coveku i raznorazni sistemi,pored takvih tesko da ce nesto da prodje......tako da ce  brojnost itekao da opadne i to brze nego sto mislimo.......voleo bi da se lepo primi smudj kako bi smo mogli da ga pecamo na ff......za sad je to jos uvek  :drool:
 
Goci je napisao(la):
Trenutno tamo ima ogromnih somova i klenova, mahom aktivnih noću uz obalu. Pominju se neke neverovatne težine ulovljenih klenova... 3-4 kg...

Som se uglavnom i peca,a nastanjuju ga i klen,belica,babuska,skobalj.......
 

Marko Ilic

Newbie
Učlanjen(a)
02.05.2013.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Pozdrav svima, pocetnik sam u musicarenju i ovih dana imam prilike da boravim na bublickom jezeru poneo bih musicarca ali ne znam na koje muve da izaberem.....
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Marko Ilic je napisao(la):
Pozdrav svima, pocetnik sam u musicarenju i ovih dana imam prilike da boravim na bublickom jezeru poneo bih musicarca ali ne znam na koje muve da izaberem.....

Kukuuuuu ala kasnim...a i kritikovanja radi se javljam.......Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr nije bublicko nego Brestovacko jezero!!!!!!!!!!!!Na dedovini mi, nedam da se prekraja istina!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :p

More sta i imas da pecas tamo, nediraj to je sve moje, moje,mooooje... :nowink:

Salu na stranu, jel zna iko kakva mu je sudbina danas...Ono sto mi familija prica je sitan klen, ponekad somce koje...kolateralac, smudjarak koji, sarance, siiiiiiitno sve!!!
Moram ove godine da obidjem LE pa i do sela, groblje da obidjem...a i jezero da vidim bar.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Poribljeno deverikom i platikom...Ako ubodes dobar dan veselo ti bilo..... ;) ;) ;) ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Platika kao vrsta postoji kolko i drekavac i big fut!  :)

Protiće, nije tolko mršavo kolko pričaš, klenje od 1-2 kg nije nimalo retko, a somčići porasli do 50-60 kg, kad krenu noću da love to zvuči ko grmljavina.

Poribljeno je smuđem ali je odmah krenula domorodačka akcija "Izlovi matice pre prvog mresta", ali im izgleda nije u potpunosti uspela jer su primećeni mali smuđevi koji 100% nisu pušteni, već se uspeli da se ispile u jezeru. Tako da postoji sasvim realna šansa da se smuđ primi.

Kuriozitet je što u jezeru ima skobalja i balavca (Gymnocephalus cernua).
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Kuriozitet je što u jezeru ima skobalja i balavca (Gymnocephalus cernua).

Dal' si siguran? Ja to malo, bodljikavo i nadasve prozdrljivo, cudo nisam vidio nigde u Srbiji.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
na savi i dunavu ga ima to potvrdjujem.....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Drina-Zvorničko jezero puno blavandera.Dok sam lovio na prirodne mamce nije se moglo živjeti od njih.
Kažu da ih smuđevi obožavaju.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Pedja je napisao(la):
Poribljeno deverikom i platikom...Ako ubodes dobar dan veselo ti bilo..... ;) ;) ;) ;)


Rodjoooo....deverika, hehehehe....jel to her Goci umesao prste  :nowink: :doh:
Uhhhhhhhh...somcici od 50-60kg, lelele...na onako mali vodeni zahvat...bem ti slavca, zato meni burazer kaki kao satro nema nista, a meni po testamentu njiva iznad jezera  aaaaaaaaaaaaaaaaaa tako znaci!!!
E pa fala...progledah u momentu, vala malko ce da se skrene ovog leta u desno pa uz Pustu reku, cisto da vidim koliki je moj deo  :smoke:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
nespetro je napisao(la):
Imam cetri njive uz Pustu Reku. Kolko pare davas?  :D

Oooooooooooo familijooooooo...pa moze, al samo ako je gradina oko Gornjeg Brestovca,tamopreko reku... pazi moze da se kosi prema Dubravi ili ka Donjim ili Gornjim Konjuvcima  :D A ic me nezanima linija ka Bublici ili Magasu  :doh:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Tuj be oko Bojnik. A ce se nadje nesto i oko Kamenicku reku, samo sto presusuje  :D
 
Vrh Dno