Bucov 2010

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Iako je ovaj hladni talas uterao strah u kosti,bucov je još uvek aktivan.Sinoć sam ulovio jednog polukilaša i imao nerealizovan udarac nešto veće ribe.Još nije gotovo 8)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kakav je dan juče upropastio iznenadni olujni severac.Osvanulo je hladno ali vedro jutro.Kako je dan odmicao temperatura se otkravila i zaista je sve obećavalo dobar ribolov.Onda je počeo da duva lagani gornjak koji se nakon pet minuta pretvorio u tornado.Jedna riba na braon bunkera.Ne mogu ni da zamislim kako je bilo takmičarima-varaličarima koji su se juče takmičili u ribolovu smuđa.Na obali i može da se nađe nekakav zaklon,u čamcu ne :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ne daj se Zvezdane brate ! Ja sam danas probao bucova ali sam sve radio pogrešno ,imao sam dva minijaturna . Tamiš se zamutio opet,voda nadolazi ali bucova povremeno još uvek ima pri površini i mnogo puta mi je promašio strimer ...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas je vreme bilo nešto bolje,ali je hladan vetar povremeno ubijao volju za ribolovom.Dobio sam dva komada,s tim što se prvi otkačio pred samim nogama pa mi je uštedeo vreme oko skidanja sa udice.Veliki bunkeri i vođenje po dnu.Nikada nisam kontrirao bucovu jer sam ga uvek lovio u gornjim slojevima vode,međutim,kod situacija kad se strimer vodi dublje potrebno je kontrirati na svako zastajanje ili osećaj otežanja.Bucov neverovatno napada strimer koji ide dublje,vrlo često ga prati i kljucka po repu, da bi ga u trenutku kad potezanka ubrza, ili napravi neki drugi iritantan pokret,jednostavno usisa ili ga ščepa vilicama bez ikakve druge reakcije.Ovo se na štapu manifestuje kao kad se zakači trava,i potrebna je brza kontra.
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Ja sam juce probao bucova na tamisu i postradao sam isto kao i Sone, samo sto meni bucov nije ni pratio ili mozda nisam ja to primetio, voda je pocela da rasti i imala je slabu providnost. Danas sam uspeo da prevarim 2 komada na starom begeju i promasio sam par njih dok nisam ukapirao sto kaze zvezdan, "potrebna je brza kontra".
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Razvalio sam Bucova danas ! Ovo mi jedan od lepših mušičarskih dana ,posle 20 komada sam prestao da brojim ,napravio sam rupu u vodi  za nepuna 2 sata :smoke: Inače sam otišao rano jutros onako fino pijan posle slave kod mog druga Saleta ,samo sam svratio do kuće uzeo pribor i u 6h sam bio na vodi ,a da ne bude da je to bio delirium tremens poneo sam foto aparat pa i fotkao po nekog koji je bio miran da pozira ,naravno debelu većinu me mrzelo da fotkam ...
(one veće što nemogu da stanu u šaku polаžem na tlo ,nije vruć beton tako da nema frke ništa im ne fali ,u svakom slučaju im je bolje nego da su završili kod nekog u tiganju )
Ofcourse sve ribe su kao i uvek C&R
Today strimeri
Mini Popper
Gurgler
Surfin Candy
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Bravo bata Šone, da nije tebe i Zvezdana tačno nebismo videli bucovu ni krljušt.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.113
Broj reagovanja
942
Šone navaljao si ih bruka šta čini dobra cuga :drool:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Sone gi tepa na mom tamisu :)  :tbumb: . Izasao sam i ja juce izmedju 2 posla, jer sada sto imam 2 bebe glupo je reci da zelim da idem da pecam. Spremio sam se za stuku, ali kad tamo, video sam samo bucove i imao sam predvez sa saljlom i velike strimere, tako da kada sam bacao te strimere razbezali se bucovi.
 
Vrh Dno