Bucov 2010

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Hvala svima ,nadam se biće toga još bar do Novembra ako mnogo ne zagudi ...

Borise samo napred !  :tbumb: udarnički !
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Juče između dva pljuska padoše dva komada.Dunav je bio začuđujuće bistar pa su oba bucova iz velikih dubina bez problema napali strimer koji je išao metar pola metra ispod površine.Vrlo je malo pravih dana za mušičarenje bucova bilo ove godine,a jedan od razloga je i loša providnost vode cele sezone.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Samo hrabro brate  :tbumb:

Ja se plašim da su ovi hladni i kišoviti dani upropastili moje Bucove na Tamišu ...
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
svaka cast momci na bucovima, i ja se nadam da cu da upecam bar jednog u zivotu na v.moravi....
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Tuga od vremena,red kiše,red vetra,red magle.U intermecu ovih pojava drmnuo je jedan,a drugi,nešto veći je uzeo kilavo pa ga nisam zakačio.Još traje sezona.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Danas tri komada ,dva omanja i jedan kilaš svi na Gurglera  ,drugar Srdjan 2 komada na Surfing candy'ja .Dovoljno da ubijemo volju dvojci varaličara od prekoputa koji su imali 0 (nula) - zero ...
Biće i neka fotka kasnije kad mi pošalje drug  .. aj uzdravlje !
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene je juče bila situacija za infarkt.Prelep dan,nebo bez oblačka,ni daška vetra,bonaca.Voda mala i sve bistrija.Udarih u šetnju sa štapom.Obiđoh marinu,tamo sve pršti od malog bucova koji satire jata sitnog kedera!Nastavljam dalje,do špica.Tamo mi jedan dubinkaš kaže da je kod betonske kocke koja je pod vodom pojurio solidan komad.Nacrtah se nekih dvadesetak metara iskoso od kocke i čekam.U jednom trenutku na ivici kocke i dubine vidim blesak a onda i celu ribu koja se drži dna.Na samom je kraju kocke koja je dugačka desetak metara a širine nešto manje.Dva su takva betonska objekta u vodi,tridesetak metara jedan od drugog,i nekad su osiguravali vez brodova.Tu se uvek vrte krupni komadi ali ih treba nabosti.Plitka i zagrejana voda očigledno odgovara bucovu,koji se usput, i savršeno krije po obodima kocke.Gledam ponovo i ne vidim ga više.Stavljam bandarče na predvez,bacam i prebacujem mesto za metar.Počinjem sa kratkim i užurbanim potezanjem i bunkerče se lepo zanosi u brzaku koji stvara ivica kocke.Tri zabačaja i ništa.Stavljam najmanji strimerčić koji imam,bandarče od jedva tri santimetra.Bacam isto,povlačim i u trenu dok je strimer iz duboke vode ulazio na plitku površinu iznad kocke, silueta ribe izranja i prati strimer držeći se dna.Ubrzavam i dodajem živosti vrhom štapa.Ladno prati dva metra i onda se lagano diže,jedva kljucnuvši strimer.Provalio je kao ništa u onoj plitkoj vodi.Lepa riba,preko tri kilograma.Danas nastavljam.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
30.oktobar.2010

pola sata cug ,šta uhvatiš' uhvatio si ..varaličari su odustali od toga da mogu da uhvate bucova kod mene tako da sam sam na vodi i nema nikog da mi smeta ..

3 lendovana  + 2 se otkačila za pola sata !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uuuu bre što bi ja ovog zadnjeg pevca  :D kakvo perje za strimere ufff  :drool:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Odličan je Sebastiane  ..ja nikako da ga izmušičarim  :hammer: beži ko kurva   :hammer:

_______________________


31.10.2010

Malo sam se više naguzio  jutros da isčačkam ovih par komada  i to je to ...samo na Gurglera ,možda bi i uzeo nešto dole ali mene mrzi da se bakćem sa bucovom po dubinama Tamiša... vrlo lako može da se desi da su mi ovo poslednji bucovi ove sezone..



 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone,zaboravio si da pomeriš sat :D
Svaka čast za volju,ja sam je izgubio nakon jutarnjih mrazeva.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Hvala Lazzo ,fotke možda nisu loše ali su ovo omanji bucovi ,ni ove godine nisma uspeo da oborim Zvezdanov rekord od prošle ,no biće dana za megdana  :D ...
________________________

Upravu si brate tek kada sam došao kući video sam  da je 9 h mesto 10 h ..  :hammer:
 
Vrh Dno