Bucov 2010

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ma meni u mislima odma Goci kako pokazuje prstom "no-no"  :bat:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sad sam došao sa vode!Probao sam smuđa,a tresnuo mi je bucov kilaš na strimera u mrklom mraku.Srećom,otkačio se u samoj obali.Lupio je na velikog bunkera crvene boje,sa crnim prugama!Inače,ribočuvar je prošetao,bio izuzetno ljubazan,poterao sve bez dozvole,i nastavio dalje.Bucov juri,ali prilično sitan,meni je ovaj klepio kad je pao mrak,na mestu koje obasjava ulična rasveta!
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
sasats,svaka rec ti je potpisana!i ja sam isao da musicarim babusku,ali naleteh na gomilu krupnih prota...i sta sad?babe nece,prote hoce musice....ulovih tih nekoliko komada i pustio ih sve nazad...bolje nego da sam cekao kraj lovostaja,gubio vreme dok dusebriznici za ribu trpaju mnogo manje primerke u kese......a i sam kraj lovostaja je.......da su bar bili u cinu mresta,pa bih preskocio lov,ali vidim da je mrest prosao,bar na toj vodi i sve je spremno za okrsaj....naravno,iskljucivo sportski i iskljucivo vracanje ribe,bez obzira na velicinu....mislim da bi me vecina plovkarosa ubila da je videla kako pustam onolike protfise...ali treba dati primer,treba pecati zbog zadovoljstva u duhu a ne zbog tanjira.........
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sasats je napisao(la):
pre jedno mesec dana u jednoj temi o klenu se povela slicna diskusija i ja sam napisao da cu ga pecati bez obzira na lovostaj samo ako uslovi na vodi dozvole. neki su prilicno ostro reagovali na tu moju izjavu
svi redom pecaju i niko se ne obazire na zabrane i minimalne mere. zasto bi ja izigravao budalu i sedeo kuci?pecajte ljudi i vracajte ribu ili bar postujte neke minimalne mere ako je vec uzimate . dajte primer kolegama na reci koji kupe sve redom i trpaju u torbu . od toga ce biti vise koristi nego sedeti kuci i cekati da zabrana prodje, dok reku apsolutno niko ne cuva i ne obilazi. sto vise savesnih ribolovaca bude svakodnevno na vodi postoji verovatnoca da ce se podici kriterijumi kod mesarosa i ribokradica i da ce osetiti bar malo sramote dok trpaju bucova velicine dlana u kesu
Ovo donekle ima smisla, ali dokle god lovostaj podrazumeva i zabranu ciljanog pecanja ribe u mrestu, dotle će na ovom forumu biti zabranjeno javno pozivanje ljudi da pecaju ribe u mrestu, što boldirani deo ovog tvog posta čini. Praktično pozivaš ljude da vrše mali krivolov, kako bi sprečavali veliki krivolov. Ovo nije Ok.

Idite na vodu i pecajte ribe koje nisu u lovostaju. Bar na ciprinidnim rekama ima gomila takvih riba. Pecaj smuđa dok sprečavaš druge da krivolove bucova. Nemoj da ciljano pecaš i pustaš bucova u lovostaju, uz objašnjenje da si na vodi da bi sprečio neke da izlovljavaju bucove.

Da bi pozvao ribočuvare ne treba ti mušičarski štap, već mobilni telefon. Ja sam u vreme lovostaja na štuku šetao kraj bara noseće dve spravice: foto aparat (snimao mrest štuke) i mobilni telefon (zvao u par navrata ribočuvare). Ruzultat: par lepih slika, par žestokih akcija ribočuvarske službe, krivolovci koje beže preko njiva i sutra se ne vraćaju na bare...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene ribočuvari evidentiraju posedovanje dozvola i ništa više!Koliko sam sinoć shvatio,nije im bitno hvata li neko bucova,najverovatnije im je suluda ideja da je za bucka uveden lovostaj!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Možda je u trenutku uvođenja (pre 50 godina ili kad već...) bilo suludo uvesti lovostaj i za pastrmku, ali su vremenom, eto, stvari legle na svoje mesto... Tako će biti i za lovostaje za bucova i klena.

Tehnički, trenutno je ciljani lov bucova u lovostaju isto kao kad bi novembra otišao na pastrmke.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sve je to lepo o čemu mi diskutujemo i apsolviramo na forumu,ali je realnost potpuno drugačija!Ako ribočuvar,kao predstavnik one skupine koja bi morala da profiliše i izvršava zakonska akta,ne prepozna krivolov na delu,onda se vraćamo na početak rasprave koju smo i počeli u toku zime,a povodom novog zakona i njegovog sprovođenja.Meni na vodi ne trebaju oni koji će da konstatuju ko ima,a ko nema dozvolu!Potrebni su ljudi,obučeni,da sprečavaju ovakve pojave,i budu striktni izvršioci zakona!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zvezdan je napisao(la):
Sve je to lepo o čemu mi diskutujemo i apsolviramo na forumu,ali je realnost potpuno drugačija!Ako ribočuvar,kao predstavnik one skupine koja bi morala da profiliše i izvršava zakonska akta,ne prepozna krivolov na delu,onda se vraćamo na početak rasprave koju smo i počeli u toku zime,a povodom novog zakona i njegovog sprovođenja.Meni na vodi ne trebaju oni koji će da konstatuju ko ima,a ko nema dozvolu!Potrebni su ljudi,obučeni,da sprečavaju ovakve pojave,i budu striktni izvršioci zakona!
zvezdane druze moj , neznam kako je kod tebe ali kod mene sumari cuvaju reke . pitanje je da li znaju uopste gde je reka ? a ako je nadju neverujem da ce znati da razlikuju soma od skobalja  :doh:
narod normalno peca i niko se ne obazire na zabrane . jedino nema vise grabuljanja  :) ....ali ne zbog cuvara vec zbog toga sto riba nije vise u zimovniku pa ta metoda nije efikasna  :D
slazem se sa gocijem da sam bio i suvise konkretan u svom postu i da takva izjava nije primerena forumu  :nowink: ali smem u sve pare da se kladim da nema vise od dva tri coveka ovde koji ne idu na reke ovih dana i ciljano pecaju pomenute ribe ...i mudro cute ....za razliku od mene  :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja ne idem brate,izdržaću još te dve jebene nedelje,a posle toga...
Jebi ga,nema ove babuške ni za lek,da mi skrati muke :hammer:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ja takodje nikad ne idem ciljno na ribolov ribe koja je u zabrani....ako naleti dok lovim dozvoljenu vrstu,ne bunim se...ionako sve idu nazad u vodu.
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Ni ja ciljano ne pecam ribe u lovostaju.  :yeswink:

Cekaj malo - pa ja nisam ni pecao od nove godine na ovamo.  :D :whistle:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas zvanično otvorena sezona!U gradskoj marini dva sitna komada na bunker bandara!
 
Vrh Dno