Bucov 2010

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ekos Ljubos nema bre Tiskog cveta na Tamišu  :D


s


a jeste lep ,majku mu ...
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Bez zezanja imao sam ideju da tokom rojenja odem na Tisu i probam. Koliko znam u vreme rojenja tiskog cveta sve ga prozdire, tako sam cuo, pa vredi probati samo taj period je kratak svega nekoliko dana!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Tacno tako! Tiski cvet je. Ima predivan video "cvetanja" I kako jedan bucov uredno u skoku pokupi jednog u letu.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Nema veze ekoljubo,propisi su propisi ::)
Neka ga još 15 dana,a onda 8)

U pravu si! Generalno treba postovati propise, mada neki datumi lovostaja nisu najsrecnije odredjeni i ne poklapaju sa prirodnim ciklusima.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja stvarno ne znam,prošle godine je lovostaj za bucova trajao do 1.juna,sad je pomeren!Bezveze je i što je za bucova dva meseca lovostaj,dok su ostali ciprinidi,skobalj,protfiš,klen,u zabrani još nekoliko dana.Nije mi to jasno,ovima je lovostaj mesec i po,bucovu je dva ???
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Šone je napisao(la):
Ekos Ljubos nema bre Tiskog cveta na Tamišu  :D

Polako Šone, ne izleći se... Bilo ga je mnogo, a poslednjih godina poneki... Ove godine ću ga fotkati, čisto da te uverim  :yeswink:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja samo one komarčine vidim a i osetim  :D ajde Milanče napravi neku lepu fotkicu Tiskog cveta ove godine .
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Milanče je napisao(la):
Šone je napisao(la):
Ekos Ljubos nema bre Tiskog cveta na Tamišu  :D

Polako Šone, ne izleći se... Bilo ga je mnogo, a poslednjih godina poneki... Ove godine ću ga fotkati, čisto da te uverim  :yeswink:

Mito ako je tako kako kazes to je super info!?
Inace ova vrsta je u proslosti bila rasirena sirom Evrope medjutim narusavanje stanista i zagadjenje su suzili areal na svega par reka a glavna populacija je na Tisi!
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Izvinte za off.Kada se roji Tiski Cvet.Posto juceh vide neku cudnu majsku.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Nista nije cudno u vezi musicarenja bucova na suvu muvu,
Ranijih godina mi se redovno desavalo da na suvu muvu umesto klena udari bucov
Istina je da ne udaraju krupni, ali je normalna pojava.
Mozda je dobra fora nekada ga ciljano juriti na suve, kada izbegava strimere. naravno na vidjeno
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Markovic je napisao(la):
Izvinte za off.Kada se roji Tiski Cvet.Posto juceh vide neku cudnu majsku.
Odosmo u off. Prošle godine su se ti retki primerci na Tamišu pojavili 11. juna!!! Uglavnom sredinom juna. Inače ne možeš ga pomešati, on ima preko 10cm sa repom!!! A telo oko 5 cm!!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nažalost,kod mene se bucov krivolovi bespoštedno!Danas sam prošetao sa klincima pored nekih od mojih standardnih terena,koje ni ne obilazim tako često upravo zbog lovostaja,i vidim da se bucov lovi varalicama bez problema,nose se sitne ribe!I šta sad?Ja obilazim i čekam kraj lovostaja,ovi se smeju i love sitnu ribu!Jebem ti i lovostaj i narod i državu!!!Ja od prvog otvaram sezonu,ionako sve vraćam u vodu!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nadam se da ce ovo da procita neko od nadleznih. Katastrofa!!! A da si ti slucajno lovio iako vracao vec bi se nacrtao neki pametni cuvar. Ili nedaj boze ja bez dozvole iako nebi radio nikakvu pravu stetu. Ali ovako kada se to sve trpa u kese I mlati avakojakim tehnikama sa trista kuka e to treba tolerisati. Da covek ne poveruje! Da coveka prodje volja! Sretan sam da kod mene takvih pojava nema u toj meri. Iako sam vec cuo svasta sta rade I kod nas. Npr. Mladicu u lovostaju zivom ribom ponoci. Da takve lopove ulove napisali bi im nekoliko kazni od kojih bi se ovi dugo ceskali po glavi. Bas mrzim takve pojave. Ja znam da kad god bi ugledao nesto tako odma zovem cuvara ili policiju. Rib. Drustvo da ulaze napore I kapital a ja da placam dozvole I postujem propise a da jedan pametnjakovic sve to pokenja...nema sanse! Uh. Zveki, ova tvoja vest me razpalila ko da se to meni desilo!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
zvezdan je napisao(la):
Nažalost,kod mene se bucov krivolovi bespoštedno!Danas sam prošetao sa klincima pored nekih od mojih standardnih terena,koje ni ne obilazim tako često upravo zbog lovostaja,i vidim da se bucov lovi varalicama bez problema,nose se sitne ribe!I šta sad?Ja obilazim i čekam kraj lovostaja,ovi se smeju i love sitnu ribu!Jebem ti i lovostaj i narod i državu!!!Ja od prvog otvaram sezonu,ionako sve vraćam u vodu!!!
Rekoh ti ja šta će biti a mi brate glumimo ludilo neko ...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Šone je napisao(la):
zvezdan je napisao(la):
Nažalost,kod mene se bucov krivolovi bespoštedno!Danas sam prošetao sa klincima pored nekih od mojih standardnih terena,koje ni ne obilazim tako često upravo zbog lovostaja,i vidim da se bucov lovi varalicama bez problema,nose se sitne ribe!I šta sad?Ja obilazim i čekam kraj lovostaja,ovi se smeju i love sitnu ribu!Jebem ti i lovostaj i narod i državu!!!Ja od prvog otvaram sezonu,ionako sve vraćam u vodu!!!
Rekoh ti ja šta će biti a mi brate glumimo ludilo neko ...
vi momci se ponasate kao da vam je prva godina da pecate  ??? neznam sta vam je neobicno i novo ? pre jedno mesec dana u jednoj temi o klenu se povela slicna diskusija i ja sam napisao da cu ga pecati bez obzira na lovostaj samo ako uslovi na vodi dozvole. neki su prilicno ostro reagovali na tu moju izjavu
svi redom pecaju i niko se ne obazire na zabrane i minimalne mere. zasto bi ja izigravao budalu i sedeo kuci?pecajte ljudi i vracajte ribu ili bar postujte neke minimalne mere ako je vec uzimate . dajte primer kolegama na reci koji kupe sve redom i trpaju u torbu . od toga ce biti vise koristi nego sedeti kuci i cekati da zabrana prodje, dok reku apsolutno niko ne cuva i ne obilazi. sto vise savesnih ribolovaca bude svakodnevno na vodi postoji verovatnoca da ce se podici kriterijumi kod mesarosa i ribokradica i da ce osetiti bar malo sramote dok trpaju bucova velicine dlana u kesu
 
Vrh Dno