Bucov 2013

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bahus je napisao(la):
...ali ovaj bucov iz mog predhodnog posta je ostecen,tolko mi je bilo muka i odvratno kad sam mu pogledao srge,da sam ga posle slikanja odmah vratio u vodu,iste su mu bile u poluraspadnutom stanju posebno desna strana,radi se o dunavskom bucovu ispod brane prahovo.
Upleo se u mrežu ili ga kusnuo som, kako kog - pobego. Pa na strimer, pa opet nazad. Srećković. Ili baksuz, kako se gleda...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
taman sam ih napipao gde leze i uhvatio prvog , kad udari kisa i morao sam da pobegnem sa vode  :doh:

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Upoznavanje sa novim terenima.....4 ovakva komada
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8bqw4dbMTkg&feature=youtu.be[/youtube]
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Sad procitah u drugoj temi kao se Miti zamera sto peca #9, evo ovaj nejaki je upecan tvrdom #8,i predvezom 0,25 izvađen za 30s, a kako je zapalio nazad dokazuje da nije bilo nikakvog dodatnog maltretiranja i da je stres bio na minimumu,btw sa ovim priborom 60+ cm izlazi za manje od minut.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
St.Igor je napisao(la):
Sad procitah u drugoj temi kao se Miti zamera sto peca #9, evo ovaj nejaki je upecan tvrdom #8,i predvezom 0,25 izvađen za 30s, a kako je zapalio nazad dokazuje da nije bilo nikakvog dodatnog maltretiranja i da je stres bio na minimumu,btw sa ovim priborom 60+ cm izlazi za manje od minut.
za isto vreme izlazi i sa #6 uz vise uzivanja, sigurno!!!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Pecam i sa # 6, meni kad se sve uzme u obzir bolja #8 iz vise razloga, a pre svega zbog lakseg bacanja, i brzeg rada, mada da nije Drine specijlno za Moravu je najverovatnije ne bi kupio.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
igore, meni olaksava bacanje tezim stapom klase 6 jer ne umem da bacam dobro , zato ne vidim potrebu da ti pecas sa osmicom jer garantovano bacas 10x bolje od mene .

a zanima me na sta si mislio pod ovim ...zbog brzeg rada ?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Ma #6 puna kapa. Ja pecam sa Shooting Head-om zbog daljeg zabacaja. Osmica i jace klase su za stuku. Pee bih bucova pecao sa #5 ( i jesam jedno vreme) nego sa #8
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Koliki je najveći bucov uhvaćen mušičarskim priborom,mislim kod nas?
Interesuje me odnos veličine ribe i pribora.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
tomi, pravo pitanje je koliki je prosecan bucov kod nas ako se vec gleda tezina pribora prema velicini ribe . kod mene je neka prosecna i najcesce lovljena velicina ribe oko 2 kilograma .
nije merodavna velicina ribe vec mamac koji se koristi . strimeri za beluna su lagani i prava mera za veliku reku na kojoj pecamo ja i ivke je neka brza petica . ali klasom 6 je mnogo lakse bacanje zato ja koristim takav pribor .
sve preko toga je suvise jako . nema nikakvog razloga pecati jacim priborom osim ako nije u pitanju neka specificna situacija i teren kao npr. kod zvezdana
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Kod mene je sve specifično  :hammer: zato i pitam.ja sam lovio oko 4Kg,varaličarskim priborom.A imao sam i krupnije komade koji su mi lomili trokuke.
Zato se pitam da li bi neka 6# to mogla da isprati.
O jačini vode da ne pričam imam teren na Drini gdje je voda sabijena u lijevak a on je tu i koristi svu snagu da dominira u brzaku.
Ostale  ribe su mu lak plijen jer je bucov sjajan plivač.
U jezeru se drugačije ponaša,voda je dosta sporija,međutim ima prostora da se "zalaufa" a onda je udarac mnogo jači.
Govorim za ribe preko 2Kg.
Ovi ispod su jako slabi za bilo šta.
Šteta je što sam slomio vrh na 6# a planirao sam da ga testiram (bucova) na Drini.
Još uvjek ima izuzetno krupnih koje niko i ne pokušava da lovi.
Sad kako su mreže i strukovi skinuti trebala bi populacija da se popravi.
Jedan krivolovac mi je pričao kako je veslom umlatio grdosiju od 11Kg  :'(
 
Vrh Dno