Bucov 2013

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sigurno moze 6-ica da zavrsi posao...i petica bi mogla ali lakse je bacati sesticom . samo tipet deblji da mozes ako zatreba da upotrebis silu i nema problema .
po tvom opisu imas izuzetnu vodu za musicarenje ove ribe :tbumb: cekaj dok uhvatis par vecih komada , neces vise pogledati lipljena ...to ti garantujem  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja ga lovim štapom 6-7,mada je to više šestica,i taj štap zaista može da se nosi i sa krupnim komadima.Letos sam pazario i četvorku za male i bistre vode gde je najbolje bacati gurglere,i druge,baš sitne strimere.Kod mene je velika zajebancija trava jer često uleti u nju u toku borbe,posebno na mirnijem delu Dunava gde je sve trava.E tu je dobra malo jača motka,čak i za sitnije ribe,jer treba izvući i dosta trave pored ribe.
Inače,ja sam čuo neke prče o bucovima od 15kg. koji su lovljeni iz čamca u neka stara vremena,ali je pitanje koliko su verodostojne te priče.U skorije vreme na Dunavu ispod Đerdapa nisu lovljeni neki egzemplari,ribe do 8kg su max.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
I kod mene ima 8-ica,većih vjerovatno ima li su dobro sakriveni i drže se dubina.
I kada sam ove lovio u proapdanju su mi udarali najveći,znači bili su u nekom međusloju dok su ovi manji po površini raubovali.
Najveći problem je konstatna promjena terena u zadnjih 20god. sve se brže mjenja.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
a zanima me na sta si mislio pod ovim ...zbog brzeg rada ?
Pa zamahnem jednom i prebacim Moravu, vidim ribu da raubuje na 25 m od mene dignem sa vode i bacim joj na glavu, sve je to lakse tezim sistemom,sa nepristupacnih mesta gde su u igri vodeni zabacaji, lakse mi je sa #8.Nisam nikad pecao sa SH jesam ih bacao na livadi ali u ribolovu ih nikad nisam koristio, moracu nekad da probam taj Ivketov komplet.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nemoj molim te da me shvatis pogresno da se pravim pametan i da mislim da znam mnogo oko musicarenja beluna ali ja na osnovu dosadasnjeg iskustva mislim da je to pogresan pristup . gotovo sve ribe koje sam ulovio a da su bile malo vecih dimenzija sam upecao na daljini ispod 20m . mnoge sam uhvatio ispod 15m i to na reci mnogo vecoj od tvoje morave  .moja tehnika ribolova se zasniva na posmatranju vode i pazljivom gazenju . ponekad pola sata stojim na pola reke i cekam da se ribe primire i pocnu da jure . strimer mi uglavnom , da ne kazem uvek pokupi u prvih 5 metara , i sto je kraca distanca bolja je kontrola strimera ...bolje ga vodis i vise riba hvatas .
imao sam pre jedno 20ak dana situaciju da svaki dan sat pred mrak juri bas daleko . sigurno oko 25m od mene , mozda i dalje . ja nekako bacim toliko ali ni jednu ribu nisam uhvatio i to ne jednom vec nekoliko dana za redom . jedino logicno objasnjenje mi je da nisam na toj daljini imao dobru prezentaciju tj. vodjenje strimera . zato nisam pristalica pecanja na daljinu osim ako je bas neophodno .
to je moje trenutno ubedjenje i mozda sam sebe demantujem u narednim godinama  :)
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
sasats je napisao(la):
to je moje trenutno ubedjenje i mozda sam sebe demantujem u narednim godinama

Vrlo vjerojatno da hoces. Jedini problematican detalj u lovu te ribe je sto ona ne voli vidjeti pad strune na vodu ili cimanje strune preko glave. Bolen koji vidi pad strune najcesce bjezi, u najboljem slucaju postaje znatno oprezniji. Zato nije dobro bezveze mlatarati po vodi, ni blizu ni daleko. Na strunu koja mu para vodu preko glave ragira razlicito. Vrlo cesto ju prati, a u nekoliko navrata imao sam napade na vrh strune. Medjutim, nakon toga vise nije zainteresiran za nista. Vecina ovih problema rjesava se dugackim predvezom, dobrom tehnikom i pametnom taktikom. Sto duzi to bolji. U lovu dvorucnim stapom rijetko lovim predvezom kracim od 7 m. Kod jednorucnih ne kraci od 5 m. Ulovi sam tisuce ovih riba, stotine preko 70 cm, po raznim vodama. Neke sam ulovio na metar od nogu, neke na 40 metra, pa i dalje.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sve je bas tako kako si napisao . tvoj post me je uverio da sam u pravu sto se tice tehnike ribolova za koju smatram da je ispravna....
pazljivo prici ribi koliko je moguce vise i ne bacati bezveze  :)
belun je riba jednog zabacaja ...mozda sam preterao , nije bas jednog ali 4, 5 zabacaja... riba ti ne uzme i obavazna pauza i promena nacina prezentacije . ubedjen sam da na vodi kakva je moja strimer ne igra neku posebnu ulogu . broj jedan je pristup mestu i prezentacija 
kada se sve sabere ... radi se o veoma zahtevnoj i atraktivnoj ribi za pecanje . cela taktika i tehnika je takva da je po meni vrhunac ribolova
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ovaj vikend je bilo slabo pecanje , mada ako se uzme u obzir koji je datum i nije bilo tako lose . u subotu me je sacekala mutna i povisena voda pa nisam ni pecao a danas je pocela da opada i da se bistri . uhvatio sam nekoliko bas malih koji nisu bili interesantni za slikanje .
kada sam dosao na vodu sacekao me je veoma ruzan prizor. mesto koje je bilo ekstra za musicarenje beluna prekopao je bager . pogledajte koliko je peska na obali izvadjeno iz reke a ko zna koliko su jos odvezli kamioni . taman se ustali tok i formira teren i obavezno ulete bageri i sve sjebu totalno  :'( dobro uopste i ima ribe sta rade sa rekom
evo kako je izgledalo pre a kako sada izgleda ...




 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
    Sasa sve ok, nisam bio bas rečit, a nov sam u musicarenju bucova pa je svaka informacija korisna, evo danas sam pecao na J.Moravi u patikama, nisam ni ugazio u vodu, juce isto tako, takvi su tereni reka nije siroka, a negde je bas i uska i stvarno ne treba #8, ali ja ipak pecam sa njom.Druga stvar je da je J.Morava vrlo retko bistra ,skoro uvek ima neki stepen prebojenosti narocito kad je jaci vodostaj tako da nije bucov bas toliko plasljiv, ćudljiv jeste,ali uz uobičajne mere opreza može lepo da se peca.Ja letos kad sam ga pecao sa gaženjem na sred reke a  uz to moram da pregazim preliv gde kasnije juri dolazio sam pre tog cuga ulazio u vodu i pecao uzvodno dok ne pocne da se javlja ispod mene onda se okrenem i pecao sam ga u svim pravcima i na različito povlačenje strimera i uzvodno i nizvodno,popreko i bukvalno 360* u svim pravcima.Imam neka zapazanja ali ne mora da budu tacna,ipak ciljano ga pecam tek 2-3 godine i to samo kad sam u zavicaju, tako da uci se uvek i od svakog ja sa tim nikad nisam imao problema,mislim da sam za pocetnika ok,vatam ribe to je valjda merodavno ;).
      15-20m zabacaja nije isto uzvodno od Leskovca, izmedju Le-NI i u okolini Nisa  ali sa #8 iz roll casta to je tolko lagano postici da nisi ogranicen nicim, samo izbacim glavu i ruku groz granje ne moram ni da ugazim i bacim strimer gde pozelim, danas sam bas razmisljao o pravljenju jednog klipa sa mosta ispod kog cesto pecam eto mozda za dve nedelje kad opet dodjem na jug napravim i neki klip.
pozz igor
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
obavezno napravi snimak  :) voleo bi da vidim tvoju moravu kako izgleda  :tbumb: i pisi sve sto znas i sto si primetio a da je vezano za pecanje ove ribe . rado cu procitati nesto specificno za tvoju vodu jer mozda moze da bude od koristi i kod mene 
sve to ce sigurno mnogima biti korisno i zanimljivo  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još su tu!I bore se dobro.
 

Prilozi

  • 6.JPG
    6.JPG
    147,3 KB · Pregleda: 209
  • 7.JPG
    7.JPG
    183,5 KB · Pregleda: 206

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sjajno......

Послато са SK17i користећи Тапаток 2

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ala je ovaj žutokljunac lupio po strimeru,pola metra je izleteo iz vode.
 

Prilozi

  • 8.JPG
    8.JPG
    116,7 KB · Pregleda: 200

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Teško mučenje od ribolova.Pojuri jednom u sat vremena,mada,vidim da su sitni kederi u obali često uznemireni,tu se vrzma,ispod njih.Stavio sam pole dancer upravo iz razloga da ga podignem gore.Uglavnom su sitne ribe u obali.
 
Vrh Dno