Bucov 2015

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zvezdane, neka me ivan ispravi ako gresim jer sam veoma mlad u upotrebi ovog pribora ...ja mislim da je za tebe za overhed i vece distance pravi izbor switch(nikako DHstap) stap klase 6 . 5 ce mozda biti malo a 7 dosta tesko .a meni bi verovatno za moje uslove 5ica bila taman mera
mafke prosle nedelje se pored onog crvenog pojavio jos jedan zuti bager . trebalo bi dosta eksploziva  :D
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Da, slazem se sa Sašom, mislim da je switch stap o kome trebaš razmišljati, a i oko klase se slažem, bacati overhead sa štapom klase 8 ili 9 i strunom od 400 i više graina je teška fizikalija.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mafke, tzv. lagani DH ti nudi neke prednosti kakve nemozes tako jednostavno postici normalnim jodnorucnim stapom. Povrh svega vrlo je i zabavno. Imaš mnogo više kontrole nad kanapom, dalje distance ti nisu toliki problem iako imaš iza sebe "zid" tj. obraslu ili visoku obalu. Naravno, to je ipak druga svera musicarenja pa se s toga sve mora tome adekvatno ukomponirati...od musice, lidera, kanapa, stapa... Uglavnom sve ima svoje mane i prednosti zato se nikada nebi odrekao SH stapova a ni DH. Jedni i drugi su dobri...ali DH na prvom mestu ima sav svoj sjaj i smisao kada za uspesan lov trebas loviti na vecim distancama i posebno kada iza sebe nemas mesta za normalne zabacaje preko glave a treba ti daljina 25+m. Sa DH stapom to postizes nakon uvezbanosti mnogo lakse sa mnogo manje rada.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Odlican dan na Zapdnoj Moravi. Ja sam imao 40-ak klenova a Kuzma beluna od 2.5 kg. Voda mala i bistra.
 

Prilozi

  • Kuzma1.jpg
    Kuzma1.jpg
    61,7 KB · Pregleda: 322

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Hvala gazda Ivketu na profi gajdingu. zna covek sva dobra mesta na reci
ovo je bio ispis sa bucovima za ovu godinu (mozda)
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Kuzma je napisao(la):
Hvala gazda Ivketu na profi gajdingu. zna covek sva dobra mesta na reci
ovo je bio ispis sa bucovima za ovu godinu (mozda)
Tek pocinje bucolov Kuzmasine :hammer:
 
Vrh Dno