Bucov 2015

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nije problem nekim jacim DH kompletom, pogotovo over head zabacajima, ali kako onda voditi strimer za bucova? I sve to vise postaje muka Bozija a ne musicarenje i uzivanje.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Uh kako ovo izgleda, kao more. :)
Opet pretpostavka, verovatno imaš u vidu zabačaje preko glave?
Ako je tako, pored kompleta, a prvenstveno mislim na strunu, da nju dobro izabereš i po težini i po konstrukciji glave, ti treba da baciš ceo kanap i još koji metar bekinga. Ja stvarno ne znam kako vladaš tehnikom zabacivanja, ali mislim da je to malo nerealno. Evo Saša, koji sada koristi switch štap i strunu Airflo 40+ Expert, je dobio na distanci nekoliko metara, 5 ili malo više, u dosta manje zamaha, tj u 2 do 3 zamaha, što jednoručnim nije bio slučaj. Hoću da kažem da uzimanjem dvoručnog kompleta nećeš produžiti zabacivanje za 15 i više metara ali ćeš sigurno smanjiti broj zamaha. Postavlja se pitanje da li onda taj posao završiti nekim shootig headom, ako već imaš štap klase 7. Za tu klasu su i glave dovoljno ozbiljne i dovoljne težne. Šta ovde zna da bude problem? Glava je obično dužine 10-tak metara, predvez koji ti koristiš 5, ti treba da ispucaš 25 m runnig line-a, a što je još teže jer si u vodi. Navodim ti probleme koje imaš u ribolovu ako želiš da postigneš tako ozbiljne distance. Zbog toga i pitam da li ciljaš daljine od 40 m.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Sad sam video da je i Bojan pomenuo nešto što ja nisam hteo jer sam na početku pretpostavio da ti je ideja overhead i da ne bi da korištiš dvoručni komplet neki velikih klasa i dužina.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U planu je neka 8 ili devetka,a strimeri samo površinci,lagani gurgleri.Za ovu situaciju,plažu,samo zabačaji preko glave,za neke druge situacije i terene,ostalo iz vodenih zabačaja.Ovde elektrana često oscilira vodostaj,pa se desi da u roku od pola sata obore,ili puste vodu.To zna da bude frustrirajuće,jer se bucov u trenu pomeri desetak metara dalje.Ako će dh komplet da mi omogući da produžim tu distancu,ja sam za.Mislim da će mi dh na nekim drugim mestima bolje završiti posao.Mesta sa velikim preprekama odmah iza leđa,a treba baciti dvadesetak metara,možda koji metar više,a to je pravo mučenje sa jednoručnim štapom i predvezom od pet metara.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
simpson H je napisao(la):
Nije problem nekim jacim DH kompletom, pogotovo over head zabacajima, ali kako onda voditi strimer za bucova? I sve to vise postaje muka Bozija a ne musicarenje i uzivanje.
Samo da mu dobacim,on najčešće,ako je zabačaj i sa jednoručnim štapom u dometu,gurgler napadne nakon prvih nekoliko potezanja,tako da se za to ne sekiram.Hebi ga,Dunav je ovde ogroman,riba često menja lokacije,posebno sada kada je bela riba svuda.Kad elektrana obori vodu ne ulazi bliže od 30-35 metara,a pljušti po kederima,razvaljuje na toj daljini.Sa jednoručnim je ta distanca teška fizikalijai često fali baš tih 5-6 metara.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ovaj drugi deo tvog prethodnog posta je sasvim realan i moguć i tu leži velika prednost dvoručnjaka u odnosu na jednoručne. 8-ice i 9-ke su vrlo ozbiljne alatke sa potencijalom koji ti treba, treba ga samo iskoristiti. Pogledaj malo kako to rade u morskom ribolovu, i tu ćeš naći mnogo odgovora, moslim na korišćenje DH štapova na moru. 
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nema,planiram da celu poznu jesen treniram za predstojeću sezonu.Nekada o ovome ne bih ni razmišljao,ali situacija na Dunavu se opasno mena,iz sezone u sezonu.Posebno leti.Ova plaža bude puna kupača do večernjih sati i bucov tu do pola osam ne prismrdi.Čim se malo smiri voda krene da raubuje,ali opet,veoma daleko za neko ozbiljnije jednoručno  mahanje.Može,ali me zamara i mnogo se maše,a ima i šetača,pa sam više koncentrisan na gledanje iza sebe nego na vodu.Ovako,zagazim,pljusnem dva-tri puta sa dvoručnjakom i ne mislim da li ću nekom da iskopam oko.Pre par godina sam zakačio udicom nekog klinca studenta Dif-a iz Niša.Ja bacam,on prolazi iza mene,nisam ga ni snimio.Samo sam čuo jauk.Zarila mu se Gamakatsu jedinica u butinu do balčaka.Ubih se od izvinjavanja,preselo mi i pecanje i sve.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja sam na Savi svukao biciklistu sa sedista u jednom zabacaju, to mi najveci ulov u zivotu, imao je brat bratu 85kg :hammer:

Srecom, udica strimera se zakacila za garderobu a ne u meso, pa je sve proslo onako uz osmehe i zezanje.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Ja sam to isporbao i kao što rekoh nema tu više nikakvog zadovoljstva već mušičarenje postaje pošto poto pecanje.
Da dobacim nema šanse,jer ne postoji pribor kojim bih mu ubacio a ovo što uz obalu ganja kedere je smješno za loviti.
Par poziciji gdje krupan izađe u plićak ali je tu voda spora.Lagana za zabcivanje i vođenje ali u tim uslovima on je skoro nepobjediv!
Juče je moj poznanik varličarskim priborom ubo jednog preko 7Kg!
Eto toliko o razlikama u tehnikama.A ne muči se ni malo!

Simpsone možeš produžiti listu ulovljenih vrsta :)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Što se tiče prefinjenosti ribolova,verovatno je tako,ali ako živiš na vodi koja je široka 2km,onda se moraš prilagođavati.Ne bih ni ja investirao u nešto što je nesvrsishodno,ali mislim da je za terene na kojima ja lovim,dh imperativ.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Kod mene je problem i protok vode.Probao sma i desetkom bacati.Nparavim ja izbačaj ali voditi po pritiskom vode je smješno.Strimer jedva da se kreće.Ne postoji otežanje koj ga može spustiti do dna.A ruka koja privlači strunu se raspada od vode,trenja i bogami uložene fizikalije.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
svaka cast buraz, mrzim da lovim po vetru...dugo sam ga tolerisao i borio se protiv njega ali sada nemam vise tolerancije...cim pocne da duva i ja odduvam  :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Seb,ovi su omladinci,imao sam dva napada baš dobrih riba,ali je mašio neke mini gurglere.Selektivan je,čim mu stavim većeg površinca,kuva iza njega,na male crno sive varijante,ili zeleno bele,otkida.
Alp dobru tehniku koristi sa dvoručnjacima i gurglerima,lagani trzaji vrhom štapa.Ovde,na plaži,a i ispod Đerdapa,kad se prebaci neka granica od 25 metara,ulazi se u tok reke i voda ide,ne kao na Savi i Moravi,ali ide,posebno ispod Đerdapa.Kad voda ima malo jači tok ta tehnika koju on koristi je idealna.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Zvezdane, tebi je stvarno neophodan DH stap s'obzirom gde pecas i zivis. Saleja moj zet, poneo na Moravu DH Winston #7-cu 3 m,fantazija kakav stap. Lagan ,osetljiv,ma uzivanje  baratati s'njim,jedin0 sto skup jbg.

Kaze da ga na moru izvukao i nista  bez DH 7-ce.

E sada me muci zasto ACO u jednoj emisiji  o lovu suvom muvom i to na osrednjoj plitkoj  reci koristi 4 ili 5-cu ''dvorucnjak'',i sam skece
paznju na taj  za DH lagan pribor ali ne objasnjava zasto ga  koristi kada onde igra klasicna 4,5-ca. Meni je DH sinonim za teze akcije,mozda
gresim.

.

Sale ime moje,blagooos tebeeee,pa ti gu rastrti ove sezone bas :respect1: Samo bih ja na tvom mestu minirao onaj bager sa fotke. Kuka za nekoliko stapina dinamita,a u p. materinu. Za onakvu lepotu od reke veruj mi na rec da bih  nasao dinamit i uradio navedeno i to vise komada bagera.Za ovu moju Veliku Moravu ne isplati se  rizikovati,za zapadnu  :mad:. Da nemam zabranu  upravljanja m. vozilom do februara,odavno bih skoknuo do tebe (sa dinamitom za bagere ::))
 
Vrh Dno