Bucov od skoro 4 kg na muvu

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pogledajte u mojoj galeriji sliku bucova od 4 kg (tacnije 15g manje). Naravno, upecao sam ga musicarskim priborom u Juznoj Moravi nedaleko od Nisa. Mamac- beli zonker. Zamaranje priborom AFTMA 4/5 trajalo je oko 1 sat!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Animacija je boli glava
:lol: :lol: fly_pai
evo i linka
http://www.musicarenje.org/modules/xoopsgallery/view_photo.php?xoops_imageid=48&set_albumName=album11&id=Bucov_4_kg

a sad lepo napisi kako se lovi!
Salut!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Stvarno bi bilo lepo da kazes jos neku rec o tome kako se lovi bucov ili ti "bocov" :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, stari dobri bucovi. Proteklih par godina nisam ni pokušavao da lovim ovu ribu, jer je Južna Morava biola stalno mutna. Proradila privreda u Vranjanskom regionu i eksploatatori vrhunskog peska i reka ne liči ni na šta. Ja, pre svega volim da mušičarim u bistroj vodi.
Kad vidim bistru Moravu, odmah ću da pišem o mušičarenju moravskog lososa. Sad nemam inspiraciju.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ex Mixe, imam za tebe nesto vezano za bucova kada te napne volja da ga trtis..
Vodim te na jedno mestasce gde ih ima kao pleve.Ranije dok sam varalicario za 10 min. imao sam 5 kg. bucova a varalica mi je bila najobicnija leptirka koju on ne napada cesto osim ako neznas da je vodis izazovno do te mere da bucov na moze da je ne proguta.
A tek da sam imao koziju bradu mislim da bi napunio dzak.
Kojim slucajem ako ti se rodi volja imas tel. ulivamo gorivo,tamo nas ceka kucica i HEFTANJE moze da pocne
--Pozz--
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Blue FOX je napisao(la):
Kojim slucajem ako ti se rodi volja imas tel. ulivamo gorivo,tamo nas ceka kucica i HEFTANJE moze da pocne
--Pozz--

Litl bit kinki  ;) :D
Mislim da je kozija brada tipicna vaserkuglaška muva za bucova. Treba ipak biti malo inventiviniji kad vec koristimo musicarski pribor u lovu ovog izvrsnog borca.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
8 udica,premotana malo bakarnom zicom,da bi malo potonula,namotam koziju bradu na udicu, udnem je na 0,25 i "ETO RESENJA' kolega.. :yeswink: :yeswink:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Blue FOX je napisao(la):
8 udica,premotana malo bakarnom zicom,da bi malo potonula,namotam koziju bradu na udicu, udnem je na 0,25 i "ETO RESENJA' kolega.. :yeswink: :yeswink:

... i onda je vodis fino, lagano, kao strimer... jel da?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Neeee.jako brzo kolega do te mere da upalim sprovodnike
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Joj od ovoga me stvarno zaboli glava :doh:
Lisac brate mili pročitao sam u sijaset domaćih časopisa da za bucova treba vući muvu brzooooooooooooo...
i smatram da je to jedna od najvećih zabluda. Slažem se da je možda treba vući brže nego za neke druge grabljivice ali o brzinama MAH 1 i tome slično mislim da je čisto preterivanje ili jednaod najvećih zabluda.
Mislim da je mnogo bolje muvu vući na ivici brze i spore vode gde je i bucov i on onda nema vremena da proceni muvu toliko dobro, pa je napada po sistemu bolje išta nego ništa. Kada vučeš muvu uz ivicu brze struje nemaš potrebe da je vučeš brzo ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ovo nisam znao tako da mi je dobro doslo,moje izlaganje se odnosilo na musicarenje bucova na bukvalno stajacoj vodi..
U pitanju je Dunav (Srebrno jezero) ili ti zimovnik gde ide kao lud u jutarnjim casovima a imajuci u vidu da je dno prepuno bodljikave zice jer je to sve nasa vojska udesila koja se hvala bogu sad sklonila probao sam sve tehnike ali sa sporijim povlacenjem ostajao bez muva,tako da je to bilo ono moje "USIJANJE SPROVODNIKA"
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Napravi laganu muvu što lakšu, pa je palmeruj. Pogledaj žakulinu Red star fly, pa napravi to isto samo belo (ili neke svetlije boje može i limun žuta za bucka). I možeš da napraviš vidles (nezakačivu), tako što prilikom vezivanja materijala uzmeš dve niti najlona 0,40. Zavežeš ih na kraju luka udice sa svim ostali materijalima, jedna najlon sa leve drugi sa desne strane, pa kad namotaš celu muvu saviješ najlone uz luk sa donje strane udice i učvrstiš ih za glavu muve.
Ako sam nejasno objasnio potraži negde ima objašnjenje kako se vezuju vidles muve. Ako nema ovde na sajtu probaj preko googleta da nadješ. ;)
 
Vrh Dno