Bucov od skoro 4 kg na muvu

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ma kuj i ti ako oces, ja cu kujem konji, a ti da zagrevaš žar s meh ;)
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
100ka je napisao(la):
Napravi laganu muvu što lakšu, pa je palmeruj. Pogledaj žakulinu Red star fly, pa napravi to isto samo belo (ili neke svetlije boje može i limun žuta za bucka). I možeš da napraviš vidles (nezakačivu), tako što prilikom vezivanja materijala uzmeš dve niti najlona 0,40. Zavežeš ih na kraju luka udice sa svim ostali materijalima, jedna najlon sa leve drugi sa desne strane, pa kad namotaš celu muvu saviješ najlone uz luk sa donje strane udice i učvrstiš ih za glavu muve.
Ako sam nejasno objasnio potraži negde ima objašnjenje kako se vezuju vidles muve. Ako nema ovde na sajtu probaj preko googleta da nadješ. ;)

Raspamecen sam kakav je ovaj predlog.Ali raspamecen. Sto laksa muva palmerovana pa jos vidles? Da ne kaci povrsinu vode? :) :) :)

Jao zabole me stomak :D :D :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ti si Hajdi očigledno propustio deo u kome se govori o muvama za bucova tj. strimerima. Da si pročitao post iznad u kome lisac priča o šicama u vodi na terenu gde peca bilo bi ti možda malo jasnije ::)
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
A inace bucov se trazi po samom dnu pa ce da kaci strimer? :) Preporucujes mu jos lakseg strimera i to vidles :p :p Ohohoahoha :bleh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pametnice ::) bucov se kreće kroz slojeve vode kroz koje se kreće sitnija riba. To što ga ti vidiš kad pršti po vodi to je jedno, a ko ti garantuje da pola sata pre toga nije jurio na 1m dubine i da ga nisi video uopšte :doh:

Blue FOX je napisao(la):
Ovo nisam znao tako da mi je dobro doslo,moje izlaganje se odnosilo na musicarenje bucova na bukvalno stajacoj vodi..
U pitanju je Dunav (Srebrno jezero) ili ti zimovnik gde ide kao lud u jutarnjim casovima a imajuci u vidu da je dno prepuno bodljikave zice jer je to sve nasa vojska udesila koja se hvala bogu sad sklonila probao sam sve tehnike ali sa sporijim povlacenjem ostajao bez muva,tako da je to bilo ono moje "USIJANJE SPROVODNIKA"

Pročitaj ovo što je Blue fox napisao pa će ti valjda biti jasno zašto sam mu peporučio vidles strimera :bye:
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Dobar dan kolegama BUCOVDJIJAMA, i molim malo sportskog duha u lovu bucova, jer je jos uvek lovostaj na ovu veoma dobru ribu za ribolov.
P O Z Z
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Niko nema više sportskog duha od nas mušičara ,mi smo ti ustvari sinonim za sportski duh !

cartoon_ghost.gif

sportski duh....
 
Vrh Dno