Cene dozvola za 2017. godinu - Srbija !

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
PRAVILNIK
O VREDNOSTI DNEVNE, VIŠEDNEVNE I GODIŠNJE DOZVOLE ZA REKREATIVNI RIBOLOV ZA 2017. GODINU
("Sl. glasnik RS", br. 96/2016)


Član 1

Ovim pravilnikom propisuje se vrednost dnevne, višednevne i godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2017. godinu.

Član 2

Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 6.000 dinara.

Za lica starija od 65 godina, žene i lica sa telesnim oštećenjem od 60-80%, vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 3.000 dinara.

Za lica sa telesnim oštećenjem od 80% i više, lica sa potpunim gubitkom radne sposobnosti, za vojne invalide i civilne invalide rata sa telesnim oštećenjem od 60% i više i lica mlađa od 18 godina, vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 600 dinara.

Član 3

Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov na ribarskom području u zaštićenom području, za sva lica, iznosi 4.000 dinara, osim:

1) za zaštićena područja: Park prirode "Sićevačka klisura", Specijalni rezervat prirode "Jelašnička klisura", Specijalni rezervat prirode "Jerma", Specijalni rezervat prirode "Ritovi donjeg Potisja" i Zaštićeno stanište "Bara Trskovača", u kojima iznosi 2.000 dinara;

2) za zaštićena područja: Nacionalni park "Đerdap", Specijalni rezervat prirode "Uvac", Park prirode "Palić" i Specijalni rezervat prirode "Ludaško jezero", u kojima iznosi 5.000 dinara;

3) za zaštićeno područje Predeo izuzetnih odlika "Klisura reke Gradac", u kome iznosi 10.000 dinara.

Član 4

Vrednost dnevne dozvole na svim ribarskim područjima iznosi 1.000 dinara.

Vrednost višednevne dozvole na svim ribarskim područjima iznosi 2.000 dinara.

Član 5

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije", a primenjuje se od 1. januara 2017. godine.


 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Sa ovim cenama se samo pospešuje ribokrađa i ništa više, ogroman broj ljudi ima da peca bez dozvole gde god namirišu da je to izvodljivo.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja dozvolu nikad nisam kupio niti cu je kupiti,nema cena nista sa ribokradjom,sve je to savest pojedinca...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Tačno tako, da je cena 50% od ove mnogi bi bili savesniji i kupovali bi dozvole. Ovako jok!
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ja vadim dozvolu redovno, ali nikad me niko nije kontrolisao, tj, nisam video čuvare.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Da bih pecao na potezu od desetak km,ja moram da vrisnem 11000 dinara.6000 za osnovnu dozvolu,i pet za dozvolu u nacionalnom parku koji je 9km od Kladova.Inače,taj NP Đerdap je to samo na papiru.Svi koji su pokušavali neposredno ispod Đerdapa mogli su da se uvere da je komplet obala premrežena,ponekad na samo desetak metara od obale.Iznad Đerdapa je situacija još gora,jer se lovi i agregatima i pitaj boga kakvim sredstvima.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Vadim dozvolu redovno. Po Vojvodini me niko nikad nije kontrolisao, na zalost. Jedino Djera na Djetinji i jednom na Zvornickom jezeru bosanci. Zali boze!
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Generalno vadim dozvolu svake godine,ove godine za promenu su ponesto i poceli da rade po bgu,te su koji put i naisli da kontrolisu
Na Drini i Đetinji je kontrola redovna bar meni skoro svaki put je naišao čuvar,te za samo par izlazaka otplatis dozvolu umesto dnevne,a na Drinu i Đetinju sam otišao oko 25 puta(dana min) ove godine
Što se tiče generalno voda svuda je javašluk i bezakonje ,ali opet što kolega reče zvezdan reče u NP Đerdap je haos što se tiče mreža ,ali i pored toga nema boljeg i bogatijeg mesta za pecanje smuđa i soma u našoj državi,te ga rado posećujem jer samo tamo mogu da se napecam ko čovek
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kupovao sam redovno dozvolu,bilo je rizično pecati oko JA bez nje. Sada,nema čuvara ! Kupovacu dnevne na nekim spektakularnim mestima. Ovde kod mene pa i na pastrmskim vodama NEMA KONTROLE.

Svako ko je pecao '' preko '', zna kakav je bezobrazluk ova cena na ovaj standard i pre svega kvalitet voda  :doh:.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Mafke, jel kod vas ne ponudi dnevnu ribocuvar kad te kontrolise? Kod nas, ukoliko nemas godisnju, lepo ti kaze da mu das 500din da ne bacas 1000din za dnevnu  :hammer: :hammer: :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
smoker13 je napisao(la):
Jedino Djera na Djetinji i jednom na Zvornickom jezeru bosanci.
Kod nas ti je najisplativije da vadiš godišnju  :yeswink:
Kontrole su više nego redovne!
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
neca011 je napisao(la):
Mafke, jel kod vas ne ponudi dnevnu ribocuvar kad te kontrolise? Kod nas, ukoliko nemas godisnju, lepo ti kaze da mu das 500din da ne bacas 1000din za dnevnu  :hammer: :hammer: :hammer:

Hahaha, pa pošteno. Da vas čovek ne baca na veliki trošak.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.411
Broj reagovanja
227
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
Kod nas ti je najisplativije da vadiš godišnju  :yeswink:
Kontrole su više nego redovne!
Blago vama!  :yeswink: Na otvorenoj vodi sam doživeo kontrolu 3 puta u poslednjih 12 godina  :'(
Razumem logiku ljudi koji ne kupuju dozvolu koja za naše uslove jeste skupa a za nju se ne dobija gotovo ništa, ali je ne podržavam. Riba od glave smrdi, ali to se neće promeniti ako i rep smrdi.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Mjenjajte i mi smo to uradili.Ni kod nas nije valjalo bio je haos!
Sada ribokradice zaziru,kriju se,kukaju.
Dva ribocuvara ih gaze 24h!
Nije idealno ali je mnogo bolje.U 2017 oćekujemo još veći pritisak a samim tim i još veću filtraciju.
Konačno se odvaja žito od kukolja!
 
Vrh Dno