Circle cast by M.Mauri

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HN147MA3iMA[/youtube]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.005
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
A da ga kritikujemo malo....? Ovo je jednostavno deo underhand casta kad stojimo u reci a voda nam dolazi sa leve na desnu stranu ( s tim da bacamo desnom rukom). Tip pravi nekoliko osnovnih gresaka. Recimo, kanap je podignut tek kad je stap u totalno uspravnom polozaju, a ustvari se kanap mora podici u visini prednjeg stopa. U trenutku kad se predvez spusta na vodu( pre front casta) njemu je stap previse nisko i nema sanse da napuni stap. Zato se na snimku i neprikazuje D loop, jer ga jednostavno i nema. Stap se ne vodi toliko nisko i sa strane prilikom izbacaja je gubi na daljini i preciznosti. To sto mu je i kanap vezan za vodu pokusava da kompezuje prelazenjem preko prednjeg stopa.  I normalno sirok loop i mala daljina. Zato samo ispucava glavu. Ovako nikad ne bi mogao da baca i pri najmanjem vetru narocito ako mu dolazi sa leve strane.
Mozda je intersantno videti ali nikako i kopirati!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Imam DVD sa ovim kanapolomijama i ovaj zabačaj mi se čini kao odličan način da se muva zakači za kanap i zamrsi ceo predvez. Možda grešim ali meni tako izgleda  ???
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Nemam ja gde da ovo pokušavam, Timok je mala reka i sve što nije klasičan zabačaj plaši ribe i tu od pecanja nema ništa. Možda probam na Nišavu nekad, ona je veća.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.005
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Dobar naziv -kanapolomije-  :D  :tbumb:
To jesu veoma korisni pokreti. Uglavnom su dva osnovna razloga za upotrebu. Da se prebaci izbacaj na koju god stranu hocemo ili da u vazduhu osusimo suvu musicu. Zamisli da stojis par metara ispred visokog zbunja. Reka brza zacas odnese musicu nizvodno. U jednom trenutku vidis da se javlja ogroman klen uzvodno. Jedan pokusaj, sve ili nista  :hammer:    E tu treba da kanapolomimo i bacimo iz takoreci jednog pokreta i daleko i precizno.

P.S.( pozeljna je imitacija dudinke)  :lol:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Posto je ovaj zabacaj namenjen promeni pravca narednog zabacaja, bitna je i rotacija u struku ribolovca.

To bas nisam video ovde, ali bi verovatno i to ukljucio u slucaju daljih zabacaja.
 
@Strelac-nema nikakvog straha od bilo kakvog kacenja ukoliko se ispostuju osnove ovog (a i bilo kog drugog) zabacaja -lift, stop, anchor, load....
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.005
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
              Sva zamka u ucenju ne samo ovakvih nego i mnogo laksih, tj osnovnih casting tehnika lezi u tome sto mnogi pokusavaju da ih savladaju ucenjem preko Youtube-a. 98% klipova sa fly casting sadrzajem tamo je totalno pogresno. A narocito veliki ``guru-i`` sa podnaslovom "fly casting lessons" pokazuju totalno pogresne pokrete. Oni sto su vesti, ko na primer Mel Krieger namerno ne prikazuju pravu tehniku na video snimcima. Ogromna je razlika izmedju njegove knjige i video prikaza. Jednostavno razmisljanje: ako zelis da naucis, kupi knjigu ili dodji na casove.
              Ama bas niko ne prikazuje osnovni overhead cast a da pritom pokaze i loop koji je napravio. A ako i pokaze jedan posle ko zna kolike obrade, ne pokazuje barem tri povezana. Ne pokazuju ih bas zbog nedovrsenog prikazivanja osnovnih pokreta.. Namerno ili nenamerno se servira neki svoj stil. Neki pokreti ``uzdignuti na visi nivo``.
              Kao sto nas drug crni negde rece, ima dosta novih drugara na forumu. Skupimo neki dinar za opremu,fascinirani musicarenjem. I onda umesto da postavimo pitanja tipa: Sto pravim cvorove na kanapu? Zasto mi se javljaju talasi na kanapu pri izbacaju? Kako da ublazim ili ubrzam kanap posle izbacaja? i slicno... ne! Mi sednemo pored kompjutera i gledajuci svakojake snimke razvijamo ``svoj stil``. E a kad nam posle musica stalno udara  u kanap, kad se ceo predvez srusi na vodu ko jedan cvor, kad nema ni jednog zbunica iza nas za koji nismo zakacili musicu ili od recimo, pet sati ribolova mi upotrebimo dva-tri samo da sve to razmrsimo... e tad su nam ili oprema ili vetar krivi. a u stvari smo sami krivci. A sve se to lako moze ispraviti.
            Ima ovde dosta vestih musicara. Instruktora koji mogu dati odgovore na mnoga pitanja, ali ih pre toga trebamo postaviti.
              Zagazih ja debelo u off :lol:
             
 
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ma nije off druze jer iz svakog posta moze da se izvuce nesto korisno.Evo uzecu sebe za primer.Circle cast sam naucio i koristim ga kad je malo vise kanapa u igri i kad zelim da deo tog kanapa spakujem ispred sebe.Ja nisam imao problema da ga naucim iz prilozenog klipa,ne mrsi mi se predvez,ne kacim musicu za stap/kanap...Mozda ga ja ne izvodim najbolje i mozda je tehnicki neispravan ali mi je resavao situacje na vodi a to je i najbitnije.
Manje je opasan ovaj ili bilo koji drugi klip nego pojedini postovi koji se mogu procitati na forumima koji gotovo da se granice sa idiotizmom.Istina je da ima puno losih stvari na netu ali sta je tu je,bolje i to nego da nema bilo kakvih informacija.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
nespetro je napisao(la):
              Sva zamka u ucenju ne samo ovakvih nego i mnogo laksih, tj osnovnih casting tehnika lezi u tome sto mnogi pokusavaju da ih savladaju ucenjem preko Youtube-a. 98% klipova sa fly casting sadrzajem tamo je totalno pogresno. A narocito veliki ``guru-i`` sa podnaslovom "fly casting lessons" pokazuju totalno pogresne pokrete. Oni sto su vesti, ko na primer Mel Krieger namerno ne prikazuju pravu tehniku na video snimcima. Ogromna je razlika izmedju njegove knjige i video prikaza. Jednostavno razmisljanje: ako zelis da naucis, kupi knjigu ili dodji na casove.
              Ama bas niko ne prikazuje osnovni overhead cast a da pritom pokaze i loop koji je napravio. A ako i pokaze jedan posle ko zna kolike obrade, ne pokazuje barem tri povezana. Ne pokazuju ih bas zbog nedovrsenog prikazivanja osnovnih pokreta.. Namerno ili nenamerno se servira neki svoj stil. Neki pokreti ``uzdignuti na visi nivo``.
              Kao sto nas drug crni negde rece, ima dosta novih drugara na forumu. Skupimo neki dinar za opremu,fascinirani musicarenjem. I onda umesto da postavimo pitanja tipa: Sto pravim cvorove na kanapu? Zasto mi se javljaju talasi na kanapu pri izbacaju? Kako da ublazim ili ubrzam kanap posle izbacaja? i slicno... ne! Mi sednemo pored kompjutera i gledajuci svakojake snimke razvijamo ``svoj stil``. E a kad nam posle musica stalno udara  u kanap, kad se ceo predvez srusi na vodu ko jedan cvor, kad nema ni jednog zbunica iza nas za koji nismo zakacili musicu ili od recimo, pet sati ribolova mi upotrebimo dva-tri samo da sve to razmrsimo... e tad su nam ili oprema ili vetar krivi. a u stvari smo sami krivci. A sve se to lako moze ispraviti.
             Ima ovde dosta vestih musicara. Instruktora koji mogu dati odgovore na mnoga pitanja, ali ih pre toga trebamo postaviti.
              Zagazih ja debelo u off :lol:
               
   

Ako strucnjak Crni dopusti, ja se s ovim totalno slazem.Ali, mnogi, zbog idiotizma ,ili zbog misli da se nasi instruktori bogate na nama vama.HA, mada mi zvuci kao dobra ideja, nema od te ljubavi nista.A ni zivota od casova datih nasim musicarima.

Ali ni to nije bitno.Postojalo je i bit ce jos zvanicnih seminara koje je Aca zapoceo, a mi ostali instruktori iz obje federacije nastavili.Ne morate dolaziti na casove, pogledajte koji seminar i znanje ce doci.A oni koji zele vise...Pa ima nas, pa izvolite.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Strucnjak...a tebi trebalo mesec dana da smislis sta da napises...decko ti si zalutao zestoko...batali da ides po forumima,peckas me i izazivas moju suzdrzanost i tolerantnost.Nemoj da trazim i da copy/paste po raznim forumima gde te svi zivi marsiraju.Aloooo bre jesi li svestan da te i tvoji prozivaju ko zadnjeg.Oces da mi kazes da si bolji od M.Maurija?!
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Bas si mi falio.Jesam, naravno da sam bolji, kao i svi EFFA instruktori sa Balkana.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ti imas neki veci problem...
@Alp nadam se da mi covek nece zameriti sto kopiram njegov post

Vrlo je fino demonstrirano i objasnjeno. Da te neko ne bi bunio, Mauri je top A klasa. Top A!
(Zeko, ne palamudi. Kad si imao problema sa switch castom di si doso? I s cim si oso? Bez uvrede.)
Da ne znas mozda vise i od Alp-a?

 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Ne znam vise od ALPa, ja sam ucio od njega.On zna sta i koliko ja znam.A i pola Srbije.
A sta ti znas sem da prepisujes?Znas li ista sem copy paste?

Alo, strucnjak, jezik za zube i grickaj nokte i uzivaj u znanju koje vam dajemo dzabe.
 
Vrh Dno