Cortland 333

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dukat zuta, ne moze biti zuca.
Bice sigurno odlicna i za Ribnik, jedino moze da se desi da te fenseri tamo malo cudno zaledaju s tom strunom, pa imas dve mogucnosti ako do toga dodje: ili da se pravis priglup, ili ekscentrik. Ne zna se sta je bolje. Jos ako budes stavio pleteni predvez umesto konusnog pa te tamo vide sa zutim snjurom i pletenim predvezom kako se tusiras na vodi...c,c,c!  :D
Ozbiljno, veoma dobar snjur.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako te neko zeza, samo kaži da je 3M Ultra 4, koja ima istu boju, a duplo je skuplja. :hammer: Možeš da je proglasiš i za Cortland 555, a može i Sage TCR. Biraj! :lol:
Najbolje je da, ako nahvataš ribe, kažeš da je to kevina vrpca za sušenje veša i da te odlično služi. Među "fancy" mušičarima ima takvih tupadžija da će ti tražiti da im odsečeš malo. :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nikad,ili skoro nikad nisam lagao,pa ne vjerujem da ću početi zbog mušičarske strune jer se ,zamisli nekom ne sviđa.E ,vibriraju mi baš y... dal sam fendi ili ne.Nisam ni priglup(jako),a ni excentrik,nadam se.Samo volim da mi je lepo u životu i da se ne patim mnogo,a od mišljenja tuđih uvažavam jedino ona od ljudi koje cijenim.Gadno jutro,pa sam malo nadrndan,sorry
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Profo,stigla mi je struna i skroz sam zadovoljan.Hvala na savjetu.Čak nemam ni onih pogrešnih lupova.A čini mi se da se dobro vidi i na vodi.Moram da te pitam(ne zamjeri na "ti"),koja je to priča oko tih predveza,kad konusni a kad pleteni?Ja turim onaj koji mi je pri ruci,nisam primjetio neku razliku u lovu.Ili baš toliko pojma nemam.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Veruj mi, ni ja. Ako cemo krajnje otvoreno, posto pecam na Gradcu uglavnom, (mada sam isto radio i na Rzavu i drugde, npr.), najcesce koristim veoma solidan (tj. nimalo nezan) pleteni predvez Sase Panica od nepuna 2 m, koji mi izvrsno prevrce suvu muvu i pri ostrim podbacajima pod granu (ako ih izvedem kako treba), a da ne govorim o regularnim zabacajima (ako ih, opet, izvedem kako treba). Cak i nimfa sa tungsten glavom se prevrne u rol cast-u sa tim predvezom (mrzi me da ga skidam kad pozelim da nimfarim). Pecao sam ranije sa konusnim predvezom, pa i sad mi to ne bi bilo mrsko, ali svaki put kad dodjem na vodu treba da ga ispravljam, a to cinim prstima pa se ispecem ko majmun dok sa pletenim samo jednom zabacim i on je vec prav i funkcionalan. Takodje, deluje mi dobro na higijenske navike: em pecam, em se tusiram i tako dizem higijenski prosek prosecnog Srbina  :D (ovo je na racun onh koji ne vole tusiranje ni na pecanju).
Sto se duzine predveza tice, pricaju se razne price, sve do 6 - 7 m. Meni je to neshvatljivo, ali ja vec nemam toliko iskustva da bih uvideo prednost toliko dugackih predveza, ako je ima. Ono sto sam na Drini bacao sa 2.70 + tippet od oko 1 m bilo mi je sasvim ok. Stavise, tek na Drini, osim ako ne bacas na javljanje do 10 m ispred sebe pa treba da padne k'o pahulja, nema teorije da je prezentacija bitna, ukoliko je lovis na filmu ili pod povrsinom 10 - 15 m nizvodno od mesta gde zabacujes. Dakle, ima tu mnogo filozofiranja, cini mise, a opet, mozda ni ja nemam dovoljno iskustva o tome.
E sad, tippet kao vrsni deo predveza, tj. sistema i njegova duzina ne bi nikad trebalo da budu kraci od 70ak cm, jer je tesko postici da se ne gadja sa snjurom, koliko god dobro bacas, ali ni 2 m tippeta ti na maloj, obrasloj vodi nista ne znaci ako ti muva pre sletanja na vodu stalno odmara na grani siblja pored vode.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Rabbit i PedjaBG, svaka vam čast, ali moraćete da pohađate školu fizike kod mene. Rado ću vam pokazati kako treba da izgleda vrhunski predvez.
Nego, nešto vas nema!? ??? Obećali ste da ćete doći u Niš, i jedan i drugi, a ja se ubih čekajući vas. :lol: Spremio sam vam razne poklone. Nemojte da se ustežete i rastežete. Požurite, sad je najbolje vreme za Nišavu, bambulu i predveze od preko 4.5 m.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja stižem,Mix,bilo gdje,nego sam bio do Frankfurta pa nisam ni na Ribnik otišao.A i ubiše me ove vrućine,ni kerove ne gledam.Čim malo zaladi,ili bar približno normalno,eto mene.Nije mi problem ni profu pokupiti uzput.Ali očekujem bar dobro predavanje,ako ne bude lova.I sve od bacanja do ove muke s predvezime.Problem?
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Hvala na pozivu. Bice prilike. I mani predavanja i fiziku, ja kod tebe slusam samo istorijsku politiku zapadnog Balkana na primeru reke Toplice  :D
Zaista hvala na pozivu, Randjo, sledeci put kad podjem za Nis videcemo se.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajde, hajde, momci. Kakvo je ovo druženje sa stolice, ispred monitora? Požurite da napravimo predveze, lovimo ribe, zezamo se i da vam objasnim istoriju mušičarenja, a u okviru toga i Balkana. :lol:
Cortland 333 ? Kratkotrajna radost!
 
Z

Zakula

Guest
Randjel je u pravu...Nemojte da dolazite pre prvog avgusta,jer sam na moru.Veceras polazim za Grchku :smoke: :smoke:Jaoooo,kada odem na reku Pinjos, :p :pjaooooo je.ma. klenovima!! Crna Smrt - Bambula na udici #8,tippet 0.20,pa udri!!! :doh: :doh:Slikacu sve....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Žakula, jedva čekam slike i neku FF priču...samo nemoj onako nešto ko što je moja iz Rumunije  :D ;)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
S obzirom da ides sa curom j ocekujem i druge fotografije koje ces da podelis sa nama na forumu i da onda odlucimo da li ce mo da ti dodelimo glavnu ulogu u filmu MixMaster Vs. napaljene sutdentkinje! :smoke: :bleh: 
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Samo akademski, molim vas, ima mesta za sve, ukljucujuci i nastavnike
 
Vrh Dno