Cortland 333

Z

Zakula

Guest
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D . Laki,ti znash kakav sam ja ljubavnik. :D :D :D Necu da te izneverim.... :nowink: :nowink:Samo ima da puca!! :bleh: :bleh: :bleh:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
??? Valjda ce i na mene Cortland 333 ovako da deluje, mada sam nesto stariji ;)
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Da sam znao,prof,kupio bih je mnogo ranije,pa i ja da poradim na tom pitanju
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Profo,sinoć dam s gradca.Malo jako sam se razočarao u 333.Kruta,tone,nemem kontrolu.Bem je,kad nije nova.Navodno je samo probana i vraćena na kotur.Kako si ti to riješio?Ili da je vratim
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Zao mi je sto si se razocarao, ali veruj mi da je ovo cime ja pecam, a to je Cortland 333 HT i kupljen je kod Kize u No.1 u Valjevu (tj. poslat postom) kao nov (sto i jeste bio), dakle, vrlo sam zadovoljan, jer lepo izlece, ne mrsomudi se, kud ja okom ona odleti, i ne potapa se.
Ako struna koju si kupio nije nova, probaj da je vratis i da uzmes novu, mada ne kapiram sta bi moglo da bude; prosto je neverovatno da se neko zevzeci motajuci na plasticne koturove falsh strune i pakujuci ih u Cortland kutije  ???
To sto je u prvom koriscenju bila kruta i meni je smetalo na Visocici, ali kad sam je posle rucka opet okvasio ui poceo da bacam, to je bilo vec daleko bolje, da bi sad bila bas ono sto zelim. Ipak, cini mi se da je u odnosu na raniju NO NAME strunu koju sam koristio njena glava drugacija, verovatno duza, jer treba da se izbaci bar 5 - 6 m pa da povuce lepo. Sve ovo ti govorim u odnosu na svoj stap, mada na takvim vodama, takav pribor ne bi trebalo da igra toliku ulogu da imamo suprotne utiske.
To sto ti tone vec govori da nesto bitno nije u redu.
Udri reklamu, gde si to pazario?
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Kod nekog druga,preko druga,varijanta itd...Ne znam šta ću.Vratit ću je pa ću da tražim nešto drugo.Vjerovatno Greys,imam #5,na orvisu,extra je
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
hmm mozda je bolja ron thompson moje licno misljenje. A svakako je malo jeftinija.. a probao sam obe.. Sto se no name struna tice nisam probao ali vidim da se na ebay mogu naci po nekim stvarno jeftinim i smesnim cenama, a neverujem da bas mogu biti toliko lose koliko malo kostaju...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
No name konci su mnogo loši. Probao sam i začudio sam se kada je posle dve nedelje počeo bukvalno da se raspada. Tada sam po prvi put video da se sa konca može skinuti cela plastika sa izuzetnom lakoćom.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ma ja sam odustao od tih no name stvari uopšte.Naručio sam dva konca za štap #3 i to jedan hardy i jeedan SA.poručio sam ih pošto imam Sa mastery seriju #5 na orvisu,a hardy sam vidio juče u Zagrebu i djelovao mi je mekan,a i boja mi se svidjela.Javljam kad provjerim i budem siguran kakvi su.Samo prvo moraju da stignu.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Cortland (ali 444) trosim, ali retko. Jedno vreme sam obozavao 3M, ali ga godinama vec ne vidjam...Tamo gde obicno pecam (kamenito-stenovite strane, plitka korita s ostrim kamenicama koje vire iz nje, lomljen kamen po obali) preferimam no-name strune. Prvo, jevtinije su, drugo - nije mi krivo kad zapne izmedju dva kamena, pa napravi ris, a ponasaju se sasvim fino. Trece: uvek nosim rezervni konac. Cortland cuvam za posebne dogadjaje... ipak je to Cortland.

recept za krute konce: ugrejem ih lagano U RERNI do temperature od +35, pa ih onda izvadim napolje da se prirodnim putem hlade. Mada, mislim da vise nema tako tvrdih konaca.
--------------

cisto informacije radi (no name lines): http://www.firsttackle.co.uk/acatalog/Mill_End_Fly_Lines.html

Ortak kupi 10 meni, deset sebi... i milina! :whistle:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Sinoć sam vidio Peđinu strunu 333 i to blage veze nema s onim što sam ja imao.Ni blizu,osim naravno boje.
 
Vrh Dno