Crni Timok

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
02.11.2011 mesto seliste crni timok
 

Prilozi

  • Fotografija-0012.jpg
    Fotografija-0012.jpg
    238,8 KB · Pregleda: 501

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Da li neko zna kakvi su tereni oko vojnog kompleksa i strelista ''Krivul" ,na oko su mi ti tereni bili prelepi,ali ima li ribe ??? steta sto sam tamo bio samo u vojsci
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Tu su klenaroški tereni, pastrmka se mora tražiti još prema Paraćinu mada ima neka i da zaluta...
Klenovi su u fantastičnoj kondiciji tako da je milina pecati ih...
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
ova reka sigurno nije za pocetnike ,potocna pastrmka se javlja sve do samog zajecara,prosle godine u aprilu mesecu upecana je u centru grada kod zeleznickog mosta,kako pada vodostaj ona se povlacu uzvodno u selu zvezdan postoji brana,kao i u samoj g,banji ali ona to nekako savlada,na ovoj reci sam uglavno preko cele godine, tako da mogu slobodno reci da je poznajem,citav sliv c.timoka je salmonidan osim reke arnaute koja je i njen najveci zagadjivac,moj prijatelj je prosle godine doduse na varalicu upecao pasrtmku tesku kilogram i dvesta,moj nekakav licni rekord na musicu u ovoj reci je osamsto grama,naravno reka je prepustena sebi samoj niko je ne cuva ribocuvara od bogovinskog mosta pa uzvodno nikada nisam video u proteklih deset godina,tu mestani a i kozna ko bacaju eksploziv ,mreze,samice,trokrake viljuske i struja je u opticaju,od valakonjskog brda pa sve do jablanice mestani bas i ne vole strance ,ja i moj prijatelj imali smo i neprijatnosti,sto se tice klena on je ovde borbeniji od istog u belom timoku ima lepih komada a od sl.jablanice pa do k.vira e to vam tek posebna prica.
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Dobro me podseti na ovu reku kolega,hvala!

Imam ''tamo'' prijatelja musicara koji iskljucivo lovi klena. Kaze da je teren zaista tezak,tako da je duzina zabacaja neophodna za krupnog klena smesna. Kaze da ga ciljno lovi i na vidjeno,a da nema mesta finijem priboru  :doh:,klen pocne da ''zabija'' i divlja na sve strane trazeci spas u
okolnom granju,zato koristi tezi pribor #6 odprilike i deblji tipet pa ga sto pre izvlaci .Bambula kaze resava 90 % izlazaka tj. ulova.

  Taj prijatelj, na vidjeno prevari klena od 900 gr i ode kuci. Ribolov mu traje maxi 50-tak min.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ja obicno preferiram na vidjeno to mi cini posebno zadovoljstvo i to sa obale sa sto manje gazenja ,moj najveci klen na musici na crnom t.bio 48 cm,naravno ja sam apsolutni zagovornik sto se tice klena,uhvati i pusti.Ima ludih terena oko tunela,,strmen ,,prava dzungla na tom delu sam ulovio i najvecu pastrmku
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Kolega Bahus,blago tebi :yeswink:

Ja sam zakleti klenaros,ali ''moje'' vode ne omogucavaju lov na vidjeno,vec iskljucivo citanje vode i zapazanje koncentricnih krugova i kolobara

na povrsini koji otkrivaju ''metu''. Posto preferiram male reke i ultrafine FF,rizik mi je prilaziti preblizu. Osedeo sam loveci klena na zive isnekte od

svoje 15 -te god i to bez olova tako da ''prebacivanje'' na FF nije bio problem jer sam naviko da buljim u bubu ili muvu,sad mi je 39-ta god :doh:

Samo u izuzetnim situacijama sam dozivljavao na vidjeno da ozbiljnijih gabarita klena namamim,fakticki NE DISUCI,na prstima obe sake da

nabrojim te situacije. Ne mogu da zaboravim Soko Banju i kanjon Moravice gde sam na vidjeno nudio skakavce klenovima od preko 2 kg.

Ali Moravica je Moravica. Moje vode su teske jako,ako vidis klena video je i on tebe,al se pravi  :whistle:  :(
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Mogu slobodno da ti kazem da je moj omiljeni klenovski period oktobar mesec kada su vode niske i veoma bistre onda je tek ludilo i posebno zadovoljstvo,podjednake su nam sanse i njemu i meni on moze mene da vidi kao i ja njega i imam osecaj kao da stvarno idem u lov,dugi predvezi tanki tipeti ,na crnom t.kod mesta sarbanivac sam izvuko lena na tipet o,10 tesko skoro kg.
Vidim da si u jednom postu pisao o zlotskoj reci pa ja na njoj imam bezbroj izlazaka ja sam ti brale ortodoksni musicar jedino tu tehniku upraznjavam,nema mesta i vircica koji neznam na njoj od pecine pa do usca.
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Kolega BAHUS,trbace mi tvoje instrukcije. Drago mi je sto imam kolegu koji koristi najfinije tipte :tbumb:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
20150509182908.jpg

20150509182754.jpg

20150509192305.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Opaaaaa bataneee :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno