crv

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo tog mog crvica, koji na prvi pogled malo lici na BIH bambulja, ali je nastao pre nego sam ja ista tako video u želji da lovim crvenperku i bodorku na prvom mestu. Budući da saam davno te ribe lovio na crva i glistu imao sam najviše poverenja u crva  :D pa sam ga navezao iako nije vodeni insekt...i pokazao se extra lovnim....evo i recept u slikama, step by step.

Materijal:
Udica: TMC 2457 #10 (može i manja samo sa večima se rešite sitniša  ;))
Konac: Ultra thread 280 kao osnovni i za zadak, za završni čvor i glavu prozirni ili beli što tanji npr. spiderweb bi bio idealan.
Super lepak, Headcement i bezbojni lak za nokte sa kojim prelakiramo muvu na samom kraju
Smeđi marker za oči mada same oči i nisu tako potrebne :)
Dobra volja i lep dan za ribolov  :D ;)

ps.
ovo sam sada malo pre navezao i slikao na brzaka jer mi se več balgožurii verovatno me neče biti ceo dan, a tako možda i sutra...no ovde imate moju noviju verziju crvića, malo zahtevniju ali još uvek jednostavnu ;-). Dakle možete samo da namotate krem latex od kirurških rukavica preko olovne žice i udice ;-), završni čvor, bezbojinim lakom za nokte prelakiramo muvu i gotovo. Kod ove ima malo više posla ali je princip isti. Može biti još lepša samo ako se radi malo sporije ;-) jer ovde sam upotrebio nešto širu trakicu i siva boja ne može toliko doći do izrašaja, no ipak se da videti šta je autor (ja  :D) hteo reči....

 

Prilozi

  • 1-1.jpg
    1-1.jpg
    46,1 KB · Pregleda: 574
  • 2-1.jpg
    2-1.jpg
    56,3 KB · Pregleda: 597
  • 3-1.jpg
    3-1.jpg
    51,2 KB · Pregleda: 600
  • 4-1.jpg
    4-1.jpg
    47,3 KB · Pregleda: 683
  • 5-1.jpg
    5-1.jpg
    47,8 KB · Pregleda: 658
  • 6-1.jpg
    6-1.jpg
    37,9 KB · Pregleda: 842
  • 7-1.jpg
    7-1.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 696

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
:respect1: :respect1:  :respect: :respect: :respect:
Ja sam isekao temu, da ovaj recept ne bude u okviru teme. Već kao posebna tema, kao što i zaslužuje! :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Super, hvala :) Nego taman da odem i bacim pogleda na gotovog osušenog crvića i opazih da je promenio boju kako je trebalo da i bude samo u sobi i pod blicom se to nije videlo, sada sam još na brzaka napravio jednu fotku na dnevnom svetlu bez blica...sada dođe do izražaja i krem i siva boja  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sebastiane, vrhunska muva za stillwater! Naravno, prosta je i svako je može napraviti, ali to su joj dodatni "poeni". Još nisam odlučio gde ću danas da mušičarim, ali velike su šanse da to bude na barama punim bodorki i krupnih crvenperki. Još samo da nađem latex, koji sam još zimus negde zavrljačio ovde pored stola... :doh:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Mnogo dobar crv.
Ja bih pokusao i verziju malo debljeg crva, nesto kao  rovac. To bi upalilo sigurno na krupnog klena!

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Postovani Djomla, ideja ti je izvanredna. Inace verujem da bi cak i nimfa koja imitira dragon fly-a ili vilinog konjica (http://www.gajaflies.it/dragreal05.jpg) mogla odigrati nesto takvo no naravno to nije razlog da ne navežemo ovoga insekta iz roda Gryllotalpidae. Zašto da ne?! Na protiv dao si mi ideju za novi topic  ;) :tbumb:

Pozdrav!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
sebastian je napisao(la):
Postovani Djomla, ideja ti je izvanredna. Inace verujem da bi cak i nimfa koja imitira dragon fly-a ili vilinog konjica (http://www.gajaflies.it/dragreal05.jpg) mogla odigrati nesto takvo no naravno to nije razlog da ne navežemo ovoga insekta iz roda Gryllotalpidae. Zašto da ne?! Na protiv dao si mi ideju za novi topic  ;) :tbumb:

Pozdrav!

Ne se ni setio da me ti nisi potstakao. ;)
Obavezno probaj i neke slicne modifikovane crv-e ali da bude  u osnovi kao ovaj!

Pozdrav!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Poput sebastijanovog crva sam nesto napravio sto se i moze videti u "moji faforiti za pegavu" ali na Nisavi NISTA POD milim BOGOM..
Sta se desava to i kako njima treba raditi???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Blue FOX je napisao(la):
Poput sebastijanovog crva sam nesto napravio sto se i moze videti u "moji faforiti za pegavu" ali na Nisavi NISTA POD milim BOGOM..
Sta se desava to i kako njima treba raditi???

na tog crva kakvog ja radim sam u pokušaju lova podusta ulovio par potočnih i jednu kalifu (manje) ali treba znati da neče ni svaku muvu riba u svako vreme (opet postoje dani kada če pajka da se strmoglavi na skoro sve što voda nosi i samo učinijoj se kao hrana). ja ih koristim u dead drift tehnici ali ponekada jedva primetno cuknem. Uglavnom tu muvu sam uradio prvenstveno za crvenperke i bodorke kod mene na jezeru i uvek pali, tek krajem prošle godine sam ih počeo koristiti na rekama. Čak sam i par podusta ogrebao za usta u danu kada se nisu uopče hranili. 
Kada več spomenuh crvenperke uglavnom lovim ovakve krupne kao što je ova iz moje galerije. Ova se baš na tog crva zaletila.
main.php

ali tu su i krupne  bodorke  ;) :D
main.php


kada sam na jezeru i kada mi dojadi tragati za krupnim klenom i kada mi dojade grgeči onda se fino smestim i relaksiram vadeći krupne bodorke i crvenperke.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Svaka cast za slike SEB.  :respect1: :respect1: :respect1:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo me oduševio jednom slikom i ulovom koji je na slici. Deverika ulovljena na Dunavu na mog crvića  :D Kao što sam več negde pisao ovu skrajnje jednostavnu muvu treba malo forsirati na svim ribama koje se daju uloviti crvićem. Mrene, plotice, podusti, jazevi, deverike, babuške, crvenperke, bodorke, uklije...pa da ne nabrajam više. Ja sam kod mene ulovio klenove, bodorke, crvenperke, neke pastrmčice i lipljančiće (za sada). Ako se ispod lateksa da manje olova i telo samo malo obogati dubbingom dobijamo lakšu verziju. Kako god da se radi samo da ima taj crvolik oblik mora biti dobar. Bilo da je krem boje, crvene ili roza...kom se da experimentisati samo napred. Preporučujem da u kutijicama nosite dvije verzije: brzotonuča i sporotonuča.
Dva puta sam išao ciljano na podusta sa ovom imitacijom. Nije bio aktivan, nije se baš hranio u oba navrata ali sam imao par otpadanja dosta debelih podusta. Sledeče godine če sigurno da padne neki veliki. Da mi je moguče izači na vodu češče odavno bi bili i oni u mojoj galeriji kao i druge vrste za koje nisam imao mnogo šanse. 
Evo Gogo-ta i dunavske deverike ulovljene ovim crvićem  :D
main.php
 
Vrh Dno