crv

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nikada nisam ni pokušavao da pravim ovako nešto ali pošto je evidentno da je ovo lovno na proleće ide na kupanjac negde, pa šta bude.
 

Prilozi

  • Crv 001.jpg
    Crv 001.jpg
    112,9 KB · Pregleda: 498

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo crvica..
 

Prilozi

  • Crveni crvic.jpg
    Crveni crvic.jpg
    224,7 KB · Pregleda: 468
  • Zuti crvic.jpg
    Zuti crvic.jpg
    212 KB · Pregleda: 464

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Ovaj crveni ti prolazi i kao larva comarca, tako što sam i ja jesenas vezao al nisam dobio ništa na njega, malo deblji crvi su mi bolje radili, mada sam bio siguran da će larva komarca da razbija. Možda je nisam dobro vodio.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo mog crva tj. larve . Namotano otežanje od tanke olovne žice, guma od rukavice, porebrena koncem a glava završena sa malo paunovog isperka.
 

Prilozi

  • larva komarca.jpg
    larva komarca.jpg
    176,8 KB · Pregleda: 541

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
izgleda mi lijepo,volim jednostavnost kod vezivanja.
reci mi na kojim ga velicinama udica vezes?
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
MIKI-FLY je napisao(la):
izgleda mi lijepo,volim jednostavnost kod vezivanja.
reci mi na kojim ga velicinama udica vezes?
S obzirom da sam radio po "živoj" larvi koja je u stvarnosti povelika ova je bila na 10-ki
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe  :D liče na nešto  :hammer: :D ;)

ja bih ti savetovao jer znam da možeš ti to i lepše i bolje...seci to, rasturi, pa te udice ponovo na stegu. Ako ih otežavaš olovom uradi to tako da več tako dobiješ lepu usku siluetu. Nemoraju biti nešto mnogo teške jer kod tebe reke nisu baš tako brze...izuzetak je Nera na nekim mestima iznad Bele Crkve.  Ako radiš bakrenom žicom još je lakše, namotaj tako da bude lepo posloženo, segment za segmentom, da dobiješ crvoliku siluetu. Imaš ovde na početku teme sbs za ideju. Traku iz lateksa uradi ovako: srolaj malo lateksa kojega si izrezao iz rukavice, tada nakazama odseci za 2 do 3mm lateksa i kada to odmotaš dobiješ lepu ravnu tračicu lateksa koju možeš lepo ravnomerno namotavati. Ajde jovo na novo ;) imaš vremena do proleća ;) Samo polako i bez žurbe. Nije da ovo ne bi baš moglo da lovi ali možeš ti to i bolje.

Z lov u stajačim vodama bolje da nisu uopšte otežane, namotaj malo vunice ili samo konca da dobiješ lepu siluetu pa preko lateks. Ako ti je volja možep porebrati najlonom 0,010 da tako dobiješ i segmente kakve vidimo na crvima.

 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
:hammer: :hammer: :hammer:

Jeste vala ovo se ni meni nije baš sviđalo, najveći je problem što sam ih dosta otežao i to neravnomerno bakarnom žicom  :doh:
Jeste 99% biće na stajaćim vodama, pa onda nemoraju biti otežane  :tbumb:
E sad najteži deo, kako te udice rasklopiti  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
muvu u stegu, pa žiletiranje, uzmi skalper pa možda i kakva klješta ;) pa polako da ne iskriviš udicu.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nemoj!!! Stavjaj u neki kutak te tvoje prv, bice ti drage da se jednog dana osvnes unazad i pogledas, brk da ti se nasmeje, lice ozari... Neka ih... tamo negde...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tacno, ako ti udice nisu manjak onda ih pusti pa ces nakon samo godinu dana tako da ih gledas  :) ako ne onda imas sliku za uspomenu a udicu ponovo upotrebiti da bude neke vajde od nje.
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
ja se grozim na neke muve od par mjeseci prije,a ne one od prije par godina...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Agrrrrrrr neću da ih kidam i sav taj lak i lepak skidam, ostaviću ih za uspomenu, a ti Đole jedan paket 12-tice krive, da mi gratis meteš, zbog te lude ideje  :bleh:
 
Vrh Dno