Crvenperka

milos62

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2013.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Iskocila iz jata i zaletela se na osu.

 

Prilozi

  • IMAG1102.jpg
    IMAG1102.jpg
    272,8 KB · Pregleda: 336

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Milose  :tbumb: :tbumb:  sledeci put im ponudi nekog palmera na manjoj udici ( #14) i ulovi ovakvih crvenperki nece biti slucajni.... :)
 

milos62

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2013.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Peko hvala na savetu, posto od nedavno musicarim trebam jos mnogo toga nauciti, za sada nasumice bacam i menjam musice od trenutnog manjeg arsenala koji posedujem. Pre ose sam im ponudio policelona, medjutim nista, a jato ogromno na povrsini, pa iz radoznalosti skakavca, pa onda malu osicu, i ispostavilo se da na nju kidisu  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to to, mali palmer red tag #16 - #14  :yeswink: provereno
 

milos62

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2013.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Koliko sam video slike tog palmer-a, najpribliznije sto imam u mojoj kutijici je ova musica sa slike, koji nisam nesto forsirao jer se slabije vidi okom, pomalo i tone.. Probacu je svakako, pogotovo ako smutim mast sa parafinom(pola pola) pa da bude vidljivija. Do sada sam forsirao konkretne plivajuce, policelone, muvu, cak sam i na one budjave musice od kineza koje tonu kao blesave zbog teske udice provlacio kroz udicu komad stiropora kao nokat od palca, malo ga zatopio upaljacem i malo kao ofarbao crnim markerom. Na takvu inovaciju sam bas dosta klenova prevario, jer provereno kidisu i na pikavac koji pluta  :yeswink:
 

Prilozi

  • IMAG1107.jpg
    IMAG1107.jpg
    208,8 KB · Pregleda: 340

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na ovako nesto sam mislio
images


nije bitno da je jasno vidis...ako je dobra plivat ce posebno ako je jos malo ovostis... kad vidis neki kolobar da je riba nesto pokupila blago zategnes i ako je riba uzela musicu imas je....ja tako lovim suvim musicama na kada lovim na 20 i vise metara...cesto puta ne vidim moju musicu ali znam odprilike gde je i kada neka riba pokupi nesto u toj blizini je to uglavnom moja musica...to vidim kada dam tu blagu kontru ;)
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
веђина колега највише хвали пливајуће мушице, но ево и данас мени искуство  потврђује супротно, баре на којим сам пецао су изузетно високе. И баш у ово време годинама се појављивале мушице на површини, зато устадох у 6.00, што је за мене касно, и на води измењах све препоручене са ових наших сајтова-и ништа. Обрукао бих се да нисам ставио пастрмску зечје уво са месинганом главом коју сам навезао још у времену кад је Вања Стојановић то први нудио на нашим просторима, и гле чуда-спасох се са 15-так комада-прве овогодишње. Да напоменем да је та мушица  дала и  два караша од по 25 цм, отприлике он у ово време почиње да ради, зато су потребне поларизационе наочари, али ево и то се догодило.Одонуд штукароши гледају и чуде се, код њих је просек 5(штапова), сво време само једу и пију а штапови иза њих.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Hvala Rade na iscrpnom izvještaju,krajnje zanmimljivo.Ja imam još jendo pitanje,kada uzimaju,kada nimfa propada ili kada se privlači?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
узимање следи неку секунду-трен по забачају, између те две фазе, рекао бих, мада мислим и да је било неких удараца  у обе фазе-мало је ветар чинио своје. Можда ових дана ово детаљније преиспитам, углавном сам  црвенперке хватао досада највише на мокре, ово на нимфе-личинке нисам очекивао, све касни и воде/баре/ су велике па можда због тога  овако иде! 
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Bravo Shele!
Kad budemo isli na belu ribu, dacu ti ja imitacije crva koje sam krojio, provereno love crvenorepe, bodorke i bandare, sa njima otvorih sezonu....nece ostati nijedna imuna na njih, garantujem.
:tbumb:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
evo, krenule crvenperke, juce i danas po neki komad, tu oko 15  cm, najranije od kada ih hvatam, musice red tag, ili nimfe sa hot glue, verovatno mogu i druge, pravo uzivanje u potrazi gde i kako ih pronaci, izmedju-poneka beovica.
mesto:vrnjacko-banjske bare, s one strane morave.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Hvala za info ako nađem slobodno da probam.Vidjeo sam kod prijatelja fotku u priobalju dosta ciprida.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
nema na cemu. i danas desetak , jedna 23 cm. a i kolega musicar iz sela ih juce hvatao na drugom terenu, dakle rade, uglavnom u plicim barama, koje su sad ajde da kazem dovoljno tople. manje musice(12-14), za klenove ostavljam vece. nazalost nemam fotoaparat.
 

milos_bp

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2016.
Poruke
31
Broj reagovanja
2
najveca za sada na belog gurglera sa slike
e3e9ed18bfbbfd4d21e3ea9a2f0bbffa.jpg
91ce34f7cdf8d24f20ccb9eb75bd29ec.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

 
Vrh Dno