Czech Nymph

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
To si u pravu za komplete - ali za te pare i da pola bude od onih koje sam hteo - puna kapa.

Mada nikad nije zgoreg eksperimentisati - stavis 2-3 nimfe na sistem pa provozas u paru i one koje si hteo i one koje nisi hteo - ko zna sta se ribi vise svidja. Sve u svemu verovatno cu naruciti neke od ovih kombinacija ali ne znam kada cu biti u prilici da ih isprobam - ako bude srece mozda vec za koju nedelju na lipljena, i to prvi put :bye:

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Evo jedne češke nimfe po receptu O.E. i to po originalnoj recepturi i sa originalnim materijalom                    -konac osnovni maslinast
-otezanje olovna traka
-rep paperjasti deo pera jarebice isecen u ,,V''
-telo hiruska rukavica obojena flomasterom
-nozice: isperci fazana otkinuti i vezani na O.E. nacin
-stomak: perje noja porebreno osnovnim koncem
Bio sam odusevljen ovim nacinom vezivanja i nisam mogao da odolim a da ne probam. Inace ovaj insekt se u mom kraju zove mrmoljak, u pitanju larva tularasa , hydropsiche ili kako vec , to je insekt koga ima u svim rekama u kojima sam pecao i redovan je na meniu svih riba vole ga sve od krkuse do lipljana.
ps hvala drugarima iz nisa za dvd
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Odlicna realizacija Igore!  :tbumb:
Mogu da potvrdim i da je lovna ova muha. Lovila letos na Visocici, a i na Moravici.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala i Igoru i Oliveru Edwardsu. Lepo je imati ovakve nimfe i loviti njima. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
igore dobro izgleda ovaj tvoj mrmoljak...i kako kaže Mix, fala čiki Oliveru...baš danas, opet, sam ga gledao kak veže waggy tail sculpin-a....eeeee ...no da ne offtopicujem sa time  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
st. igor lep prikaz  :tbumb: i odlična ideja što se tiče olova :respect1:...mene mnogo muči to tanko olovo, olovna žica je ok ali nije to to...barem ne to što ja želim da bude  :D Muku mučim da nađem olovnu cev pa da nešto tako sam uradim... ovde kod mene gde god da probam ne nalazim...sada si me podsetio da opet malo potražim olovo...mnogo olova  :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Seb akumulator stari automobilski samo pazi na sonu kiselinu. Ima par kila Pb u sebi, a mozes da ga nadjes bačenog  negde kraj puta ili na otpadu. Znači malo košta a olova kolko ti duša 'oće :)
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ma kakav akumulator, stare kanalizacione cevi su od olova probajte to da nadjete ja sam njih rastanjivao onom masinom za valkovanje , inace ona je debela otprilike 2-3 mm
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E pa da i vodovodne su isto od olova kao i kenjalizacione :D. A mislim da i ako ih nadjes polovne nije gadno da ih iskoristiš za ovo ;)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
E jos malo pa cete pred splavovima pred zoru da cekate ostatke od prosute dzebane!
Pa olovna zica je mekana i s obzirom da se pravi i u 0.7 mm debljini, moze da se spljosti na svakoj stegi (verovatno i musicarskoj, ali mislio sam na masinsku) u potrebnoj duzini. Al' nema veze, vidim da te mastoviti, a racunate i sa atraktantima na olovu, samo ne znam je li to dozvoljeno kod musicarenja: ipak se radi o prirodnom atrakantu, a ne vestackom.  :hammer:
A ja da plombiram zube kod Igora - ni mrtav dok sa kenjalizacionih ne predje na vodovodne cevke, i to nove!.  :D
Takodje mislim da bi najbolje otezanje bilo ili vrlo debela olovna zica u namotajima zbog dobrog naglasavanja segmentacije tela dodatno potrkrepljenog porebravanjem, ili vise tungsten "glavica" nanizanih do luka udice, jer to obezbedjuje nanosenje velike tezine na cheske nimfe,a u tome je, kako sam shvatio, njihova sustina.
Panic i Grubic su o tome bas u ovom ili prethodnom broju "Ribolovackog magazina" objavili sjajan tekst.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Olovnom zicom se ne moze otezati udica kao sa ovom folijom, sigurno znam jer samkoristio 0.30 koja u jednom sloju namotana nije extra teska a u 2 sloja muva gubi zeljeni oblik.
  Tungsten glave su bolje resenje ali jos bolje za ceske nimfe je ono sto koristi O.E. a to su neki tungsten valjci koje on koristi za gamaruse.
  Sto se tice klasicnijih nimfi HE,BN,PT tj onih koje imaju izrazen grudni deo kod njih je se zica moze u tom grudnom delu namotati duplo i to samo doprinosi boljem obliku cele nimfe jos kad se doda tunglava(nova kovanica tungsten+glava) to je prava stvar za deep ,deep nymphing.
Nisam citao navedeni clanak ali ocu cim nadjem novinu , inace pratim taj feljton redovno, jer se secam svojih pocetaka i susreta sa A.Panicem i njegove ljubaznosti i predusretljivosti za pocetnika kao i nakur....g stava nekih drugih ,ali....
  Sto se tice segmenata tela kod tela čeških mimfi ona se po mom misljenju sasvim dobro postiže mekšim dabingovanjem i čvršćim porebravanjem, bar su meni tako napravljene muve dovoljno segmentirane , verovatno da može i bolje.
 
Vrh Dno