da li se izmrestio?

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mozes da budes itekako prisutan na vodi.pecaj ono sto je dozvoljeno.prihvatio bi i cak da pecas i vracas ribu,ali nikad u zivotu nisam sreo nijednog skobaljasa koji vraca ribu.evo ovde kod mene pune obale u centru grada sportskih ribolovaca koji tamane sitnog skobalja u lovostaju.pa ko je tu sad krivolovac?
izadji na reku i pecaj beovicu,ako nema nista drugo.neka ga skobalj nek se odmori,tamanili ste ga celu zimu po zimovnicima  :doh:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
srećom ove zime ti se mesari nisu proslavili,bili kao zabranili ribolov u zimovniku(mida i udruženje iz kraljeva).Pa kad je polovinom januara počela prodaja dozvola oni pustili ribolov da bi nakupili što više para.Ali priroda ih zajebala!!???Dok nije bilo ribara u zimovniku kormorani su svu ribu rasterali(a možda i pojeli).Tako da kad su ribolovci došli na mestu gde su lovili njih stotinak u proseku 5kg ribe dnevno nisu mogli da uhvate ni jednu jedinu ribicu.Bilo mi je mnogo milo zbog tih kriminalaca iz udruženja jer nisu mogli da prodaju nijednu dozvolu,nema ribe nema ni prodaje dozvola(a nema ni para za njih).Ali sam se zabrinuo šta je bilo sa ribom.Nadam se da se samo raštrkala po limu bežeći od kormorana!
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Da pojasnim ovo što kažem za udruženje iz kraljeva da su kriminalci:Zato brate što oni i neznaju gde je lim,a i neinteresuje ih.Važno je samo da pokupe pare od dozvola(a ima dosta ribolovaca).Nikad se niko iz Kraljeva nije ni pojavio na limu.Nikad veći javašluk na vodi nije bio,pojavila se i nova vrsta krivolovaca.Na jači štap sa mašinicom i jak najlon(otprilike mladičarski pribor),veže se mreža kvadratnog ili pravougaonog oblika površine 1 metar.Na spoju najlona i mreže doda se olova radi zabacivanja i ˝ribolov može da počne˝.Zabaciš lepo taj sistem i pustiš da ga voda nosi,riba se lepo upetlja izvučeš je napolje i bog da te vidi.Skobalj mrena i nažalost lipljen i mladica su redovne mušterije.Najviše skobalja tako hvataju,još gora stvar je što takav sistem koji se otkine i ostane u vodi i dalje hvata i ubija ribu.Nalazio sam nekoliko puta mrtve ili polužive ribe upetljene u sistem.Mislite da to nekoga u Kraljevu tangira,ne apsolutno ih to ne interesuje(a znaju za to).Oni su pokupili pare od dozvola zabole ih za lim.Zbog toga ja pizdim zbog uredbe vlade o lovostaju na skobalja,jer kad ovi idioti što krivolove na taj način vide sportskog ribolovca pakuju se i idu kući.A sad sportskih ribolovaca nema na vodi,i šta mislite ko gospodari na vodi?I to kad je većina riba u mrestu! :mad:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
brankoogi je napisao(la):
pojavila se i nova vrsta krivolovaca.Na jači štap sa mašinicom i jak najlon(otprilike mladičarski pribor),veže se mreža kvadratnog ili pravougaonog oblika površine 1 metar.Na spoju najlona i mreže doda se olova radi zabacivanja i ˝ribolov može da počne˝.Zabaciš lepo taj sistem i pustiš da ga voda nosi,riba se lepo upetlja izvučeš je napolje i bog da te vidi.Skobalj mrena i nažalost lipljen i mladica su redovne mušterije.
To oni zovu zmaj i nije nov sistem.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Sa tim sistemom na Rasini i to u gradskom delu po ceo dan love ribu.Toliko ih ima da sam pomislio da je to dozvoljeni nacin ribolova  :doh:.

 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Zbog toga ja pizdim zbog uredbe vlade o lovostaju na skobalja,

Pa niko ti nije zabrani da lovis skobalja ,nego da gas nosis  moze se normalno pecati i vracati riba
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sale je napisao(la):
Pa niko ti nije zabrani da lovis skobalja ,nego da gas nosis  moze se normalno pecati i vracati riba
sale ako je ovo sto ti kazes tacno,onda i celu zimu moze da se peca i vraca pastrmka  :doh:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
bio mu ga zmaj ili neka druga zverka vrlo je opasna naprava,i svaki seljak iz prijepolja koji živi blizu lima je nabavio štap(kineska sranja koja liče na germinu) i maše po ceo dan.Još je riba u mrestu pa se lepo skupila na gomilu pa se ne boji ničega pa .......Oj Srbijo zemljo seljaka.....!
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
odem danas da mušičarim u Lučice(PRIJEPOLJE,LIM),kad tamo: čoban čuva ovčice!Al kako čuva?Da nebi gubio vreme dok ovčice lepo pasu uzme baja kinesku germinu okači na kraj najlona(0,40 - 0,50) mrežu širine 1m dužine 2 m i rovi po limu:Srpska preduzmiljovost,da nebi bio na leru  :mad: !Redovne mušterije su mu škobalji,mrene,lipljeni i samo poneka mladica!!!  .ETO GOSPODO KAKO KRALJEVO GOSPODARI LIMOM  :'(  .
 
Vrh Dno