Dan borbe protiv duvanskog dima

Da li konzumirate cigarete?

  • Da

    Glasovi: 17 32,1%
  • Ne

    Glasovi: 36 67,9%

  • Ukupno glasača
    53

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nepušači se ne bore protiv pušača i pušenja, već protiv dima koji često i oni sami moraju da udišu. Danas sam čuo u vestima da je dan borbe protiv otrovnog duvanskog dima, koju naravno predvode nepušači.
Šta uraditi na današnji dan i pomoći da što manje ljudi udahne duvanski dim? U mom domu je zabranjeno pušenje i ja sam jedan od retkih ljudi kojima duvanski dim dolazi izvana, kroz otvoren prozor. Iako je na otvorenom, bašta kafića koji se nalazi ispod prostorije u kojoj sam sada, dimi se kao lokomotiva i dim, umesto čistog vazduha, ulazi u moju sobu. Mogu samo da zamislim kako je u stanovima u kojima se puši i kako se osećaju deca roditelja koji puše u svom stanu.
Ja bih to zabranio i uneo u zakon stroge kazne za to. Prema roditeljima koji guše svoju decu duvanskim dimom odnosio bih se strožije nego prema onima koji ih tuku ili na druge načine zlostavljaju.
Moram da napomenem da sam zimus posetio zemlju u kojoj je pušenje u kafićima, diskotekama, restoranima, firmama... i svim zatvorenim prostorijama zabranjeno i potpuno iskorenjeno. Uživao sam boraveći u restoranima u kojima se ne gušim, a sa posebnim merakom posmatrao retke pušače koji usred zime stoje pred vratima diskoteka i pabova i tu puše, podsećajući me na grupice narkofila koji dele džoint u parku. :smoke: U Engleskoj nema ni kioska za cigarete na svakom ćošku, a kutija tog otrova je veoma skupa i može se naći uglavnom u dragstorima i samoposlugama.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam bio strastveni pusac,pogotovu na pecanju,znao sam da ispusim paklu cigara za dva sata.Ne pusim vec dve godine,a polako ali sigurno uticem i na suprugu.
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Ja bez duvana nemogu a da budem iskren i ne želim  :drool:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja sam strastveni pusac. Mozda i mogu bez njega ali necu!  :smoke:
Zox + od mene!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
@Milance
A nenene decko, tako se neprave avioni od papira.
Pusenje je hypermacho. Pederski lobi je uveo gomilu budalastina da bi unistio ono malo antifeministickih stavova koje su u civilizaciji ostali.
@Simpson
:D :D :D Ko ovde poklanja romanticne poklone drugim musicarima.  :bleh:
Bolje da si kao stari sisac duvanskih stapica stao u odbranu nas koji necemo jos dugo! :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dr.lucky je napisao(la):
@Milance
A nenene decko, tako se neprave avioni od papira.
Pusenje je hypermacho. Pederski lobi je uveo gomilu budalastina da bi unistio ono malo antifeministickih stavova koje su u civilizaciji ostali.
@Simpson
:D :D :D Ko ovde poklanja romanticne poklone drugim musicarima.  :bleh:
Bolje da si kao stari sisac duvanskih stapica stao u odbranu nas koji necemo jos dugo! :doh:

Laki nemoj se sekiras bre, sve su to ovi sto organizuju pesmu evrovizije namestili. Ko ne pusi gay! :D to se znalo uvek :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ajmo anketu!!!
Pa da vidimo koliko ima pušača mušičara (u svakom smislu 8))
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nemam ništa protiv pušenja i pušača. Jedino što mi smeta je da duvanski dim ulazi u moje oči i pluća. Inače, ne protivim se slobodnoj volji bilo kog čoveka da uživa u nikotinu, ugljen-monoksidu, kokainu, tetrahidrokanabinolu, morfinu, heroinu, lsd-u, krystal mathu, cracku, extasy-ju, alkoholu, mišomoru, masturbaciji, gay seksu, beastiality-ju, catch/release-u, nudizmu, toplesu, turbo-folku...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo ankete!
Upravo sam zapalio Camel natural flavor. Nedostaje mi onaj bez filtera :'(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dr.lucky je napisao(la):
Evo ankete!
Upravo sam zapalio Camel natural flavor. Nedostaje mi onaj bez filtera :'(

Savijam Drum i ispijam poslednji gutljaj  ohladjene kafe od jutros :D
 
Vrh Dno