Dan kada sam varaličarima skinuo osmjeh s lica...

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
znas sta je zanimljivo. da sam ja na marabu imao puno uspeha sta se tice smudjeva na savi. prosle godine 12 komada u reonu od mozda sve skupa 50 metara obale. al nisam odao tajnu ovim lokalcima posto bi mi jih potamanili. sve skupa sam uzeo 2 smudja drugo sve vratio nazad. napravicu taj RH pa cu staviti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Super, jedva čekam  :) Ja isto volim marabu da koristim ali uglavnom ga dajem u pastrmkse muve. Davno sam prestao za štuku da ga koristim. A smuđa sam naviko loviti zonkerima i clouserima. Dobra je i kombinacija clouser H&H sa sonker trakicom. Probat ču da iskopam jednoga da vidiš kako moji izgledaju.
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
pokazat cu ti moju "tajnu" za smudja. tako zvano "sranje" od muhe... ja nisam mogo verovat svojim ocima na sta ovde smudjevi idu. nadam se ovih dana cu ici po marabu raznih boja pa cu malo vezati posto imam samo jos crvenog i narandazstog
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Super, jedva čekam  :) Ja isto volim marabu da koristim ali uglavnom ga dajem u pastrmkse muve. Davno sam prestao za štuku da ga koristim. A smuđa sam naviko loviti zonkerima i clouserima. Dobra je i kombinacija clouser H&H sa sonker trakicom. Probat ču da iskopam jednoga da vidiš kako moji izgledaju.

meni su takvi za pastrmke ,manje štuke a bogami i smudja kojega još nisam ulovio na mahač ..za sada  :mad:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
U prošlu subotu fino društavnce Hercegovaca među kojim i ja potegnulo put Jajca na Plivu i otvor sezone pošto je društvo bilo 100% spin među kojim 5 rep. BiH a između ostalih i ja koji nevolim da se takmičim (ponio fly). I tako došli na Plivu da nebudem iznimka uzeo spin štap i prvi se upisao s
4 na nekog silikonca nimfu oranž, ribe onako do 20-30cm znači već vodim debelo prvi s 4 ribe,
popijem ja pivu malo šetnja uzduž i poprijeko zagledanje kad nekoliko pastrva na površini nježno kupe nešto s površine među kojim jedna od cca 35-40cm odem u auto po štap prvo mala zelena kreica na 16# ali ništa jedno zaljećanje i šlus stavljam nekog bijelog crvića na 14# pošto mi se učini da kupe nešto bijelo u sred struje i par zabačaja ništa, napuštam bojište pomalo razočaran da ne bi ispao izvan konteksta puta ostavljam štap odlazim do frendova i malo uz pivo zezam i gledam šta sve čljudi vade i bacaju a ovih nekoliko s površine bježe od svih varalica koje im se nude te i dalje pokupe nešto nježno s površine.
Elem sjedim kraj frenda Joce on baca nekog ogromnog crnog leptira kad ipred mene u plićaku izleže se na moje oči maslinasta jednodnevka ulovio sam je i trk po kutiju s muhama u auto stavljam je na tipet i odmah reakcija par zaljetanja koja zbog loše prezentacije nisu realizirana (nemoguće zagaziti iza leđa obala od 3m a iznad glave granje) malo strpljenja pravovremeni mending i najveća među njima srče CDC maslinastu jednodnevku iz vodenog filma kontra i tu je vadim pastrvu autohtonu bez oštećenja na perajama nekih 35-40cm "High Lite of the Day"
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
...nastavak
pošto sam izvadio mast svim prisutnim, izvadim jedan strimer dobro otežan tungstenom i olovom sa fibrama od malog ponija zelene i bijele boje i trupom od ukrasa za Božićnu jelku ¸i na poklon ga dadoh prijatelju bivšem predsjedniku SRD Čapljina Josip Pjevac sad izborniku spin reprezentacije (malo i fly-a) koji on odmah stavi na svoj spin štap i krenu da baca, pošto je strimer bio težak dobrih 4-5g i dužine dobrih 8cm bacao ga je bez problema i nakon 5-10min ispod jednog vodopada ulovi svoju najveću ribu tog dana cca.30cm što dodatno popravi moje raspoloženje i naravno isprazni moj odjeljak sa strimerima daj meni daj meni...
Uhvatiše me u dobrom raspoloženju!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Brate lep dan i svaka čast za ulove. I ti si vala imao prelepo otvaranje ove sezone.

Ja sam isto bacao tako malecne mušice ali od toga nije bilo vajde. Samo BH zeko #10 mi je donio koju pajkicu  :blush:

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Eto Silvio, mogli smo se tamo napokon sresti na vodi... Mene Boris "Umjetnik" zvao još pre mesec dana na to druženje, ali ja sve nešto kontao da će biti hladno i da ne vredi ići na put od 500-600 km... Tako da Plivu ostavismo za april/maj!

Ja sam inače prvog marta ovde kod nas sasvim lepo lovio pajke na minus 5 sa širokim osmjehom na licu!

ct5.jpg


Nije bilo mušičara da (mi) ga skinu.  :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
A mogao si doći ja sam mislio da ćeš doći jedan od razloga zašto sam pošao preko makljena s ljetnim gumama al nema veze bit će susreta.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ajmo da idemo na varaličarske forume da im postavljamo fotke naših fantastičnih ulova i da im poskidamo osmehe sa lica  :bleh:  za sva vremena !!!  :D  :hammer:  :smoke:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Ajmo da idemo na varaličarske forume da im postavljamo fotke naših fantastičnih ulova i da im poskidamo osmehe sa lica  :bleh:  za sva vremena !!!  :D  :hammer:  :smoke:
:tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:

 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ma znate šta mene muči , kad će bre ovaj Goci da postane "čovjek" i mane se tog spina, malo malo pa nam prlja forum kojekavim spin sličicam i pričicama. Ajde brate Goci nauči više da mašeš ko čovjek pa nemoraš više te spin motke da vučeš sa sobom na vodu  :bleh: :bleh: :bleh:  (šala naravno bez uvrede)
 
Vrh Dno