Danas sam mušičario

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Seb,nabavio sam od Đoleta original yarn za glo-bug jer je izbor boja zaista bio veliki,a i ko će da češlja baš toliko :blush:Inače,prvo sam probao gamaruse,međutim,oni su u onoj mutnjikavoj vodi bili gotovo nevidljivi,pa sam iskopao kutiju sa ovim kokicama koje sam spremio za šarana!Gamarus će biti u fokusu kad se izbistri voda i kad se obrazuju velika jata,ovo su sada samo počeci i riba zaista deluje spremno za mrest,pa joj hrana i nije na prvom mestu.Još neku nedelju i baba će biti u punoj formi za mušičarenje!
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
Evo malo sitnih

 

Prilozi

  • mala.jpg
    mala.jpg
    87,4 KB · Pregleda: 272
  • veca.jpg
    veca.jpg
    152,4 KB · Pregleda: 273

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
krenula riba svuda..lepo,lepo..

,,,,,,


Zvezdane nego jesi li stavljao olovce tj sačmicu na predvez kad si jurio one babuške ?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nikako Šone,ne stavljam nikakve olovne tegove na sistem,nego dobro nakvasim muvu pre nego je bacim ribama!A i riba nije duboko,na par cm ispod površine!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
oket,ja sam isto navezao te loptice u par veličina i dezena samo čekam da se neka bela riba digne po tamiškim rukavcima pa da znam na gotovo kako ide to babuškarenje .. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Fly Daddy, jako lepe tačke  :tbumb: prelepa ribica!

Šone, na stajačim vodama otežanje glo buga olovcem je za moj pojam suvišna stvar...on mora da tone jako polako a ne agresivno jer šaran če prvi da zbriše glavom bez obzira a i druge ciprinide nisu previše oduševljene brzotonućim imitacijama, postoje izuzeci ali prvo probaj uvek sa neotežanim. Na rekama (bar malo bržeg toka) je cela priča drugačija i dosta jednostavnija ako imamo dobar pristup ili poziciju.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Juče nisam stigao da se upišem,ali činim to danas.Izašao sam sa željom da probam neku babušku,međutim,vreme je bilo prilično promenljivo pa se na površini nije dešavalo ništa.Zato sam iskoristio da isprobam sve bunker strimere od poliestera!Juče sam video još jednu odličnu osobinu ovog materijala!Elem,prilikom zabacivanja,bogatije namotani strimeri zadržavaju vazduh u sebi,što im omogućava da prilikom pada na vodu,plutaju.Prilikom prvog povlačenja zaranjaju,a u svakoj pauzi između trzaja,isplovljavaju na površinu!Mislio sam da je to slučaj samo dok se strimer ne pokvasi dovoljno,međutim,strimer se osuši posle prvog false cast-a i ovakvu akciju ima konstantno!Oduševljen sam,ne mogu da dočekam početak ozbiljne bucovske sezone!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Upravo sam i ja to primetio pre neki dan kada sam ih testirao ali sam zaboravio da napišem ,sem što sam ja stavio tonući predvez koji ima istu funkciju kao intermedial struna ,posle prvog  povlačenja ,čim primi malo vode  lagano zaranja ,fantazija ...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pazi,ja bacam intermediate strunom sa tonućim vrhom,ni on ne može da ih potopi kad krenu da isplivavaju.Perfektno!
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pocelo je lepo da mrda...izgleda da se mrestila u onom periodu kad smo se sreli,sve sto sam hvatao u zadnje vreme bile su "prazne",stomaci ko logorasi...
Ti mu ga daj po rakiju i sve ce da bude ok
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
po velikim vodama, mala ribica... steta sto nije zlatna... jedino oci su joj zlatne.
 

Prilozi

  • azi am pescuit 002 (Medium).jpg
    azi am pescuit 002 (Medium).jpg
    146,2 KB · Pregleda: 289

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Bio danas sa Gringom i Kuzmom prvi put na štuku ove sezone.
Ulov izostao ali imam jednu lepu panoramu Smilovskog jezera da podelim sa vama: http://bit.ly/aLz3VS
Vetar je bio nemilosrdan!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Lepo ovo jezero. Nikada nisam tamo bio. Čitao sam pre neku godinu u nekoj ribolovačkoj novini da je neki tip lovnuo štuku od preko 12 kg tamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno