Danas sam vezivao...

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Gledaj MM mislim da je u lovu na vodenu devicu važnija vibracija koju ona proizvodi na površini vode za dobar ulov nego vjernost imitacije tako da to mora da se uzme u obzir :bye:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
@ Gogo Hvala na pohvali.   ;)

@Silvio  Verovato si u pravu, đavo bi ga znao...
Nekoliko puta mi se dešavalo da mušičarim po paklenoj vrućini, kada na vodi nema insekata, ni riblje aktivnosti, ali pastrmka, a i klen, ne propuštaju priliku da napadnu devicu koja leti blizu površine vode. Dakle nije na površini, već leti iznad nje, a riba spektakularnim skokovima pokušava da je uhvati. Ne znam kako da prezentujem ovo čudo.
Možda da joj bacim "na glavu", i da to imitira nekog klonulog insekta.
Posrnulu devicu.    :lol:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Ha Ha (posrnula devica) ja ti mislim na ludu vibraciju koju devica proizvodi krilima a ima takvu moć da će savkog ama baš svakog klena da namami na pohlepno gutanje iste. Ja ti ovo govorim jer Sval (primorski klen) u rijeci Trebižat kraškoj ponornici koja tri puta uvire i izvire mjenjajući ime, jednostavno ludi za devicama kad padnu na površinu i svojim krilima počnu da stvaraju sitne kružne vibracije na površini vode tad on izlazi iz žbunja i žila i bez ikakvog razišljanja kupi muhu.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.922
Broj reagovanja
22
U Kladovu je ovih dana bilo nemoguće za mušičarenje,vetar,elektrana je radila punom parom,riba ubijena nenormalnim oscilacijama vodostaja.Pravo vreme za vezivanje strimera,recimo ovako sitnih,bucovskih!
 

Prilozi

  • minimalci.jpg
    minimalci.jpg
    70,1 KB · Pregleda: 144

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
1
Vezao sam ovakva dva sitna i probao juče.
Napada ga bandar kao lud, ali sve sitan. Nisam mogao da verujem kad sam video da ga jure i napadaju sunčice i to po nekoliko odjednom.
Što ? -  ne znam i nije mi nikako jasno.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.922
Broj reagovanja
22
Rančiću,sunčanica se mresti pa najverovatnije čuvaju gnezdo,bar je tako kod mene,a bandar voli ovakve malečke,i ja se premišljam da idem da ga probam.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo par balinskih na brzaka...Dunav se spustio, odoh probati.
 

Prilozi

  • new-4 (Medium).jpg
    new-4 (Medium).jpg
    58,1 KB · Pregleda: 116
  • new-5 (Medium).jpg
    new-5 (Medium).jpg
    67,8 KB · Pregleda: 135

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
... nekoliko morskih strimera, pa šta bude ako bude.
 

Prilozi

  • Morski 004.jpg
    Morski 004.jpg
    273,8 KB · Pregleda: 124

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Fale ti 2 boje naj jače za more zeleno-bjeli i crno-bjeli! Inače čine mi se sasvim OK :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
silvio je napisao(la):
Fale ti 2 boje naj jače za more zeleno-bjeli i crno-bjeli! Inače čine mi se sasvim OK :tbumb:

Hvala na savetu  :tbumb:

Rancic je napisao(la):
Sve bez otežanja ?

Svi. Baš su lagani. Jedino me muči to što su udice malo veće od onih koje bih ja koristio ali nikad se nezna kakva morska neman može da naleti  ::)  :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Prva kombinacija zeleno-bjelo imitirala bi gavune. A crno-bijelo cipla ili srdele. Eto zato ih smatram najačim bojama jer su ove 2 vrste riba na moru glavna hrana predatorima na moru. :lol:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Nešto noćas na brzinu možda sutra i  odem na pecanje!
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    105,7 KB · Pregleda: 169

Zacoola

Junior member
Učlanjen(a)
13.06.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Klendžijskog Kalču...
 

Prilozi

  • Zacoola's Chub Kalcha (Hot but).jpg
    Zacoola's Chub Kalcha (Hot but).jpg
    161,2 KB · Pregleda: 156

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Zacoola,prvi post pa ovakva musica,nije ni cudo sto si vec dobio dva minusa  :doh: :hammer:
Fantasticna!!!
:respect1:
 
Vrh Dno