Danas sam vezivao...

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
to će pokazat prva proba na vodi ili u dvorištu... čarapa od led cijevi... relativno je mekan materijal, jako tanki najlon u dva sloja, debljine oko milimetar, možda i tanje, između ta dva sloja su zatvorene komore ispunjene zrakom... moglo bi se iskoristit za krila kopnenih kukaca, a i za cadise, dragonfly, spente i dr... osnovna prednost nepotopivi i dosta realistični materijal, čak ima i neki odsjaj
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Mislim da ih proizvode.... U nekoj prepisci sa njima nisu direktno to rekli ali se dalo naslutiti 😂

@denmil od kineza. Dohiku navodi da su iz japana.... Al nema sanse... Uzorke sam od kineza dobijao koji se u mikron slazu sa dohikuom.. Cak i kod modela za suve... Ona varijanta gde su im velicine 18 i 20 u stvari drugi model... I to se poklopilo. Nije bila fora sta su rekli... Vec sta su precutali.
Pitam zato sto mi se cini da ima razlike, i to velike izmedju Dohikua i svih kineskih udica koje sam dosad kupovao. Ne tvrdim da se Dohiku proizvodi u Japanu, cak mislim i ja da je verovatnoca velika da im je proizvodnja u Kini, ali razlika u kvalitetu je ocigledna... ili ja nisam nasao pravog prodavca u Kini :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Previse je prodavaca... A kinezi vole da uvaljuju... U poslu se smatra da si maher ako zajebes nekog... Stvar kulture njihove.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
kvalitetna kineska udica košta skoro ko i kvalitetna japanska...samo je šansa da ti uvale u kini jako velika... štedit i riskirat 0,1 euro po muhi, i radi toga se kasnije žifcirat i bacat muhe u koš jer je udica prohrđala... mislim da nema smisla...
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Mlinka, delim tvoje mišljenje... razumem ljude koji vezuju mnogo, prodaju muve, pa gledaju da uštede jer tu razlika u ceni može da se oseti. Ali ako godišnje navežem 200 ili manje nimfi smešno je tražiti tu neku mogućnost uštede.
 
Vrh Dno