Danas sam vezivao...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Evo i sa malo crvenih detalja ;), svi su otežani osim jednog. Jedno vreme sam skoro sve moje strimere malo ukrasio i sa crvenom bojom pa eto opet malo po staroj školi...šest komada i svi od 15cm.
 

Prilozi

  • six pack.jpg
    six pack.jpg
    108,4 KB · Pregleda: 161

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Evo i sa malo crvenih detalja ;), svi su otežani osim jednog. Jedno vreme sam skoro sve moje strimere malo ukrasio i sa crvenom bojom pa eto opet malo po staroj školi...šest komada i svi od 15cm.

Mnogo ubavo Sebastijane, nadam se da će i mladici da se dopadne.  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
hvala, moram neke još malo da šišnem ali to sutra...ma dopast če se sigurno samo da joj potrefim dan kada bude aktivna u suprotnom je sve manje više lutrija. Važno da sam skontao kako joj prezentirati i gde je tražiti te kako povlačiti. Strimeri za mladu neka bi bili više prirodnih boja (bela, siva, maslinasta, plava, nežno roza, smeđa...i naravno svetlucave stvari - po preporuci Janeza)...a drečave varijante samo za mutnu vodu po iskustvima nekih varaličara...uglavnom nije baš kao štuka raspoložena za neouobičajene i drečave kolorite. Mada bi ja svašta probao kada bi imao priliku da je često lovim. Volim experimentisati!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
evo i jedan prozračan malo drugačijom tehnikom vezan...leđa, braon, maslinasto pa bok drečavo zelen i stomak beo, crveno malo pod glavom a oči su kao što je kolega "rakun" pokazao na temi INOVACIJE. Imam par prozračnih ovakvih ali nisu otežani a hteo sam jednog prozračnog ali otežanog da navežem pa sam od spomenuog kolege dobio ideju...šta sam uradio? Od sačmi sam uadio očio kako je i rakun pokazao u spomenutoj temi i vezao ih za udicu, kada sam završio sa strimerom i prešao prvim slojem epoxya (Kada se je epoxy stegnuo na nekih 90% tvrdoće) sam pomoću kombinirki stisnuo te oči i tako se je olovo spljosnulo i uspelo mi što sam planirao, glava se je dodatno izoblikovala. Zatim sam nalepio ove samolepive oči i preko dao još jedan sloj epoxya...
 

Prilozi

  • slinky bait fish.jpg
    slinky bait fish.jpg
    65,6 KB · Pregleda: 132

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
danas sam navezao jednog strimera od 15 cm na onoj olovom otežanoj tubici što sam je postavio na temi INOVACIJE i onda još jednog od 8cm da se nađe ... ma opet me uhvatilo da se igram sa tubicama  :D bilo bi pametno da uradim jednu seriju pa da upotpunim kolekciju i neke prošlogodišnje malo da priupitam za zdravlje  ;)

Ovaj od 15xm je kao što se i vidi sav od slinky fibera i nešto super haira (Belo, chartreuse i maslinasto) i nekoliko svetlucavih perla trakica.

Ovaj od 8 cm ima vrh leđa od tri fibre pauna, pa onda redom ide maslinasti, chartreuse i beli bucktail, srebrna lameta na tubici i perajice crvena polarna lija.
 

Prilozi

  • tuba strimeri.jpg
    tuba strimeri.jpg
    92,4 KB · Pregleda: 135
  • tubica.jpg
    tubica.jpg
    102,1 KB · Pregleda: 129
  • mokar.jpg
    mokar.jpg
    71,3 KB · Pregleda: 129

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.403
Broj reagovanja
1.016
...  strimerčića.

 

Prilozi

  • PC060555 (Small).jpg
    PC060555 (Small).jpg
    35,7 KB · Pregleda: 123

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.237
Broj reagovanja
708
Lokacija
Svrljig
Posle kratke pauze prouzrokovane gripom navezah jednu muvu...
 

Prilozi

  • The Renegade fly.jpg
    The Renegade fly.jpg
    126,5 KB · Pregleda: 167

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
uradio sam dva strimera za experiment a ideja je na nekim temeljima sili skin imitacija...znam da se na zapadu naveliko koristi silikon kod strimera tako da se premaže glava ili i deo trupa kao kod surf candya tako da se dobije imitacija koja jako sporo tone. Takva imitacija je jako zanimljiva u uslovima kada se lovi pod samom površinom a posebno u obraslim plićacima a imitacija se kreće skoro prirodno kao i sama ribica. No, ja sam uradio nešto drugačije...cele strimere sam premazao silikonom...mekani su, savitljiv ali nešto slično kao i sili skin imitacije...to neče da vijuga u vodi a ako sili skin imitacije ne vijugaju i ne lelujaju a opet love tako bi i ovo moralo dabude dobro...ja to mislim upariti sa tzv."magic headom" sopstvene izrade koji sam vec probao i radi fantasticno. Kako vam se ovo čini? Prvenstveno bi to probao na mladici na mom drugom izlasku pri driftanju gde ona udara po sredini strimera pravo po udici.
 

Prilozi

  • silistreamers.jpg
    silistreamers.jpg
    99,9 KB · Pregleda: 137

rakun

Junior member
Učlanjen(a)
03.06.2008.
Poruke
44
Broj reagovanja
0
Par nimfi kamenjarki (jako otežanih).
 

Prilozi

  • PC105728.JPG
    PC105728.JPG
    65,2 KB · Pregleda: 129
  • PC105732.JPG
    PC105732.JPG
    65,4 KB · Pregleda: 129
  • PC105733.JPG
    PC105733.JPG
    62,6 KB · Pregleda: 123

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
danas sam trošio nove konce i  materijale, bijelo perije, žuti marabou i clouser oči.
ovaj  največi je za štuku, a ostali su za smuđa škljoce i bandare
 

Prilozi

  • PC110275.JPG
    PC110275.JPG
    330,9 KB · Pregleda: 116

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
super su, a u vodi će fino da dišu, titraju...ma ima da love!  :tbumb:

dakle, smuđevi, štuke, bucovi, bandari a možda se kakvo dravsko somče zaleti...tamo kada otopli sledeće godine  :yeswink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.922
Broj reagovanja
22
Odlični Filipe!
Napravi i za bucova iste ovakve samo manje!
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
polako Sebastijane, za soma spremam pravo iznenađenje,tek kad počnu vručine.
zvezdane oni su super i za bucova nisu veliki,  ali zabucova trebam još vježbe osjetljiviji nego što sam misli
:bye: :bye:
 
Vrh Dno