Djetinja

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Na Djetinji, inace pomalo divljoj, a danas zamucenoj i jakoj, uzvodno od Uzica, OOSR "Djetinja" Uzice organizovala je lepo takmicenje u lovu pastrmke u musicarskom reviru. Priznanje Nikoli, predsedniku i ostalim ukljucenim clanovima OOSR "Djetinja" na organizaciji. Igor je bio ucesnik. Na zalost, nisam mogao da ostanem sve vreme, ali ova dogadjaj, odziv od oko 30 musicara iz Raske, Valjeva, B. Baste, naravno Uzica i drugih gradova pokazuje da musicari imaju potrebu da se okupe i druze. Cak i na relativno teskoj reci kakva je Djetinja. Pre podne je bio jedan odlican ulov i dosta akcije, ali bez znacajnije realizacije. O popodnevu i rezultatu takmicenja bi mozda Igor mogao da izvesti.
Verujem da bi predstavlljanje ove reke od nekog od njenih dobrih poznavaoca bilo pozeljno radi njene sire promocije, koju potpuno zasluzuje.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Kako si saznao za to,Peđa?Jel bila neka objava na nek0om od sajtova?Ja se danas ubih od dosade,a da sam znao,spucao bih dolje očas posla.Bilo bo lijepo da se neko od njih oglasi pa da i mi sjeverni znamo za takve hepeninge.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Trebao sam danas ja da idem sa drugom iz Ue koji bi se takmicio ali nismo mogli da odemo jer smo imali neke obaveze. Iznervirao sam se.
Imam jednu informaciju: To je da je u Djetinju ubacneo dosta pastrmke preko kilogram radi sto boljeg mresta!

Ludilo na prolece. Ove nove ima da se kace kao lude.

Ima li neko izvestaj?
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
@Zeko,
Isao sam u Bajinu Bastu sluzbeno, tamo je bio odrzavan po prvi put u Srbiji kurs za ribolovne vodice u Srbiji. Jos ranije mi je Igor, kad sam mu najavio dolazak, pomenuo da ce u nedelju 30. 09. ici na DJetinju, ali sam znao samo da ce se zatvarati sezona lova na pastrmke. Tek kad sam dosao u BBastu, saznao sam da ima i takmicenje. S onzirom da su bili momci sirom Srbije s raznih strana, neki sistem obavestavanja je verovatno postojao, ali koji, veruj, ne znam. Tamo sam otisao sasvim drugim povodom, ali nisam mogao da ne zapazim dobru otganizaciju i osetim gostoprimstvo Uzicana. I naravno, video sam svoje gradacke prijatelje: neki su se takmicili, a Smiljke je sudio. Da naglasim da ovo nije izvestaj i da se ne ljute drugi koje ne poznajem, pa ih ni ne pominjem, vec samo pisem ono sto znam.
@Djomla
I ja sam cuo za ubacene matice. Radi povecanja atraktivnosti ribolova. Kazu da se zaista te velike kace i da maltretiraju ribolovce.  :D Kakve ce biti u mrestu, videcemo.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Stvarno nemam vremena , ali obecavam izvestaj i najavljujem da ekipa iz Uzica priprema i sajt djetinja.com koji ce proraditi uskoro!
pozz igor
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
sada cu da po dobrom starom obicaju da zakupim djetinja.org  :yeswink: ;)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Da ne kazem da je sve proteklo bez akcije...
Namuci me jedna velika pegava! Slikano je sa puta udaljenog 30-ak metara od mene.


DSC00873.jpg

Moj stap #6 se dobro savio, skoro kao kod limskog lipljena.

DSC00876.jpg

Ova potocara u viru ako je mozete da primetite ima preko 2kg i izbirljiva je maximalno. Meni je dopratila strimera do nogu i kad me je videla okorenula se. :mad:  Vrlo tesko se love.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne vidi se baš najbolje, ali ja vidim nešto sumnjivo metar uzvodno.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
DSC00876-1.jpg


Milance, pogresio si. :bleh:
Mada verovatno da ima i tu neka. Bio sam prisutan, kada su pored ove gore potocare prosle jos dve kalife kilasice. Ona je odreagovala krenuvsi ka njima, a one kao torpedo zamakose u duboki vir. Ima ih mnogo. A ja, kao veciti klenaros na ovom mestu na strimera uhvatih jednog glavonju od 400-500gr. Otkud on, ko ce ga znati! :doh:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dajte ljudi pravu adresu  gde da se srucimo na Djetinju...
Imam zelju da ove godine sebe pocastim a i svoj konac uzivanjem na lepim i cistim vodama,a ne da majem po kojekakvim muljevima i blatnim terenima te na svakih mesec dana menjam konac..
Ulijemo gorivo lagana voznja i eto nas na mesto ZLOCINA.. ;) ;) ;) ;)
 
Vrh Dno