Dnevna aktivnost pastrmke

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Slazem se, Mix. Kad je guzva na reci, ne pomaze cekanje jer riba je stalno na oprezu. Cak uznemiravanas mesta postanu i tehnicki  itakticki zahtevna sve dok se na njima konfiguracija ne promeni i neka druga mesta se istaknu po bogatstvu ribe; onda se stara mesta malo relaksiraju, ali daju manje ribe. Dodjem, stanem sa strane, cekam da se mesto odmori, kad eto ti uzvodnih kasaca, snjur leti ko vodomar, sve wind cutter WFovi  na 5 - 6 m daljine zabacivanja, jednom-dvaput, nece, trce dalje, taman dodje red da bacim, eto sledeceg... Ako i obidju kad me vide, to urade najkracim putem i onda opet nista... Tad skocim peko brda ili sednem na dremku, pa kad oni oko podneva stanu s pecanjem "zato sto nece", onda se malo smiri pa probam. Ali interesantno, iako oko podneva proredi, desi se da ima jos sat do dva aktivnosti, ne one koja se vidi, vec kad se lepo prezentira, pastrmke izadju na muvu na odredjenim finim mestima sa lepim protokom. Tek posle dva nastane totalno mrtvilo, sve do oko pet sati (letnja situacija). Tako je barem na Gradcu, kako to ja dozivljavam.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:-[ Opet ja izigravam Mr. Bean-a i postuem sam sebi, ali vec danima mi se cini da svi sedimo kod kuca ne usudjujuci se da idemo na vodu, u rernu.
Imam utisak da ako riba i radi, mi ne radimo i da ce ako se neko i pojavi sa stapom na vodi, pastrmke i klenovi sami da se izvrnu da ih vodena struja donese do nas (a nismo na Belom Timoku)  :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postoje pastrmske reke, koje su u dobroj hladovini i senci. Takve su, na primer, Jerma, Nišava i Crni Timok. Ako je temperatura vode povoljna, a mesto na kome se nalazi pastrmka u večitoj senci, biće zainteresovana za hranu, bez obzira na to što je u vazduhu 35 stepeni.
U senci, prijatnije se osećaju i insekti, pa pastrmka može biti opredeljena i za ishranu sa površine vode. Kopneni insekti su najčešći preko dana, jer nežni vodeni insekti ne mogu da izdrže dnevnu žegu. Ako imate u kutiji veštačkog skakavca, popca, osu ili bambulu, nemojte čekati sumrak!
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Profo,čovječe,lijepo sam ti rekao da ideš na Ribnik.Tamo ujutro i uveče loviš pastrmke,a preko dana lipljene i nemaš problema s aktivnišću ni tvojom ni ribljom.A u ladovini na Ribniku,makneš preko dana i pokoju pastrmku.I uživaš ceo dan,iboli te koje je doba,ti loviš
 
Vrh Dno