DNEVNE DOZVOLE

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovde možete pustiti informacije i pitanja o dnevnim dozvolama. Bilo da ste lovili na bahamima :D, kanadi, japanu, ovde na domačem tlu (balkan) ili bilo gde na svetu.
Malo pre sam dobio informaciju o dnevnim dozvolama ako se želi loviti na jadranu (RH). Bilo da lovite po režimu C&R ili ulovi i kolji cena je ista. 60kn ili 8,17€ za dnevnu dozvolu. Cena je ista bilo da se bavite uobičajenim tehnikama morskog sportskog ribolova ili  uobičajenim rekreaciskim tehnikama morskog ribolova. U zakonu se mušičarenje kao tehnika niti ne spominje ali ff spada pod sportski oblik ribolova...barem mi mušičari to tako gledamo. Ako lovite sa uz celu hrvatsku obalu i sa obale male su šanse da če vas itko kontrolirati ali zlu netrebalo valja imati dnevnu dozvolu. Za lov tune i sabljarke je posebna dozvola i košta 120kn ili 16,34€. Z više detaljnijih informacija pogledajte http://riblje-oko.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=28
Inače za nas koji bi da puštamo ribu je najbolje da lovimo negde gde nema domaćina u blizini jer če vam se ismijavati i vređati vaše plemenite poduhvate. Također ako se pojavite sa mušičarskim štapom u rukama i da mlatite na pučini ili obali malo je takvih koji če se diviti takvom vidu ribolova. Više je verovatno da če vas gledati kao neprijatelja i sa podsmehom. To su informacije koje sam dobio od jedne osobe koja se trudi zajedno sa ostatkom određenog društva podići sportski ribolov na jadranu na jedan viši i kvalitetniji nivo.
Pitao sam kolike su šanse da se uvedu ribolovne dozvole za C&R po manjim cenama...šanse su male jer je mnogim domačinima takav vid ribolova smešan... :blush:
Eto, ako će te mušičariti na HR jadranu pljunite 60kn ili lovite na crno pa kako bude bude...

Kakvo je stanje u Grčkoj i Crnoj Gori glede dnevnih dozvola za ribolov sa obale i iz čamca?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mislim da u Crnoj Gori i ne postoje dozvole za sportski ribolov na moru, bar za one sa obale. Ili mene niko nikada nije kontrolisao.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Jr je napisao(la):
Mislim da u Crnoj Gori i ne postoje dozvole za sportski ribolov na moru, bar za one sa obale. Ili mene niko nikada nije kontrolisao.

Kontrolisu samo ako lovis sa harpunom a i on se da prosvercovati i to po sred plaze. Mada su tolerantni na bokerice, mreze, duge devetke i dinamit. Ronio sam sa zetom oko stena u Rafailovicu. Nedaleko od nas su dva momka nesto zezala po camcu. Dok sam bio pod vodom doziveo sam jedno od najgorih iskustava u zivotu. Explozija dinamita na dovoljnoj daljini da mi zuji u usima celi dan. Nikada vise CG.
Ziv sam se isprepadao, a hvala bogu da nisam bio blize camcu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
compshop je napisao(la):
Jr je napisao(la):
Mislim da u Crnoj Gori i ne postoje dozvole za sportski ribolov na moru, bar za one sa obale. Ili mene niko nikada nije kontrolisao.

Kontrolisu samo ako lovis sa harpunom a i on se da prosvercovati i to po sred plaze. Mada su tolerantni na bokerice, mreze, duge devetke i dinamit. Ronio sam sa zetom oko stena u Rafailovicu. Nedaleko od nas su dva momka nesto zezala po camcu. Dok sam bio pod vodom doziveo sam jedno od najgorih iskustava u zivotu. Explozija dinamita na dovoljnoj daljini da mi zuji u usima celi dan. Nikada vise CG.
Ziv sam se isprepadao, a hvala bogu da nisam bio blize camcu

Dakle montenegro je zakon  :D jednom sam i ja ronio ali na dah na jednoj divljoj plaži u mestu sutomore. Raj za mušičare...video sam uz same grebene jata riba i to sve poveče....bile su to neke ribe iz obitelji bitnica koje su inače pučinske ribe ali se ponekada drže i obale. Tu je i lica  (Lichia amia) :drool: sada kada završava njen ciklus parenja počinje intezivno da se hrani i to uz samu obalu i tako sve do jeseni, zato ljudi juriš crna gora....bangeri, gurgler i clouseri  če vam biti dovljni. Možete ih loviti sa obale. Voli mesta gde je jača struja i otud vreba jata manjih riba  ;) eto dosta vam je i ako mate mogućnost i ako vas vuće ne propustite sjajnu priliku za đaba a vrhunski ribolov :D Još ako imate kakav čamac pa se odmaknete od obale pa ugledate razjarene glaebe kakao se zaleču u vodu e to može da doživite ff rock n' roll na vodi  ;).

Ja imam običaj da uvek prvo pitam za dozvolu ali često naiđem na odgovor (srbija i hrvatska) nema dnevne tj. može ti ju dati samo ribočuvar AKO naiđe.  :blush: I uvek se razveselim dobrom pecanju i još ako je đabe  :D pa šta češ bolje  :D :hammer:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Postoje dozvole u MonteNegru za sportski ribolov na moru,i sa obale i iz camca.....prilicno su rigorozni ali letnji period je posebna prica naravno :smoke: :whistle:Vrlo je zamorno objasnjavati kako su sve zamislili ali i kako se sve to sprovodi...znam da je bilo komplikacija kod nekih ljudi koji su na pucini zateceni bez placene dozvole a lovili su ribu troling metodom...naravno lucka kapetanija je pristala i umalo plenidba broda :'(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
mene ni zimi ni leti ne diraju kad lovim sa obale, a i u luku ulazim
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ima li neko svez info vezano za ribolov na crnogorskom primorju, cene dozvola i sl.?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Za pecanje na.moru ti ne treba. Za podvodni ribolov u teoriji treba. U praksi ne

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
oholi je napisao(la):
Za pecanje na.moru ti ne treba. Za podvodni ribolov u teoriji treba. U praksi ne

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

  Super informacija s obzirom da nisam odavno išao na more. Ipak, kao sad se sećam da sam  pročitao da  na moru u CG mora da se plati neka dnevna dozvola i sećam se  negativnog utiska.
U Lepetanima ( CG ) niko ne pominje dozvolu i slobodno ceo dan može da se peca.

Hvala Oholi na info, jedino ti ( iz Kine ) odgovaraš na pitanja članova  foruma, bravo.
 

platipus2000

Junior member
Učlanjen(a)
09.08.2012.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Oholi moram da te ispravim za podvodni ribolov obavezna dozvola mene su kontrolisali u Buljaricama a mog druga u Dobrim Vodama, stim sto su mu oduzeli pusku dok nije doneo dozvolu na uvid .
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
platipus2000 je napisao(la):
Oholi moram da te ispravim za podvodni ribolov obavezna dozvola mene su kontrolisali u Buljaricama a mog druga u Dobrim Vodama, stim sto su mu oduzeli pusku dok nije doneo dozvolu na uvid .
Meni nikad nisu trazili dozvolu, al znam da treba. Samo.ja ronim na udaljenim.mestima. plaze izbegavam jer sam davno imao nezgodu na plazi. Nisam ronio jedno 2god vec. Tako da mozda su poostrili. Hvala za info.

Mafke, sto gegula kaze dosadno mi hahhaha.... salim se naravno. Ima mnoggo turista ribolovaca pa valjda nece da diraju ljude.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
uu bog te mazo,ubijanje riba podvodnim harpunskim puskama...za mene dno dna ljudskog mozga isto kao i lov.....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
gegula je napisao(la):
uu bog te mazo,ubijanje riba podvodnim harpunskim puskama...za mene dno dna ljudskog mozga isto kao i lov.....
Nisi probao.... meni licno podjednako kao i fly. Obozavam.... odaberes sta ces da lovis pa ako si majstor rokaj.

Na moru u cg nije lako ubiti ribu, jadna isprepadana. Naravno ne preteruje se.... par kom pa rostilj... mada iskreno i prodavao sam poneku ranije.

Lov mi je ok samo ukoliko se ubijena zivotinja pojede.... al opet, za jednog coveka ro.je par zivotinja godisnje...a oni porokaju vise.... pa.mi to vec nije ok

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
E tu see vec NE slazemo,ubijati bilo STA je samo po sebi po meni odvratno a poredjenje podvodne  puske I fly je ludilo mozga!!!!malo SI ga.preterao sad!!! :mad: :mad: :mad:
 
Vrh Dno