Do 75 evra bez carine

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
japanac je napisao(la):
... ako ti je paket poslat radi veće sigurnosti da stigne (dobiješ tracking number) i radi bržeg stizanja po nekoj kurirskoj službi, platićeš i špediciju koja trenutno iznosi oko 3600 din. Ako kupuješ neke stvari koje nisu previše vredne (da nišu štap, čekrk), imaš izbor u pogledu načina slanja i naravno da će svako izabrati onaj jeftiniji, da bi se zaobišla špedicija.
ja racunao i ovih 3600 iz tvog prethodnog posta  :) ima li nacin da insistiras na nacinu slanja ili je to odluka prodavca baz obzira koji je predmet u pitanju? 50+15+36 izlazi na stotku  :(
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ja do sada nisam naišao da ne može da se izabere skuplji tj. jeftiniji način slanja, ako se kupuju neke stvarčice do 100-150€.

A i do sada kad sam kupovao skuplje stvari od 45€, uglavno prodavci izađu u susret pa napišu na paketu da je vrednost istog manja od 45€, tj. napišu ono što im ja kažem.
Najjači je jedan Japanac- kad sam kupovao kod njega varalice, i npr kupim 5 komada koje koštaju 100€, a on frajer odštampa RAČUN  :doh: :D da sve 5 koštaju 5€. Onda ove lopuže mogu samo da plaču nad onim računom, ali od carine ni "C".  :hammer:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
simpson H je napisao(la):
U BG ima brat bratu jedno 10 vrsta u trafikama.


Sigurno mislis na duvan za motanje. Za lulu su malo drugaciji. Favorit : http://www.tobacco.net.au/erinmore-mixture-50g-pipe-tobacco.html
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ne mislim na duvan za motanje on je deficitaran. Trenutno ima samo svetlo plavi Drum i Van Neele. Teget Drum koji ja motam vec 5 god nema da se kupi vise od dva meseca i izludecu zbog toga. 5god se nisam nakasljao a evo od svetlo plavog se ugusih vise.
Pipe tobacco ima 6-7 vrsta sigurno.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Sale ima puno vec proverenih mesta za kupovinu. Postarina je maltene tu i tamo oko 5-6 evra za neke ajd da kazem umerene pakete ovde po Evropi. Nekoliko je onih koji npr ako je vrednost robe preko 100 e i ne naplacuju ptt vec ide gratis. Sledece nema nikakav PDV na kupljenu robu jer je to vec uracunato u cenu. PDV jedini koji moze da se javi jeste PDV na carinu. Kod izvoza tj prodaje van nekih zemalja taj deo se jos i skida. Tako da samo pri kupovini treba da se gleda onaj poslednji deo gde sve pise po tackama sta koliko kosta. Mnogo sam kupovina uradio po Evropi a i sire putem platnih kartica. Do sada nisam imao nikakvih problema ali sam i vodio racuna. Samo jedanputa sam platio carinu i to me je eto na cifru od 220 e iskostalo jos 70 preko. Samo tad i nikad vise. Malo vise obazrivosti i snalazljivosti i to je to
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
JA bas isao za Bg da pogledam dali ima jaci izbor kad ono tri komada kao kod mene.. od toga je samo jedan vredi nesto...  Ja do sad nisam nista narucivao preko neta, imam ove gastere koje saram svakog leta pa mi donose ...Amphora, amster, dunhill i td.. ...
pre cetiri meseca sam batalio cigare druzim se samo sa mojim lulama i voleo bih bolji izbor duvana za fer cenu... na netu sam video fantastican izbor...
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Inace duvan za lulu se neuvozi vise od tri godine do skora... kad su uvezli ovih par vrsti nalepili smrtovnice i kostaju 700din... :'(...
kod mene ovde sto se tice duvana za motanje ima Drum tamno plavi i samson ..

odosmo u off..
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Daj Saleja ne zezaj me? Ima tamno plavi? Kad si ga video zadnji put? Daj bre uzmi mi box i salji molim te. A i prvi put cujem da ima Samson jer ga Novosadski Mega Tabak ne uvozi. Jedino ako je neki sverc u pitanju.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Na samsonu ima smrtovnica uredno na nasem, ja sam taj duvan pusio dok nisam batalio.. sutra cu do trafike da vidim koliko je box pa ti javljam...
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Simspone, kad vec toliko dugo motas, jesi li razmisljao da se snadbevas preko 'tabacco shopova'? Ja vec nekoliko godina uzimam Golden Virginiu povremeno. Za stalne musterije uvek ima ;)

Inace, kad pominjes taj Drum teget plavi, ovaj koji se prodaje na trafikama 'nema veze' sa originalnim engleskim koji se moze naci ispod tezge! Jednostavno, ovaj nas (holandski) je neka druga, treca klasa. Pravi engleski je oko 500 din, ali se vidi i oseti razlika (nema toliko cepanica, ne smrdi toliko, mnogo je prijatniji...).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Brate reci mi gde da se snabdevam, nema uvoznik, nema ni jedna trafika u BG vec 2 meseca. Meni ovaj teget Drum savrseno odgovara bez obzira odakle je. 3 godine mi je slao duvan drugar iz Grcke ali nije vise dole. Ima razlike ali ona nije toliko drasticna kako ti pricas. Placao bih ja 500 din engleza od 50gr bez problema samo kazi gde ima?
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
jaoooooooooooooo
http://www.youtube.com/watch?v=QlS-Nmyioyg
 
Vrh Dno