Dobronamerna kritika sajta

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
... da sajt ide pravim putem iz najiskrenije i najbolje namere.

Misljenja sam ali i uverenja da na sajtu postoje barem 4 a mozda i jos neke teme koje vodi sajt u losem smeru. Koliko kog teme, koje cu nabrojati, su u pocetku bile zanimljive, vremenom su pokazale da sajt polako ali sigurno gubi svoju osnovnu konstrukciju.

...
- Danas sam musicario
- Danas sam kupio
- Danas sam vezivao
- Danas nisam musicario

i probacu da sto jednostavnije i krace opisem zbog cega, svaku ponaosob

Prva, toliko kvari rubriku "TERENI" gde bi svako pisanje o tom nasem "danasnjem pecanju" trebalo da zavrsi.

- Na kom sam terenu bio danas, kakav je vodostaj, prozirnost, posecenost vode, ponasanje ostalih, opsti utisak
- Aktivnost riba, vrsta, kad se javljala, na koje imitacije, neki savet, sugestija, misljenje...
- i ostale bitne stvari za nekog ko bi mozda posetio taj teren

Druga

- Ako je neko nesto kupio i ima veze sa musicarenjem bilo bi super neki review o kupljenoj stvari, vredi, ne vredi datog novca, svrishodna je i zanimljiva, sa cenom, slikom, gde kupiti...

Treca

Pa i da je izbacimo!!! jer vecina pise malte ne samo u njoj a pravo mesto je u delu VESTACKE MUSICE i bas tamo i nigde drugde ne treba da se ubacuju uradjene imitacije. Ovo bi bilo suvisno sad razlagati jer je sve jasno

Cetvrto pa bas pravi Off Topic i tamo mu je mesto, apsolutno nema veze s nicim sem obicnim caskanjem

Predlog: Predpostavljam da je najbolje da se barem prve tri teme ZAKLJUCAJU i da se pise gde svako  moze da se snadje i iskoristi njemu potrebno na sto laski nacin gledanjem i trazenjem tamo i samo tamo gde je i mesto ovakvim postovima.

Lepo je sto jedna tema ima 172 i dve strane sa po 10 tak postova "danas sam musicario" ali ako se osvrnemo videcemo koliko smo izgubili u temama gde im je mesto i za koliko bi "tereni", "ribe"... bili bogatiji

Dobra namera
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
... da sajt ide pravim putem iz najiskrenije i najbolje namere.

...
- Danas sam musicario



Prva, toliko kvari rubriku "TERENI" gde bi svako pisanje o tom nasem "danasnjem pecanju" trebalo da zavrsi.

- Na kom sam terenu bio danas, kakav je vodostaj, prozirnost, posecenost vode, ponasanje ostalih, opsti utisak
- Aktivnost riba, vrsta, kad se javljala, na koje imitacije, neki savet, sugestija, misljenje...
- i ostale bitne stvari za nekog ko bi mozda posetio taj teren

Slazem se  :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Noted! Hvala Djole. Velike promene dolaze vrlo brzo pa ce i rekonstrukcija foruma da se radi.

Sve zavisi od dogovora "musicarenje team"-a ali cenim da ce se nesto promeniti sto se tice ovih tema.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Djole je napisao(la):
... da sajt ide pravim putem iz najiskrenije i najbolje namere.

Misljenja sam ali i uverenja da na sajtu postoje barem 4 a mozda i jos neke teme koje vodi sajt u losem smeru. Koliko kog teme, koje cu nabrojati, su u pocetku bile zanimljive, vremenom su pokazale da sajt polako ali sigurno gubi svoju osnovnu konstrukciju.

...
- Danas sam musicario
- Danas sam kupio
- Danas sam vezivao
- Danas nisam musicario

i probacu da sto jednostavnije i krace opisem zbog cega, svaku ponaosob

Prva, toliko kvari rubriku "TERENI" gde bi svako pisanje o tom nasem "danasnjem pecanju" trebalo da zavrsi.

- Na kom sam terenu bio danas, kakav je vodostaj, prozirnost, posecenost vode, ponasanje ostalih, opsti utisak
- Aktivnost riba, vrsta, kad se javljala, na koje imitacije, neki savet, sugestija, misljenje...
- i ostale bitne stvari za nekog ko bi mozda posetio taj teren

Druga

- Ako je neko nesto kupio i ima veze sa musicarenjem bilo bi super neki review o kupljenoj stvari, vredi, ne vredi datog novca, svrishodna je i zanimljiva, sa cenom, slikom, gde kupiti...

Treca

Pa i da je izbacimo!!! jer vecina pise malte ne samo u njoj a pravo mesto je u delu VESTACKE MUSICE i bas tamo i nigde drugde ne treba da se ubacuju uradjene imitacije. Ovo bi bilo suvisno sad razlagati jer je sve jasno

Cetvrto pa bas pravi Off Topic i tamo mu je mesto, apsolutno nema veze s nicim sem obicnim caskanjem

Predlog: Predpostavljam da je najbolje da se barem prve tri teme ZAKLJUCAJU i da se pise gde svako  moze da se snadje i iskoristi njemu potrebno na sto laski nacin gledanjem i trazenjem tamo i samo tamo gde je i mesto ovakvim postovima.

Lepo je sto jedna tema ima 172 i dve strane sa po 10 tak postova "danas sam musicario" ali ako se osvrnemo videcemo koliko smo izgubili u temama gde im je mesto i za koliko bi "tereni", "ribe"... bili bogatiji

Dobra namera

POTPIS
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Meni su ova dva dnevnika ("Danas sam mušičario" i Danas sam vezivao") skroz OK. Tu pišem samo kratke izveštaje gde nema ničeg novog i (bar meni) zanimljivog. Muve koje sam i ranije vezivao, ulovi koje sam ostvario a nisu vredni nekih ozbiljnih tema.
Evo recimo mog poslednjeg posta iz "Danas sam mušičario":

2 sitna bucova i jedan me oduvao :dohfly:

Lovio sam na Tamiškom keju, ispred kuće, na strimer od polarne lisice sa Steve Farrars flash blendom i epoxy okom. Sve sam to već ranije objavio u "Mušičarenje bucova", slikao i ulove i ribe i kej i materijal i strimer... I to u posebnim temama.
Ovaj post je samo javljanje da sam živ i zdrav i da i dalje pecam :D Otprilike kao kada Đole ode na nišavski kej i ulovi nekoliko sitnih klenova na bambulu :D Ili Zvezdan uradi isto što i ja sinoć bez onih monstruma 8) (i Zvezdan jako korektno poštuje ove teme, sve zanimljivo stavlja u neke druge).

A da su ove teme zanimljive i posećene svedoči njihova popularnost, samo ih ne treba zloupotrebljavati. A možda je čak i najbolja ideja da MODERATORI ono što smatraju da je kvalitetno i zanimljivo prebace u druge teme.

Ako sve ovo prebacimo u one "ozbiljne" teme pstaće nepregledne i pune "šuma". Ili da niko ne piše ništa o svakodnevnim ulovima  a ja da se javim samo kada ulovim bucova većeg od Zvezdanovog :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Milanče je napisao(la):
Meni su ova dva dnevnika ("Danas sam mušičario" i Danas sam vezivao") skroz OK. Tu pišem samo kratke izveštaje gde nema ničeg novog i (bar meni) zanimljivog. Muve koje sam i ranije vezivao, ulovi koje sam ostvario a nisu vredni nekih ozbiljnih tema.
Evo recimo mog poslednjeg posta iz "Danas sam mušičario":

2 sitna bucova i jedan me oduvao :dohfly:

Lovio sam na Tamiškom keju, ispred kuće, na strimer od polarne lisice sa Steve Farrars flash blendom i epoxy okom. Sve sam to već ranije objavio u "Mušičarenje bucova", slikao i ulove i ribe i kej i materijal i strimer... I to u posebnim temama.
Ovaj post je samo javljanje da sam živ i zdrav i da i dalje pecam :D Otprilike kao kada Đole ode na nišavski kej i ulovi nekoliko sitnih klenova na bambulu :D Ili Zvezdan uradi isto što i ja sinoć bez onih monstruma 8) (i Zvezdan jako korektno poštuje ove teme, sve zanimljivo stavlja u neke druge).

A da su ove teme zanimljive i posećene svedoči njihova popularnost, samo ih ne treba zloupotrebljavati. A možda je čak i najbolja ideja da MODERATORI ono što smatraju da je kvalitetno i zanimljivo prebace u druge teme.

Ako sve ovo prebacimo u one "ozbiljne" teme pstaće nepregledne i pune "šuma". Ili da niko ne piše ništa o svakodnevnim ulovima  a ja da se javim samo kada ulovim bucova većeg od Zvezdanovog :doh:
8)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Milanče je napisao(la):
Meni su ova dva dnevnika ("Danas sam mušičario" i Danas sam vezivao") skroz OK. Tu pišem samo kratke izveštaje gde nema ničeg novog i (bar meni) zanimljivog. Muve koje sam i ranije vezivao, ulovi koje sam ostvario a nisu vredni nekih ozbiljnih tema.
Evo recimo mog poslednjeg posta iz "Danas sam mušičario":

2 sitna bucova i jedan me oduvao :dohfly:

Lovio sam na Tamiškom keju, ispred kuće, na strimer od polarne lisice sa Steve Farrars flash blendom i epoxy okom. Sve sam to već ranije objavio u "Mušičarenje bucova", slikao i ulove i ribe i kej i materijal i strimer... I to u posebnim temama.
Ovaj post je samo javljanje da sam živ i zdrav i da i dalje pecam :D Otprilike kao kada Đole ode na nišavski kej i ulovi nekoliko sitnih klenova na bambulu :D Ili Zvezdan uradi isto što i ja sinoć bez onih monstruma 8) (i Zvezdan jako korektno poštuje ove teme, sve zanimljivo stavlja u neke druge).

A da su ove teme zanimljive i posećene svedoči njihova popularnost, samo ih ne treba zloupotrebljavati. A možda je čak i najbolja ideja da MODERATORI ono što smatraju da je kvalitetno i zanimljivo prebace u druge teme.

Ako sve ovo prebacimo u one "ozbiljne" teme pstaće nepregledne i pune "šuma". Ili da niko ne piše ništa o svakodnevnim ulovima  a ja da se javim samo kada ulovim bucova većeg od Zvezdanovog :doh:

Pa eto ja mislim da su sve stvari vazne, i da nista nisi ulovio, i da si lovio sicu, i da si lovio na to i to. Ako bi neko zeleo mozda sutra dan da se uputi na tamis, ode u "terene", pronadje tamis i procita to sto ti msilis da je nezanimljivo i mozda mu pomognes a mozda i ne oko izbora terena.

Completly Clear
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Biće da je Đole u pravu.
Posle pecanja se sedne uz pićence i priča - bio sam tu i tu........ ulov samo reklamira teren.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Eh,da hvatamo svaki dan,ili svaki drugi,neku dobru ribu,nametale bi se i sve ostale teme same po sebi.Pisali bi i o borbi sa ribom,i terenu na kome je upecana,i firmi štapa i najlona,visini vodostaja i meteorologiji za taj dan.Ovako,hvatajući bedne dužine i kilograme, čovek i izgubi volju da napiše bilo šta osim šturog izveštaja!
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Apsolutno se slazem sa Milancetom!
Tema "danas sam musicario" je zamisljena kao dnevnik musicara i kao takva je postala najpopularnija na sajtu,a po meni i jako korisna jer se na taj nacin izbegava kvarenje ostalih tema  .
Vrlo cesto ,kada nemam vremena,izlistam smo nju i to mi je dovoljno da znam gde radi riba ,na sta se uspesno musicari,kakav je vodostaj ...
Tema u kojoj veliki broj musicara iz nekoliko drzava svakodnevno razmenjuje iskustva i i u  jako lepom tonu komentarise  dnevne dogadjaje zasluzuje samo pohvalu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Đoletova opaska je sasvim na mestu.

Međutim, postoju jedna veoma zanimljiva osobina svih nas a to je navika. Sedne čovek za stegu, veže jednu ili više istih ili različitih muva i pravac tema "danas sam vezivao". U delu foruma o mušicama postoji masa tema i u nekoj bi te mušice sigurno našle svoje mesto ali zašto to da se radi kada je lakše sve staviti u današnje i gotovo.

Ista situacija je i sa temom "danas sam mušičario". Postoji deo sa terenima i svako može da nađe svoju reku, jezero, baru, potok i da tu piše o tome kako je prošao dotičnog dana. Ukoliko te vode nema može da otvori novu temu i tu piše. Opet je svima lakše da napišu šta su radeli u ovoj temi.

...

Evo ja ću, posle ko zna koliko vremena, za neki dan na celodnevno pecanje, samo da rešim gde, od svitanja do sumraka (čitaj: mrklog mraka) i pisaću o tome u nekoliko tema.
 

milantaa

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Svi znamo da ima nekoliko sajtova o musicarenju i svi ih manje vise posecujemo. U mom slucaju  prva stranica koju otvaram je iz bookmark-a i to je "Danas sam musicario". Pa onda citam sve ostale postove sa oznakom "today" i tek onda prelazim na ostale sajtove. Bicu iskren, da ne pominjem konkurenciju net, com i ostale sajtove, kao odem tamo u 90% slucajeva nemam mnogo vremena za citanje, pa pre popizdim dok pronadjem reku, teren ili ribu u brdu tema i naslova. I zato uvek prvo otvaram pomenutu temu.
To ne znaci da ne podrzavam pomenuti predlog, ali to treba uraditi na sledeci nacin. To je posao moderatora. Ne znam ko vodi sajt, u krajnjem slucaju nije ni bitno, verovatno ima vise moderatora, dovoljno je samo copy i paste i postove iz ove teme(danas sam musicario i slicnih) kopirati u odgovarajuce teme (tereni, reke...). To je posao od 2 minuta. Uostalom zato i postoje moderatori i administratori, da prate teme i postove i unapredjuju sajt i njegovu funcionalnost. Mislim da ima dosta tema na kojima moze da se poradi na slican nacin, jer stvarno ima mnogo pametnih stvari i lepih sadrzaja koji su negde zaboravljeni i zatureni ,a uvek mogu biti aktuelni bez obzira sto su pisani pre 2-3 godine.
Potrebno je samo malo bolje organizovati se
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Moje misljenje na ovu temu je vrlo jednostavno. Kod teme "danas sam musicario" treba u kratkim crtama dati osnosvne inforamacije koje nekom mogu da budu interesantne ili korisne. Konkretno mislim da svako treba da kaze 1. gde je i kako musicario  2.na koje muve  3.sta je (u)pecao  + 4.neka fotka ako ima i to je to. Sve to samo kao sto rekoh ukratko a u adekvatnim (specijalnim) temama opsirnije o tome.
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
gringo je napisao(la):
Moje misljenje na ovu temu je vrlo jednostavno. Kod teme "danas sam musicario" treba u kratkim crtama dati osnosvne inforamacije koje nekom mogu da budu interesantne ili korisne. Konkretno mislim da svako treba da kaze 1. gde je i kako musicario  2.na koje muve  3.sta je (u)pecao  + 4.neka fotka ako ima i to je to. Sve to samo kao sto rekoh ukratko a u adekvatnim (specijalnim) temama opsirnije o tome.

Iako sam prvo se slozio sa Djoletom, iz postova ostalih vidim da je sa temom sve OK. Ipak je najbolje da ostane ovako, odnosno kako Vlada kaze
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Pretpostavka:
Polazim ujutru na vodu na određeno mesto. Uvek prisutna dilema - tu ili negde drugde. Idem napamet i na sreću.
Da ne bih prelistavao svih 172 ili zadnjih 15 strana teme "danas sam mušičario" i čitao sve dok ne nađem onu koja me interesuje, u temi "tereni" nađem mesto koje sam nameračio i vidim sve podatke.
Ko je bio, kad, koja mušica, koji ulov, kakva voda - sve konkretne stvari za vodu koju hoću da posetim.
Faktički bi se spojile dve teme, ćaskanje bi i dalje bilo opušteno, samo bi lakše bilo doći do informacija o vodi na koju mislite da pođete.
Hronološki može da se koriste iskustva iz istog perioda prošlih godina. Čak bi se moglo naći i koji tereni su najbolji u koje doba godine. OK je i kad je sitan ulov, pa napišeš: "..danas dva sitna klena ili loše, vetar..." - ali daje sliku vode u bilo kom periodu.
Konkretno - "Južna Morava - selo Mramor - Danas sam mušičario" (ako sam zapamtio ime sela).
Polazim ujutru tu i znam gde da nađem podatke. Ako je bilo loše tražim gde je bilo dobro i tamo idem.
Konačno ne idem napamet i na sreću.
Mislim da je to Đoletova namera i ideja. Mislim da je dobra.
Isto tako "danas sam vezivao" treba ugasiti i prebaciti sve postove u određene teme "Veštačke mušice".
Neki put bih da vežem neku mušicu i ako je ne nađem u mušicama, ne znam da li je u danas sam vezivao ili sam je video na nekom drugom mestu ili sajtu.
Traži i čitaj redom.. danguba debela i nerviranje - gde beše. A baš tu 'oću da vežem.
Uzdravlje
 
Vrh Dno