Dovidjenja drugari musicari!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
...izgleda da ce se musicarenje.org pretvoriti u glasnik Niske skole musicarenja!

Iako mi nisu bas uvek bili istomisljenici meni je zao sto su Sumadinas i Simpson napustili forum, i nevidim sta je tu dobro...
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Nisku skolu musicarenja promovisu i na drugim forumima ne samo na ovom. Evo kako na nas musicare gledaju drugi ribolovci u Niskom kraju: http://www.varalicar.com/forum/viewtopic.php?t=558&postdays=0&postorder=asc&start=0
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Veoma zalosno dozvoliti da bilo ko ima mogucnost da ikoga otjera ili zatrazi da neko ode sa sajta. Ko nije u stanju da rijecima dokaze svoje stavove ili nije dovoljno pametan ili nije dovoljno nacitan.Suvom silom i vrijedjanjem se postize da sajt postane mjesto gdje se ne dolazi.Izgleda da nam je mentalitet takav da ne podnosimo drugacije misljenje.Kad je Mix objavio svoj odlazak imao sam isti stav prema popustanju kao i sada.Kad bi pametniji popustali budale bi vladale svijetom.Kani te se gluposti i mjerenja ciji je duzi vec da se prione na zajednicki rad.Mnogi od nas jos uvjek cekaju obecane clanke o izboru muva i tehnikama...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
NE POZNAJEM ni Forellea, ni Simpsona (mada je bio moj gost, spavao kod mene i vodio sam ga na pecanje), ni Sumadinca (koji se mrsio pored mene na Plivi i Ribniku). NE POZNAJU ni oni mene. Ne znam otkud im toliko mrznje i pogresnih informacija. Siguran sam da ponesto i sami izmisle, precesto razmisljajuci o meni.
Na ovom forumu ne mogu zajedno biti Forelle, Sumadinac, Simpson, s jedne strane i Mixmaster, s druge. To je, ocigledno, nemoguce. Onaj ko ceni ovu trojicu i slicne i voleo bi s njima da razmenjuje musicarska iskustva, morace da posecuje poseban sajt. Zaista treba da ga postave. Tamo ce pocetnici, koji prihvate njihovu filozofiju ("mrzimo Mixa"), dobiti neophodna uputstva o "pravom" musicarenju, koje ja i moji prijatelji, "ne poznajemo".
Cesto su ova trojica pisala o meni, a ja cu samo na trenutak da se osvrnem na njih. Samo cu jednom biti toliko nepristojan, ali ostali clanovi koji nas poznaju samo iz prica o nekakvoj mojoj kesi, torbi, prodaji ribe, a njih po toboznjem gospodstvu, treba da saznaju istinu. Mozda ce to biti najznacajnije pominjanje njihovih nadimaka na ovoj mrezi. Napisacu iskljucivo ono sto pouzdano znam, svojim ocima sam video ili od njih samih cuo. Oni su o meni pisali samo izmisljotine!
NA OVO TREBA OBRATITI POSEBNU PAZNJU!
SIMPSON H je apsolutni pocetnik u musicarenju, koji ne zna ni kako se drzi musicarski stap (sam je to napisao), a kamoli da zabaci muvu (i to je sam napisao, a ja svojim ocima gledao). Poceo je 2005. i nikad nije ulovio ribu musicom izvan komercijalnih revira. Slike svih njegovih ulova i to, svaki iz vise uglova, vide se u galeriji. U musicarskim drustvima istice se iskljucivo preprodajom ukradenih i prosvercovanih stapova i cekrka. Ne zna ni da pravi muve, ne raspoznaje insekte, ribe, niti zna da odabere pribor koji ce koristiti. Prvi je na ovom sajtu upotrebio vulgarne i primitivne reci i tako, uneo ulicarski zargon na ove stranice.
SUMADINAC je momak koji je odrastao jeduci drinske lipljene i izlovljavajuci ribu tirolskim drvcetom (sam kaze). Musicarski pribor ne ume da koristi i broj riba koji je ulovio musicarskim stapom u citavoj "karijeri" je manji od 10. Ne ume da zabaci, a da svaki put ne umrsi citav sistem jos u vazduhu (ne preterujem). Istice se time sto voli Simpsona i cuvenom izmisljotinom o navodnom ulovu lipljena od oko 3.5 kg. Istina je da mozda nikad na nas nacin nije ulovio lipljena.
FORELLE je neki Nislija, koji kaze da se znamo, ali to nije istina. I on je pocetnik, sudeci po njegovim recima da je prvi stap kupio 2004. Zivi u gradu gde je musicarenje veoma razvijeno i dobro je teoretski potkovan. Pripada ne tako brojnoj "sekti" niskih musicara koji bi, da su na mom mestu, sve radili drugacije i "bolje". I oni imaju poseban klub, TEAM. Istice se lepotom, visinom, mladoscu i borilackom snagom vecom od moje(tako sam napominje) i veoma izrazenom mrznjom prema meni. Takvi, najcesce postaju moji dobri prijatelji, cim me malo bolje upoznaju. Za njega ima nade, ali ce biti udaljen sa foruma. Ili on ili ja, meni je svejedno.

Izvinjavam se svima koji od mene ne ocekuju ovako niske udarce, ali ja sam ih svakodnevno od njih dobijao. Neki su poceli da veruju u ono sto pisu ova trojica i, greskom, prihvatili ovaj grubi recnik. Upotrebih ga i ja, kako bih, kao suza cistom istinom, o ovoj trojici, objasnio njihove postupke. Morao sam da uradim to pre nego sto nastavim pisanje o "Baetis rhodani", "E. danica", strimerima za stuke, dobrim udicama, materijalima za izradu muva, najboljim nasim rekama, jezerima i barama, musicarenju lipljena, klena, bucova... Obecavam da cu, kada se malo "izbistri" ovaj sajt i ocisti od ove "bolesti", pisati samo o takvim stvarima i to, veoma intenzivno. Znajte da je sa nama jos nekolicina pravih strucnjaka i talenata punih volje da popune mudroscu ove stranice i da cete uzivati prateci musicarski forum neopterecen smetalima, koja po ceo dan vise na sajtu, vrebajuci priliku da zbune svakog ko ima nameru da doprinese ili nauci nesto o musicarenju.
Laki ce uskoro da izadje iz bolnice. On ce odluciti s kim ce saradjivati. Bilo kako bilo, Mixmasteru (meni) je dosadilo da, bez ikakvog razloga, trpim uvrede i pretnje od anonimnih ljudi, potpuno neupucenih u musicarenje.

Ovakvi ljudi stete svim normalnim posetiocima iz prostog razloga:
Neko ko nesto zna i zeli da podeli sa ostalima strahuje da ce ga omalovaziti i vredjati ovakvi likovi. Meni je veoma cesto zao kada znam da su ova tri pocetnika koja me toliko mrze, procitala toliko vrednih informacija na nasem sajtu. Medjutim, znam pouzdano da je 90 % posetilaca sajta tu iz sasvim drugih razloga i da postuju svaku rec o musicarenju. Oni mudro cute, jer nivo nekulture, koji ova trojica konstantno odrzavaju, ne mogu da prihvate.
Onima kojima je "zao" Simpsona, Sumadinca, a uskoro i Forellea, neka otvore, desnim klikom, istoriju njihovih postova i neka se uvere kolika je njihova uloga u razmeni musicarskih iskustava. Ako im je i onda zao, ni njima nije mesto ovde.

IZABERITE SAMI, DA LI CETE STALNO CITATI O TOBOZNJIM MANAMA MIXMASTERA ILI O PRIBORU, TEHNIKAMA, MUVAMA, VODAMA, INSEKTIMA...
 

mrda

Newbie
Učlanjen(a)
12.03.2007.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Dobar dan , kolege!Veliki pozdrav iz Loznice!
 

biologist

Newbie
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Mixmaster wrote:
NE POZNAJEM ni Forellea, ni Simpsona (mada je bio moj gost, spavao kod mene i vodio sam ga na pecanje), ni Sumadinca (koji se mrsio pored mene na Plivi i Ribniku). NE POZNAJU ni oni mene. Ne znam otkud im toliko mrznje i pogresnih informacija. Siguran sam da ponesto i sami izmisle, precesto razmisljajuci o meni... itd itd


IZABERITE SAMI, DA LI CETE STALNO CITATI O TOBOZNJIM MANAMA MIXMASTERA ILI O PRIBORU, TEHNIKAMA, MUVAMA, VODAMA, INSEKTIMA...

Postovana gospodo, nikada se misam ulogovao na ovaj sajt mada sam povremeno citao ponesto sa njega. Kakav-takav, jedini je te vrste kod nas pa sam citao neke stvari. Osim toga, relativno je "mlad" pa sam ocekivao da ce se na njemu vremenom pojaviti i clanci iz kojih cu nesto moci i da naucim...
Avaj, umesto toga, sve cesce, posetioci foruma su u prilici da citaju socinenija i pisanija (valda) Mixmastera, koji se na sajtu ponasa kao da je to njegova privatna prcija, u najmanju ruku. Ponekim takvim "esejima" se povremeno moglo i nasmejati ali "nivo" do koga je mixmaster dogurao je sada vec ozbiljna stvar, koja, da nije tuzna, bila bi smesna.
Toliku gomilu gluposti koja je napisana o Gospodinu Bojanu Milojevicu i Gospodinu Sumadincu koga sam imao prilike da upoznam proslog vikenda u ribolovu (Bojanu sam bio profesor), odavno nisam video skoncentrisanu na jednom mestu i od strane jednog, po svemu sudeci, "prvaka galaksije u narcisoidnosti i sujetnosti". Takvo stivo bi bilo odlicno za "novine" "Velika Srbija" ili neki list ciji bi urednik bio recimo ministar iz Cacka ali za ovakvo mesto na koje dolazi prilican broj ribolovaca, NIKAKO.
Na zalost, OVO JE (SAMO) SRBIJA!
Zasto bi onda u bilo kojoj oblasti bilo drugacije nego sto jeste?
Cestitam Mixmasteru na kapitalnom doprinosu da se i ovaj sajt koji je mogao postati zanimljiv, pretvori u mesto na kome se licni "integritetcic" brani po svaku cenu, svim raspolozivim sredstvima i bez ijednog pravog argumenta.

Branislav L. Valkovic, Beograd
 

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
kratko
mix sa tobom ne bi na pecanje ni za sta na svjetu

ps
ni ove momke ne znam ni kao tebe tako da nisam ni na jednoj strani
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ja sam stvarno iznenadjen ovim mixovim postom o sumadincu i simpsonu, uopste nije u duhu musicarenja,
prvo njih dvoica su samo iznosili i branili svoje stavove o musicarenju ,koji su po meni ispravni ,postuju sva pravila i pisana i nepisana musicarske vestine,
sad ko je kakav ribolovac dal zna il ne zna to je izuzetno neumesno komentarisati ,drugo prica o komercijalnim revirima(ovde se misli na ribnik) ne pije vodu,jer kao sto dobro zna mixmaster tamo nije lako prevariti lipljena,
potrebno je znanja i vestine , sad dal znaju latinske nazive insekata to ne mogu da tvrdim al da znaju da upecaju ribu to mogu.
A to sta je ko radio kad je bio mali (sumadincevo pecanje na tirolac)to je samo jedna iskrenost ovog momka sto nije mana nego vrlina.
Mnogo ruznih stvari se u zadnje vreme desava na ovom sajtu sto nikako nije dobro ni za koga
za kraj imam jedno pitanje:
meni je krivo sto su njih dvoica napustili sajt jer sam i ja sad nepozeljan?
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
lucky kada se oporavi i vrati puci ce mu srce kada zatekne sajt lokalnog karaktera i to sa medjusobnim razdorom ljudi iz nisha i carsije, nema veze ponekad se nesto procita pametno i bez logovanja, steta sto se ljudi ovde smatraju manje vrednima ako nemaju 20-godisnje musicarsko iskustvo i slicno, eto ni ja ne musicarim nista vise od 2 godine i vec se sramim da postujem svoja misljenja jer ce djelovati "amaterski" i zaglupljujuce u sumi konkretnih stvari jedne skole. A da jos se stidim i jer uzivam vikendom da odem na Ribnik jer je to po nekima ovde mjerodavnima sramota za musicara da peca u komercijalnom reviru, ma boli me briga ko sta misli ja zivim svoj zivot kao i svi drugi svoj pa neka rade sa njim sta im volja. Znam da posle ovog posta ide nekoliko postova koji pisu kako nisam u pavu kako imam uzak pogled na musicarenje ali nije nishta uzi od nishkog okruga... ma mnogo je toga coveku na dusi

Ajde zdravo :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ispade da sam ja isterao nekog sa sajta. NE! Sumadinac i Simpson su vise puta "pretili" da ce napustiti sajt, a ja sam im samo na kraju rekao: "AKO!" Dosadili su mi i ubedili su me da je tako najbolje. Pozdravljam i njihovog drugara Biologista i zelim im da nastave da doprinose razvoju musicarenja u svojim krajevima, kao i do sada. No, neka to rade bez omalovazavanja osnivaca Musicarske Sekcije u Nisu, autora knjige "Osnove musicarenja", visestrukog pobednika takmicenja u musicarenju pastrmke, lipljena, klena... Ako im sve ovo tesko pada i treba da se povuku na neko mesto gde nema ovakvih poput mene, ne bi li se tamo istakli svojim vrhunskim poznavanjem musicarenja i plemenitosti koje ga prati.
Sale, pozdravljam te kao znacajnog coveka za osnivanje jos jedne musicarske organizacije. Ja odlicno znam da cenim tvoje zalaganje za to. U pravu si za ono o neumesnosti komentarisanja vestine drugih ribolovac, ali u prethodnom tekstu sam se unapred izvinio zbog toga. Pitam te, zasto nisi tako reagovao kada su to cinili Sumadinac i Simpson? Ako mislis da ce sajt izgubiti na kvalitetu posto su nas napustili ovi plemeniti i vesti musicari, a ne ako ga napustim ja, onda ne mogu da ti kazem da sam odusevljen. Razmisli malo.
Po mojoj proceni ovaj sajt ce nastaviti da popunjavaju korisnim informacijama oni koji su to i do sad radili. Simpson i Sumadinac to nikada nisu radili!
Vi koji ih branite, stalno pominjete neki njihov stav, koji su branili. Od cega? Zapravo, kako mogu da imaju izgradjen stav pocetnici u necemu?
Ako neko misli da su ovakvi(S&S) u pravu, neka prestanu o tome da nam pisu. To nikog do njih samih ne interesuje. Neka svi napuste ovaj sajt i oslobode mesto onima koji ne misle tako. Nemoj da nam se kace kojekakvi biolozi i rodbina ovih sto nas napustise. Neka se kace na neki drugi sajt i neka do mile volje pljuju sve sto vide na ovom sajtu. Pa, ovo nigde nema, upadnes na ovaj sajt i pljujes po njemu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno