Dragonfly-vilin konjic

V

vaga

Guest
          Slazem se sa vama o svemu ovome.Tacno je da u barama mogu da se nadju i bubaljke raznih dimenzija i oblika pa tako pretpostavljam da ima i vise vrsta i boja VK, i sve su one podjednako lovne ali ja kada sam uvek trazio bubaljke ove prve sam nalazio u najvecem broju.A sta mislite za mamac "Tinjski crv" koji se uvek pronadje kada se traze bubaljke a za koji zakleti mrenarosi tvrde da je zakon,cak se nalazi i u prodaji ( 1 kom. 10 dindze ) : da li je on mozda prethodni stadijum bubaljke ili je rec o nekom drugom insektu ?
Evo jedna mala prica iz licnog iskustva: ove sezone,na pocetku krenuo sam sa kolegom da pecamo klena na bubaljku.Brali smo je na reci,iz visegodisnjeg iskustva znali smo da tu gde naberemo bubaljke mora da radi klen.Medjutim buba ni za lek,tek po 2-3 a voda i mesto prva liga ali u mrezici tzv. "Vodenih komaraca" (ajde sad o kojem insektu je rec,veoma lici na pravog komarca stom da je od njega veci min. 10 puta,nema krila a ima duge prednje noge) za koje je moj kolega cuo da nisu losi kao mamac.I aj sad bolje ista nego nista,naberemo gi mi i krenemo.Sednemo jedan do drugog,izvadimo sise da se tesimo da nema nista od ribolova,zabacismo i stavismo stapovi na catrljke i zamajamo se a mi mislimo mamac (taj komarac) jos nije lego na dno a ono bije li bije.I tako uozbiljimo se mi,koncetrisamo i verovali ili ne nismo mrdnuli od mesto (bila mutna voda) i od 14 do uvece po 3-4 kila ribe,sto klenovi a najvise siljke i krupne krkuse a kolega je imao i dva kidanja ( mrena ili som ).
Ajd sad... :firends:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa lepo reko covek, pecaju na insekta, nimfu...a daaaa, prirodnu.
Al' nema veze.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nema veze što čovek opisuje lov prirodnim mamcem. Iz njegove priče pouku mogu da izvuku i pametni mušičari. Očigledno je da Vaga prelazi na mušičarenje i hteo bi da podeli dragocena iskustva iz ribolova prirodnim mamcima.
Ovo što je on napisao o larvama vilinih konjica 99% mušičara ne zna. Svojom pričom je u meni probudio ideju da imitacijom larvi vilinog konjica lovim štuke. Uskoro ću postaviti fotografiju jedne veoma interesantne barske vrste i svoju imitaciju iste...
 

jankoj

Junior member
Učlanjen(a)
14.10.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Nimfa vilinog konjica je odlican mamac, doduse testirao sam je samo na Nisavi, oko mog rodnog sela to je muva Br1 za nisavsku pastrmku. A i svog najveceg klena ove godine ulovio sam  na to, slucajno, jureci pastrmku. Moj favorit je otezana nimfa slicna onoj slici koju je postavio Lazza samo u svetlomaslinastoj boji.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Hvala, Jankoj, nisam probao, ali kad budem isao s prijateljima na Nisavu imacu to u kutiji. :tbumb:
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
moze li netko postaviti s by s ili recept za larvu vilinog konjića  :lol:
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
U novom broju 9. lista Mušičar će biti SBS larve vilinog konjica od Hakana iz Švedske. Broj će se moći nabaviti početkom jula. Bistro!



 

Prilozi

  • vilin konjic nimfa.jpg
    vilin konjic nimfa.jpg
    87,2 KB · Pregleda: 622

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Filipe ovo što ti je  Korhner (Butterfly) postavio je nimfa vodene device. Ona je dosta tanja, kraća i nežnije izgleda od vilinog k. koji je robustniji i u obliku larve i kao imago (leteći oblik).
Evo ti neki linkovi da ne čekaš MuHikar još 10 dana.

SBS vilin konjic (dragonfly)
LINK
LINK
LINK
(za vezivanje ove poslednje ne moraš da imaš Petitjeanov alat, odeš u knjižaru i kupiš plastičnu štipaljku za 20-30 din, a možda i manje)

Vodena devica (damselfly)
LINK
LINK
LINK
Evo i jednog klipa za vezivanje vodene device. Vrlo jednostavno a deluje vrlo efektno.
http://www.youtube.com/watch?v=O6liySd-exQ
Kad upecaš nešto n nju okači sliku :tbumb:


 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Aj pa javi kako je bilo imam i ja ponudu od jednog drugara da idem na basa sa njm ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
bogati ,pa i ja ću da idem da ganjam bassa uskoro  i to baš sam imao nameru na vilinog konjica (doduše na suvu imitaciju ) ..hmm.hhmmmm
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
egsupvv.jpg
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
Lorenco ovo izgleda jako dobro pogotovo crveni, kod plavog bi obojio ova krila u plavo obavezno!
 
Vrh Dno