Drina, raj za mušičare

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
274
Broj reagovanja
38
sasats je napisao(la):
moze da bude medju vodecim destinacijama kada za jedno pecanje bude standard da upecas mladicu bar od 10 kila . sve dok nema ribe nema nista od toga  :nowink:

Gde imas reku kojoj je standard mladica od 10+ kg za dnevno pecanje (dnevno mislim da izlazak jedan dan, nisam mislio na dan noc...).....ne racunaj Mongoliju i sl....

 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
274
Broj reagovanja
38
sasats je napisao(la):
tada niko nije ni znao da peca niti je imao na sta da peca


Ako pricamo o musicarenju to je tacno, ali samo delimicno, ako se mislim na Drinu tacno je 99%, bilo je par ljudi koji su musicarili klenove na Drini.....ali da vidimo neku temu ko je sa ovog foruma musicario uopste pre 30 godina....ili ko zna nekoga ko je musicario pre 30 godina.....musicarenje smatram ribolov musicarskim stapom sa kanapom...ne tirol i kugla...to nije musicarenje....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
PredragUE je napisao(la):
Gde imas reku kojoj je standard mladica od 10+ kg za dnevno pecanje (dnevno mislim da izlazak jedan dan, nisam mislio na dan noc...).....ne racunaj Mongoliju i sl....

A sto da ne racuna Mongoliju? Valjda se treba ugledati na bolje a ne na gore d sebe. U Mongoliji ta riba ima status bozanstva, zato je i ima.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Sreća u nesreći je rad HE,potpuno haotično bez ikakvog plana!
Vjerovali ili ne da nema oscilacija koje prekidaju ribolov,riba bi bila davno povađena!
Velika je to voda,ne samo što joj je dugačak tok nego i široka!
Ne lovi se mladica tako lako,koliko god mislili da znamo o njoj još toliko ne znamo!
Ima ona izobilje hrane pa joj je teško podmetnuti prevaru.
Sledeći fatkor u lovu mladice na Drini je čist fizički rad,je ne vidim nikakvu ljepotu!
Nemam vremena da probam par terena u određenom periodu,nisu krupne ali znam da ima sitne dosta.
Ja sam pokušavao mušičariti klena,jednostavno prevelika voda za njega,krupan se slabo hrani na površini a tek pristup,mrka kapa!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
predraze , u spaniji je standard som od 100 kila za dnevno pecanje . nije velika riba od deset kila da bi neko stavio drinu na listu top reka za pecanje . 
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
PredragUE je napisao(la):
Ako pricamo o musicarenju to je tacno, ali samo delimicno, ako se mislim na Drinu tacno je 99%, bilo je par ljudi koji su musicarili klenove na Drini.....ali da vidimo neku temu ko je sa ovog foruma musicario uopste pre 30 godina....ili ko zna nekoga ko je musicario pre 30 godina.....musicarenje smatram ribolov musicarskim stapom sa kanapom...ne tirol i kugla...to nije musicarenje....
ako pricamo o bilo kakvom pecanju. pre 30 godina nije bilo ribolovaca kao danas a nije bilo ni pribora kakvog sada ima za male pare. ljudi su na bambuse pecali
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
sasats je napisao(la):
predraze , u spaniji je standard som od 100 kila za dnevno pecanje . nije velika riba od deset kila da bi neko stavio drinu na listu top reka za pecanje .

tacnije u Spaniji koliko mi je poznato jos nema tolikih somova al ima pregrst tih do 75kg koji se profi slikaju i prikazuju veci no sto jesu,no sve u svemu skoro pa standard jeste som od 50 kg i mnostvo onih od 20-50 sto ne da je za pohvalu ,nego izuzetno  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ako je tako onda i ja smanjujem meru za drinu  :yeswink: da bude redovna mladica na drini od 7 kila i postace cuvena destinacija  ;)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
gledao sam slika i slika iz privatnih kolekcija,ona je bila mnogo bolja od toga  :D steta sto je sa mladicom danas tu gde jeste. Nadam se da ce se i to promeniti uskoro
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
promenice se sigurno uskoro  :yeswink: i to na gore , kao sto se svake godine menja  ;)
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
274
Broj reagovanja
38
simpson H je napisao(la):
A sto da ne racuna Mongoliju? Valjda se treba ugledati na bolje a ne na gore d sebe. U Mongoliji ta riba ima status bozanstva, zato je i ima.

Mozda zato sto smo pomenului evropske reke.......
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
sasats je napisao(la):
promenice se sigurno uskoro  :yeswink: i to na gore , kao sto se svake godine menja  ;)

mislim da nijedne godine nije vidjeno ovoliko klipova pustenih mladica ko ove  ;) menja se svest polako
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Moje riblovačko udruženje nikada nije bilo zdravije,najbolji sastav do sada.Već su vidljivi prvi rezultati,borba sa krivolovom je pun pogodak!
Mreže i strukovi se jedva nalaze,sve su mreže manje i manje!
Nemaju više vemena kada da ih postave i skinu,sve što ribočuvari nađu je novo!
Neki dan su skinuli tri struka,udice se sijaju!
Sledeća faza je uspostavljanje potpunog reda i poštovanje zakona za sve ribolovce.
Što znači ako je norma 10 škobalja nema 11 i više!
Sitnim koracima idemo na bolje ali sigurnim!
 
Vrh Dno