Drinska mladica

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ma bre Tomy hvataju one od kilo, dva I trpaju I nose..to je problem.Tesko ce oni staru kajlu od 25+ da prevare tako lako..
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
To ti i kažem!
Baš sam dobio info sa jedne pritoke da su dosta komada uhvatili,o daljoj sudbini nemam informacije!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Koliko god bila stara kada se potrefi dan njenog lovackog ludila ne moras biti narocito vest ribolovac vec samo na pravom mestu u pravo vreme i frljnes voblerce od 15cm i eto ti je gore...na srecu takvi trenuci nisu toliko cesti.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Pored ove ribe uhvaćena je jos jedna, manja...oko 11-12 kg i nijedna NIJE ULOVLJENA NOĆU !!!!!!!

da li vam je jedna ulovljena danju.....a jos cisto da znate jos se nije rodio taj koji je u Drini nizvodno od Perućca lovio na imitacije paklara....eto koliko znate o Drini i lovu mladice...lovi se na varalice rucne izrade (voblere) i na silikonske glavinjare...

ne kažem da nije bilo noćnog ribolova ranije ali danas je sve manje, kao što je i mladice manje....s vremena na vreme se ulovi poneka ovolika ali je generalno dosta manje ribe....kao i  ostale ne samo mladice...
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
A čisto da te pitam šta imitira cof kad toliko znaš o lovu mladice,da to nije slučajno imitacija paklara
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
U Drini ispod brane u Peruccu nema paklare....takozvane zmijuljice....

 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ima je budi siguran u to, a što se tiče pecanja na imitaciju paklara u delu od B.Bašte do Ljubovije mnogi ribari pecaju na cofa, i sa jedne i sa druge strane u to budi siguran.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Mladjo brate.....jesi li kada pecao na Drini? Znas li nekoga ko je ulovio mladicu na Drini bilo kako i na bilo sta?
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Odrastao sam pored Drine druže, ja je često lovim kad mi obaveze to dozvole i ja sam ih upecao bar 10-ak komada, nemam neki trofejni ulov ali često sam na Drini u Bratuncu.
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
jedna od najboljih varalica sada u zimskom periodu na drini je peš, i moje lično mišljenje peš koji izradjuje Saša Zekavčić na Drini se pokazao kao najbolji.  :tbumb:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
NIsi mi odgovorio na pitanje......slazem se daje pes najbolja varalica u ovom periodu ali isto tako odsta dobra i u drugo doba godine posebno po danu kada je riba na dnu i u viru....

Nego jesi li kada ulovio mladicu na peca Sase Zekavcica?
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Ko bi rekao? Na Drini ispod brane u Peruccu? Gde tacno?
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ako si čuo za mesto koje se zove Djedov vir ja pecam sa Bosanske strane rodjen sam u Bratuncu tu sam upecao svoju najveću mladicu oko 10kg, a paklare ima na ušću manih rečica u Drinu tu može da se vidi.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Šta te čudi nije mi jasno.lovi se ona i ispod HE Zvornik na svašta od varalica!A gore gdje joj je koncentracija veće još lakše je uhvatiti!Jedna ekipa iz Vlasenice kod nas prave cofove i love na njih.Love i na drugim vodama osim Drine (pritokama).Peševe nema ko ne pravi,mnogo ružne i daleko od "orginala" a opet love!
A jeste li probali mušičariti mladicu,strimerima?
 
Vrh Dno