Druge tehnike ribolova

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Pretpostavljam da vecina nije pocela odmah da peca Fly priborom, takva je situacija kod mene. Nagomilao mi se pribor, pored 2 musicarska stapa, imam 2 varalicarca, 2 bolonjeza, 2 dubinca teleskopska, 1 cigankar, i jos jedan mali stap star 30 godina, koji je funkcionalan, a marku nema, ali moze da posluzi, recimo za light varalicarenje. U 95 % slucajeva na vodu nosim Fly pribor, jer sad sam, i malo naucio, imam ulove, ne spektakularne, ali meni dobre. Cak sam probao i beovice da musicarim, i meni je extra, ima akcije stalno :). Sve u svemu, dvoumim se da li da rasprodam ostali pribor, ostavim ova 2 musicarca, i to je to. Pa bih voleo da cujem kakva je situacija kod ostalih ?
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Nemoj nikako. Ko zna sta ce te interesovati za 5 god. Znam neke koji su se pokajali.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Očisti sve to i uloži novac u FF ! Bratski savet, vidiš da i mušičarenje beovice ume da bude zabavno .
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Pa stvarno se dvoumim sta da radim. U nekim trenucima mi je zao da prodam, a u nekim, ono razmisljam, koji ce mi djavo kad ne koristim.

Sto se tice beovica, hvala Mafke, ti si mi dao ideju za to  ;), i probao sam juce, nisam nesto dugo, ali sta fali, nije neka borba, ali desava se nesto, da se covek zanima dok su klen i bucov u zabrani.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ja sam prvo lovio varalicarenje i plovak ,waser kugla  pa onda  fly fishing..  fly fishing mi je  oko 70 % dugi niz godina ali uporedo  i  dalje pecam varalicarenje i plovak oko 30 % waser kugla vise ne ,,Savjet, sacekaj jos neko vrijeme 
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Nebojša, svako slobodno vreme uz reku iskoristi samo za mušičarenje. Pišem ti iz debelog iskustva,kombinovao sam ja jedno sedam g. varal.& FF i ne gubi vreme kao ja eksperimentišući već uči na mom izgubljenom vremenu  ;). Što više FF-a,bolji mušičar.

Ili jesi, ili nisi  :D.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Mafke Fly je napisao(la):
 

Ili jesi, ili nisi  :D.

Baš tako, ili jesi ili nisi!!!
Mafke lepo rečeno.

Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Boga mi zimi kad prigusti zabacim rado varku. Ja drugog izbora nemam. Valja nekog smudja za veceru klepiti.
Mada da budem iskren, da imam neku reku vrednu odlaska zimi isao bih rado

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
dajte ljudi mafke strijelac :) urazumite se,, prvo ovo je balkan nema ovdje nekih bogatih pastrmskih,  lipljenskih terena ko u americi kanadi aziji i sl  pa onda bi to imalo smisla ,,,ja na plovak uhvatim za dan ko na mahac za 2godine i ima dosta akcije borbe traju sa mrenama po 1H,, mahac jeste najljepsi ali posto su kod nas mrenski i skobaljaski tereni tu onda nema neke prednosti pa onda kad se naleti na duboke vodene  ambise tu dolazi varalicarenje ,,,kad covjek ostari teze ide mahanje jer se onda  manji gazi po vodi treba i na to misliti tj buducnost ,,
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Iskreno, nikad se ne bi odrekao ostalih disciplina. Varaličarenja i plovkarenja, nikad. Zimsko plovkarenje na lagane sisteme, uz vatricu, ma kakvi. Moj savjet ništa, ne prodaji.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

gigino1

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2015.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bor
I pored musicarenja na koje sam se zesce navuko, vikend pecanje sa drustvom na Dunavu ne menjam. Nikad se ne zna kakva ce inspiracija da dodje. Neka ti pribor skuplja prasinu,lako ce naci primenu kad za to dodje vreme....
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Nema ga buduci sampion da se javi, da vidim njegovo misljenje :). Mada iskreno, do sad sam najvise pecao na varalicu UL priborom, ali mi je musica to zamenila, i realno mnogo mi se vise svidja, zato se ja dvoumim, ali ono, sto kazete, moze i da stoji u cosku, pa kad mi dodje, da uzmem.

Sto bi rekao nas narod " ne trazi leba"  :D
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Moj savet je bio najiskrniji i najdobronamerniji, mada zvuči '' malo '' isključivo i nepristojno prema ljubiteljima plovaka i varki.

Izvinjavam se kolegama, samo sam od sebe pošao jer sam ooodavno poošao plovkarenje i osvajao medalje čak,pa varaličarenje

me je odvelo na pravljenje voblera čak i to jako lovnih.Period ribolova bez otežanja na žive insekte ( na pec ) i aktivno hodanje uz-niz reku me je privukao da pređem na mušičarenje i daleko zabacivanje insekta na samoj površini loveći i ''dry fly'' mi je ostao u srcu.
Imam još uvek  dva  štapića za beovicu proofi dok sam ćerku privukao reci

i ribolovu a sada se dete od 10 g. Bogu hvala samo interesuje za mahač,bez ikakvog nametanja s'moje strane .

Mislio sam da u ovo ludo vreme kada čovek jedva ugrabi  malo vremena za reku, posveti se FF-u i svakim izlaskom napreduje.

Kada su svojevremeno pitalli najpoznatijeg mušičara Amerike da li postoji neki način ribolova  da li

uopšte peca drugom tehnikom sem FF,odgovorio je da '' statičan lov  najlakšim petljašem na sitnu belu-beovicu mu pruža najlepšu i potpunu

relaksaciju''.

Kolege poštovane, pecajte na šta hoćete i čime hoćete i naravno, ne morate  prihvatati  moj savet Neboši upućen. Shvatiće i sam da relativno nov u svetu FF-a pauzirajući u FF-u koristeći druge tehnike samo će gubiti osećaj za FF.

Pa ja kada duži period koristim samo klasu # 5 mušičareći, nije mi prijatno kada uzmem-zamenim  pribor klase #2 i potrebna mi je  mala adaptacija i ''gubljenje vremena '' da povratim osećaj za štapić od 40 gr i pravilnu prezentaciju. Zimi takođe postoje vrste koje se mogu mušičariti uspešno sasvim i to na našim prostorima tako da ja ''izgovore'' ne vidim za izbegavanje FF . :blush: :bye:
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ma ne verujem da iko sumnja u dobronamernost saveta, samo svako ima svoje misljenje, i to je to, i svoju filozofiju ribolova.

A gde kupiti neki takav UL FLY stap, klase 1 ili 2 , i koje su im cene ? Nesto ih nisam vidjao kod nas na trzistu
Ja imam #4 8ft i 5/6 9ft.

Jbt, pricam o nagomilavanju pribora, a sad jos razmisljam da kupim jos jedan  :D
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Nebojša, tek si zagazio u FF i nisi okusio  još puno draži koje FF pruža ,kao npr. baš UL FF a to je tek priča za sebe.

Moj varaličarski UL pribor koji je bio baš liga za sebe, sam iskoristio za tramp da bih došao do boljeg FF štapa.

Ako ne poseduješ nešto skupoceno baš od  pomenutog pribora,onda čuvaj to što imaš jer se ne isplaati poklanjati ga baš.

  Ima ljudi koji posle tri god. uspešnog mušičarenja jednostavno odustanu ( poznajem nekoliko slučaja ). Zato pošto

'' ne traži leba '',neka nek ćuti, odkud znaš .

Inače, ljudi koji se u potpunosti posvete FF-u ''nagomilavaju'' FF pribor i prave set od npr. #2,#4 i #6 klase ili #3,#5 i#7  ;).

Ima tako finih štapova klase 4 da ti ništa ispod ne bi ni trebalo.
 
Vrh Dno