Druge tehnike ribolova

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
A, to da odustanem of musicarenja, nema sanse :D. Ovo je meni ubedljivo najlepsa tehnika pecanja. Nije mi nista preterano skupoceno od pribora. Cak sta vise, ovi dubinci su kineski. Do duse njih nisam ni kupio, dobio na poklon od dede, tako da ih ne bi ni prodavao. Meni je ova #4, sasvim OK, Fladen Vantage 8ft. Da li sto sam navikao, jer sam sa njim napravio prve korake. Dosta je mekan stap, i sa klenom od pola kg je ludilo borba.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Nešo bre, sa klenom  od 500 gr je na skoro svakom štapu '' ludilo'',pa na mom 5/6 300 gr klen  mi ulepša dan jer je  kvalitetan štap.

Imao sam 5/6 Pfluger orahe sam mogao da mlatim,ma  nikakav osećaj ne pruža sa malo sitnijim klenom, kao čarapu da si okačio i to suvu.

Moj Jagodinac Kobra ima 5/6 kojim uživa i na sitne pastrmke u klenčići sitni mu nabijaju vrh štapa a normalno da  kao i moj 5/6 ima

retervnu snagu za kilaše.

  Ja sam rasprodao nešto vrhunskih štapova u klasi 4 jer imam dvojku sa kojom volim da uživam a po potrebi kao vetrovito vreme i krupan klen u najavi ja uzmem 5/6. Ova moja dvojka je bila jako skupa i morao sam uz jedan vehunski štap #4 da dodam opasan varaličarac 7 gr i mašinicu šimano 500 ili 1000 ne sećam se modela sem da je skupa bila u p. materinu. Jbg. uz tu 2-ku sam dobio prelep Byron čekrk  za 2-3 od 200€ i kanap od 60 € nov  a štap je tada koštao preko 600 $  :doh: ???. Kada sam tu dvojku uzeo u ruke nisam prenocio čekajući sledeći dan da se istrampimo. Momaj je jako bogat ai dobar ,zbog teške povrede  noge je odustajao od FF-a a meni je ponudio #2 jer je
znao da sam jedini zaluđenik za tako fine stvari. Nisam imao tolike pare jer nisam ni radio u tom momentu te mu dadoh najbolje što sam imao a njemu je koristilo zbog bolesti da  miruje i uživa u UL varal. i po nekad u vrh FF 4-ci ( WINSTON_IBIS ). Mnogi sa foruma ne bi dali tu 4-ku za ovu 2-ku.
  Vrhunska 4-ka malo mekša ( bar medijum ili mid flex po Orvis-u ),pruza  fantastičan dozivljaj i sa ribom od 200 gr. Kako je pecati vrh štapom klase 2 i imati ribu na njoj,to ćeš probati kada se uskoro sretnemo na Moravi ( da mi istekne zabrana za vožnju ). Na tom štapu klen od 400 gr ti nakostreši sve dlake na ruci od adrenalina,zato je namenjen namenski baš za uživanje '' sa sistnom ribom iz potoka '' kako u katalogu piše.
  Mana mu je što često ne mogu da kontrolišem u zaraslom priobalju ai vodenoj travi pa i ševaru krupnog klena, nego mi kao torpedo nabije u ševar bubu i pokida. Pecati beovice je baš uživanje jer oseća svaki titraj i te siće a zamisli klena od 200-300 gr :drool:.

Pa ja kada sam nabavio tu 2-ku,ponovo sam se aktivirao da izlazim svaki dan pa makar i po 1 h ( bilo pre 6 god. sad sam sve izgustirao ).

Zamisli kada pored vrhunskih 4-ki Orvis,T&T i tog Winstona 2-ka, Orvis Superfine mi OSVEZILA mušičarenje. Navedene 4-ke su u samom vrhu FF-a, ali i ova 2-ka. Ipak,mnooogo sam velikih klenova izgubio zbog ove 2-ke. Sada nosim 5/6 i nabijem kontru i tuje.
Te nize klase 1-2 prave samo vrh firme i cene su bruka, a gde su kanapi i čekrci :doh:. Cene su PEDERSKE, zato se većina drzi kalse 5 i
pljuje i ismeva 1-2 ke,nisu probali jbg..

Bože zdravlj, ako voliš FF, naleteće neka bar 3-ka meka, mnogi koji su posedovali #0 a i 2-ku na par dana su prodali jeftino jer se malo teže peca i zabacuje  tom malom klasom. Nije to Kanapp 5 da puni konkretno štap,mnoge iskusne mušičaresam gledao kako ne umeju 6 m da zabace 2-kom  :doh:. Samo prvo da probaš i vidiš da li ti leži pa makar i na travi. Meni je bilo teško na početku ali preterana ljubav za UL i sad punim 2 DT 15 m kao neko peticom  :D. Videćemo se bre .

Pazi,ima ljudi koji konkretno mlate klenove oko pola kila na svaki izlaz i po par 700 gr i kilaš OBAVEZNO, (imam takvog jednog ), e takve
klendzije ne zanima 2-ka ni dzabe da mu daš. :nowink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ja namenio privatno Nebojši a ovo ode mojom greškom . Komplikovano bre za brisanje i ograničeno vreme,najveća mana ovog foruma što ne možeš ništa da odstraniš ako malo zakasniš :mad: :mad: :mad:
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala na opsirnom textu. Ja imam 5/6 Vision Nite Catapoult, i cekrk Vision koma. Ali to mi je prejako za klena. Imao sam ih i na tom stapu, oseca se, ali riba tu bas nema nikakve sanse, a ja volim uvek da pecam laganijim priborom. Ovaj 5/6, zdravlje Boze, ce loviti bucove, i to sam se pripremam kad prodje zabrana. Znam da je tesko loviti bucova na musicarski pribor, ali jednostavno volim izazove :).

S obzirom da su te cene UL pribora, znaci kad to odlucim da krenem, sve ovo ce morati na dobos.  ;), mislim varalicarci, bolonjezi....

Sto se toga tice, nije problem, zbog vozacke, mogu ja do Jagodine, pa da idemo, nego sad su i klen i bucov u zabrani.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Sve zavisi koju ribu i na kojoj void pokušavaš prevariti.ja sam se zanosio da mušičarim SVE i tu sam se poprilično umorio.Neke vrste je suludo i pokušati loviti na mušičarki pribor.
U većini slučajeva ja kažem da je šteta "skrnaviti" ovakvu opremu po nekim blatnjavim i prljavim vodama.
Za mene je mušičarenje lipljena i pastrmke,sve ostalo je izmišljanje tople vode.
S tim sa od prošle godine obnovio varaličarske complete i nisam se pokajao!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Tommy nemoj tako. Klen je prava musicarska riba a i bucov.
Ko ima terene, bas, stuka....
Sulido je probati ploticu na drini....nije nemoguce al pored lipca..... Suludo je soma juriti, sarana na vecini nasih voda. 
A za prljanje opreme se slazem :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kod mene nije tako.Klen koji se lovi na mušičarski pribor je smiješan u odnosu na varaličarski kao i bucov.Za bucova treba vise snage i energije.Dok je tu varaličarenje baš gospodsko.Iz svakog mušičarenja štuke izlazio sam prljav kao svinja!
Moji tereni su takvi,ali sam uzeo UL i L varaličarc i uživam u igranju.
Sad spremam suve muve za moju trojku i bog da me vidi.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Tommy, upravo to. Klen na drini kod tebe nikako. Kod gegule je top... Na moravi i klen i bucov su najbolje musicarske ribe.  Svako ima svoje. Na nekom potoku mali klen je ko kuca velik...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Bas tako, meni je klen extra. Bas zato sto je plasljiv i nije ga bas lako dobiti. Dobro, varalica je dosta selektivnija, uglavnom udare klenovi preko 300g, sto je na UL pribor extra. Ali, dosta cesto na varalicu se prodje bez ulova, dok mi se na musicu to bas retko desavalo, ali dosta cesto udaraju i sitniji. Desavalo  mi se, odem sa drugarima koji varalicare, niko nista ne upeca, a ja se slatko napecam na suvu muvu :).

Bucov ako me krene, a planiram u drugom delu sezone njega da jurim, bice extra. Sto kaze Oholi, moramo se prilagoditi terenima, ne mogu non stop putovati 100km u jednom pravcu, da bih pecao, a Velika Morava mi protice kroz selo, u kome sam 2-3 puta nedeljno. Pogotovo ja to ne mogu, jer ekipa sa kojom idem svi varalicare ili plovkare i ne idu na pastrmke, a bas sam da idem nesto mi i nije resenje, pa sam osudjen na klena i bucova :), a boga mi i beovicu dok su gospoda u zabrani :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Braticu, ja sam na zapadnoj odrastao, mora bas da je vanredno stanje da klena na varku ne ulovis. Pazi, ima dana kad nece, al bas bez ulova....  Ta velika morava je zajebana onda za klena. A bucko, opet pali na zapadnu. Ona je cuvena po komadinama.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Pa, nailazio je period, na calypsa f3 vadim kao na traci, Bas ono, da upecas za popodne 20-30 komada. Nit menjas varku niti sta, Ali stvarno su retki ti takvi dani. Pricao sam skoro sa lokalnim plovkarosom, covek koji ima blizu 70 god, uglavnom je svaki dan na Moravi, i peca uglavnom klena na plovak. I kaze, da je prosla i ova godina strasno slaba, i nema pojma o cemu se radi. Ajd, da kazes da ja nemam iskustva, i da je mozda do mene problem, ali on sigurno ima. To samo potvrdjuje da je cudljiva reka, kao sto ljudi i pricaju o njoj. Ili daje, ili ne daje uopste.

Tih dana kad daje, krenem u selo, svratim bukvalno na pola sata, upecam 3-4 kom, i odlazim. Naravno vratim ribe u vodu. Oni lokalci vidim da me cudno gledaju  :D, i dobacuju, ako neces da ga nosis, daj meni.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Sto volim te ako neces da ga nosis.... Pa da hocu da je ubijem sebi bih je uzeo. Nisam ja za totalni C&R al neki stvarno nemaju meru.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Dobro, nisam ni ja neki zakleti C&R, ali uglavnom vracam ribu. E, ako se organizuje posle pecanja talandara, i pivce, moze i da se ponese .... :). Mada smo tako ja i drugar posle pecanja, otisli u ribarnicu, jbg, nismo nista upecali, ali ipak smo spremali talandaru  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Hehehehewh tako treba ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
oholi je napisao(la):
Sto volim te ako neces da ga nosis.... Pa da hocu da je ubijem sebi bih je uzeo. Nisam ja za totalni C&R al neki stvarno nemaju meru.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

Ti nisi čuo još za taj C6R,mislio si da je to Christiano Ronaldo ,čuj Vladimir C&R,šta sve neću ovde pročitati  :hammer:
 
Vrh Dno