Drveni čekrk

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobio sam na poklon, od jednog starog engleskog mušičara, drveni čekrk, napravljen krajem devetnaestog veka. Meni je ovo veoma drag predmet. Pogledajte sliku.
 

Prilozi

  • Drveni cekrk.jpg
    Drveni cekrk.jpg
    22,3 KB · Pregleda: 435
  • Drveni cekrk1.jpg
    Drveni cekrk1.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 428

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
verujem da ti je ovaj predmet vrlo drag. kako funkcioniše? ima li tu kočnice, mehanizma ili je slobodna špula? Ja sam isto imao jedan mali čekrk ali od železa sa dve male bele ručkice. to mi bio poklon od dede ali zbog rata sam ostao i bez toga  :mad:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nema nikakav mehanizam. Bolje je tako, jer ko zna kakav bi bio mehanizam iz 19. veka. :doh:
Planiram da počnem da upotrebljavam ovaj čekrk!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Al za ovakav cekrk ti treba ili stap od leske ili bambus.
Sve ostalo bi bilo suvise napredno.
Bar po meni.
Inace cekrk je skroz gotivan. :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ajde  bre Randjo, ne zanosi se. Cekrk je extra za kolekciju, ali da ga upotrebljavas :lud: :lud: :lud:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Nema nikakav mehanizam. Bolje je tako, jer ko zna kakav bi bio mehanizam iz 19. veka. :doh:
Planiram da počnem da upotrebljavam ovaj čekrk!
Ovo je ipak kolekcionarski predmet - zaista je greh kvasiti ga u 21 veku!!! Duša me boli unapred!!! Spakuj ti lepo njega u neku kutiju i zaštiti od buba i termita  :D I ponosi se sa njim  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam mislio da ga upotrebljavam svaki dan, nego možda na nekom takmičenju ili sličnoj manifestaciji, gde bi puno ljudi moglo da ga vidi. To bi bio super fazon! Ovako, samo ga ja gledam i vrtim ga u prazno.
Ako treba nabaviću i štap od bambusa. Starovremski fly line već imam. Kad mu navežem northcountry spiders, pa se pustim niz Nišavu, Visočicu ili možda Ribnik... :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
Nisam mislio da ga upotrebljavam svaki dan, nego možda na nekom takmičenju ili sličnoj manifestaciji, gde bi puno ljudi moglo da ga vidi. To bi bio super fazon! Ovako, samo ga ja gledam i vrtim ga u prazno.
Ako treba nabaviću i štap od bambusa. Starovremski fly line već imam. Kad mu navežem northcountry spiders, pa se pustim niz Nišavu, Visočicu ili možda Ribnik... :lol:

uf MIxe ko' da si ciljao na mene ili kako bi ja uradio (" Ako treba nabaviću i štap od bambusa. Starovremski fly line već imam. Kad mu navežem northcountry spiders, pa se pustim niz Nišavu, Visočicu ili možda Ribnik... :lol: ")  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dok polako seckam i ravnam bambus uradi sam jedan probni drveni čekrk od tika. Jednostavno bez ikakvog mehanizna. Lepo se okreče i ne radi osmice (za sada), ručkica se isto lepo okreće. Sve sam ručno uradio sa vrlo malo alata. Jedini stroj koji sam koristio je bušilica  :blush: Vrločvrsto deluje za ono što je namenjen, ultra lako mušičarenje. Posle ovoga tačno imam ideju kako da uradim jednog lepšeg, preciznijeg...možda i sa mehanizmom...ali opet što jednostavnije...također za light ff.
 

Prilozi

  • TLFR.jpg
    TLFR.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 329
  • Exploited view.jpg
    Exploited view.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 364
  • tfr1.jpg
    tfr1.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 391
  • tfr2.jpg
    tfr2.jpg
    29,5 KB · Pregleda: 295

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
sebastian je napisao(la):
dok polako seckam i ravnam bambus uradi sam jedan probni drveni čekrk od tika. Jednostavno bez ikakvog mehanizna. Lepo se okreče i ne radi osmice (za sada), ručkica se isto lepo okreće. Sve sam ručno uradio sa vrlo malo alata. Jedini stroj koji sam koristio je bušilica  :blush: Vrločvrsto deluje za ono što je namenjen, ultra lako mušičarenje. Posle ovoga tačno imam ideju kako da uradim jednog lepšeg, preciznijeg...možda i sa mehanizmom...ali opet što jednostavnije...također za light ff.

Dakle ti si definitivno lud covek

Bio bih ti zahvalan ako nadjes vremena pa napravis i meni jedan
svaka cast  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
compshop je napisao(la):
Dakle ti si definitivno lud covek

:D hvala na komplimentu...inace to je sve nastalo onako, drvo teak sam nabavio na poslu i isto metalne delove koji su namenjeni slanoj vodi...kvalitet, to sve od otpadnog materijala  :D, ovi šarafčići  :D, to sams sve nešto izbrljao kod kuće po podrumu  :D, za sledeći ču se malo više potruditi...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lepo se zabavljaš Sebastiane. Lep ti je čekrk. Verujem da se sasvim normalno može koristiti, samo ako malo navikneš na njega. Kada napraviš i štap od bambusa, nedostajaće ti samo jedan starovremski mušičarski konac. Meni je to čudo pokazao gospodin iz Engleske koji mi je poklonio drveni čekrk. Upredena svila bez ikakve plastike. Nakvasiš i tek onda počneš da zabacuješ...
Već te zamišljam sa drvenim štapom, drvenim čekrkom i svilenim koncem kako vadiš crvenperke iz Bledskog jezera. Mislim da bi ti dali počasnu člansku kartu ribičkog društva i doživotno besplatno mušičarenje u celoj Sloveniji. :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
compshop je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
dok polako seckam i ravnam bambus uradi sam jedan probni drveni čekrk od tika. Jednostavno bez ikakvog mehanizna. Lepo se okreče i ne radi osmice (za sada), ručkica se isto lepo okreće. Sve sam ručno uradio sa vrlo malo alata. Jedini stroj koji sam koristio je bušilica  :blush: Vrločvrsto deluje za ono što je namenjen, ultra lako mušičarenje. Posle ovoga tačno imam ideju kako da uradim jednog lepšeg, preciznijeg...možda i sa mehanizmom...ali opet što jednostavnije...također za light ff.

Dakle ti si definitivno lud covek

Uze mi reč iz usta :D
Svaka čast Seb :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ko je lud,budi mu drug :yeswink:.Jeli,koja je tezina ovog cekrka?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
  Mislim da bi ti dali počasnu člansku kartu ribičkog društva i doživotno besplatno mušičarenje u celoj Sloveniji. :D

taj i jeste namenjen prvenstveno za crvenperke i bodorke kao i stap koji se nadam dovrsiti jos ovog leta  :blush: ... sto se tice dozivotne karte  :D  :hammer: iz tvojih usta u Božjie uši  :smoke: Mada ce pre da mi obezbede dozivotnu kartu za ludnicu  :D

@zvezdan, "Koliko je tezak?" Tacno 90 grama.

Sada imam jos nesto teaka tako da cu polagacke da radim i dizajniram jedan za lipljane i pajke na potocima i užim delovima reka. Taj cu uraditi sto je moguce preciznije i kvalitetnije. Nemam mnogo alata pa moram da improviziram...
 
Vrh Dno