Dunav

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Eto bre Mix, to ja sve vreme pokusavam da objasnim ljudima. Razlika u filosofiji je drasticna!!! Ti se lozis na to da ti se dive a mene to zaista ne zanima. Ti cak ides dotle da se divis sam sebi :hammer:. Ja bih nasuprot tome, voleo da se mnogi izmaknu sto dalje da ima vise prostora za mene :lol:> Daleko bilo da pokusavam da se, kroz omiljeni hobi, dokazujem i izazivam divljenje.

Drag si mi i kada ovako zapenis a ni sam nemas neki jasan cilj.

Kao sto kao lovac, gledam na svrake, vrane i ostale stetocine kao korov, tako i u ribolovu. Korov je korov i tacka! Zapalio bih kucu onome ko je u nase reke uneo ribe poput babushki, cverglana i ostalih shupackih slicnih vrsta, i naterao ga da ih izvadi jednu po jednu do poslednje. Kada je pre xx godina Misa Djonic "poribio" cverglanom Savsko jezero da se zanimaju penzioneri, meni se pecanje smucilo.

Ne kapiras da je za smeh kada poistovecujes ribnjak i Ribnik, imao si priliku od Mite da cujes kako se ponasa riba tamo, pogotovo po ovoj vodi. Mozes i Hakiju da priupitas kako se proslavio sa lipljanom tamo skoro.

Neko ko slavi 20+ godina uspesnog musicarenja i koji je prosao sito i reseto mora da ima cime da se pohvali, pogotovo kada je prvi instruktor na nasim prostorima. Mix ja kao pocetnik zelim da se maximalno edukujem, a ti koji si prosao Taru uzduz i popreko, i koji si "opismenio" stotine i stotine musicara, mogao bi i meni da pomognes. Da mi budes idol i da ti se divim :lol: . Evo za pocetak neku sliku sa lipljanom od 50+ cm?

I da, da ne zaboravim... Pastrmke od 2kg sam odavno izgustirao, to me ne lozi vise uopste :lol: . Ipak ja pecam u ribnjaku...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix, kažeš cro ti disk. Ako nije crko zbog nekog mehaničkog oštečenja, probaj sledeče ako nisi več. Stavi ga u zamrzivač za 24h i posle kada ga izvadiš pusti da se DOBRO posuši. Neka ssuši tao kojih par dana. Ne zafrkavam te. To je jedan trik koji pali. Brat d moje zene je to napravio i radilo je, posle i njegov kolega je isto probao i upalilo je. Probaj, trebalo bi da radi ko nov, ako ništa bar da spasiš stvari sa diska.

Eh, kada netko govori o ribljem korovu stvarno mu je to smešno. Moj stav o ribljim vrstama drastično se preoblikovao od kada sam postao mušičar. Nekako sve ribe sam počeo gledati sa više poštovanja, u svakoj vidim nešto "plemenitog", bolji izraz bi bio: da u svakoj vidim nešto "vrednog pažnje". Drugim rečima otkrila mi se i druga strana lepote. A posebno je kada takvo nešto izgradiš na ogromnoj reci kojoj je ime Dunav.

E sutra ču verovatno da se ponovim :) Malo ču investirati u steg za vezanje mušica. A ako bud lepo vreme idem na savu dol. pa ću malo da pričam i o pastrmkama a i lipljenu tako da ne ispadne da samo govorim o "korvu" i volim "korov" :)

Izgleda da cu i u hrvatsko, pa ako supem da odem do borovika idem opet na korov :), na Basa ;-) Nikada ga nisam vidio uzivo a kamoli upecao. A biti cu i u Vukovaru neko vreme pa ja odo opet na dunav :) Na svoja stara mesta gde sam vec vadio bucove i smuđeve strimerom.
Ko zna, mozda uhvatim i zbatca iz ledenog mora!!! :) ;-)

Hhehe, ajde drustvo citamo se!!!

Simpsone ne moj slucajno da mislis da imam sta protiv tebe, dapace bas volim da polemisem sa tobom i gledam na tebe kao na jos jednog svog kolegu! Ako se ne slažem s tobom u nečemu i želim ti možda nekada nešto dokazati, to je samo zato što mislim da bi i ti mogao da uživaš u nečemu kao i ja. Ipak ti si mušičar! ;-) Braća smo po štapu ;-)

Ajde laka vam noć svima!
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
"Mix, kažeš cro ti disk. Ako nije crko zbog nekog mehaničkog oštečenja, probaj sledeče ako nisi več. Stavi ga u zamrzivač za 24h i posle kada ga izvadiš pusti da se DOBRO posuši. Neka ssuši tao kojih par dana. Ne zafrkavam te. To je jedan trik koji pali"

To mu nece upaliti, barem na takav nacin.
Moze da pokusa samo dok je frisko hladan inace nema spasa...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Au bre Sebastiane, pa naravno da nikoga ovde ne shvatam licno! Polemika je polemika, da sam tvoj post shvatio licno sada ne bih ni razgovarao sa tobom!!! Nekada u afektu svako od nas mozda kaze malo jacu rec ali sve to ide u rok sluzbe.

I fora za zamrzivac i HDD je tacna ali samo u slucaju da je hardu mehanika na izdisaju. Ako je elektronika (85%) onda mu nema spasa sem da se pakuje od istog ispravnog diska
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Simpsone, zar zaista mislis da je problem uloviti krupnog lipljena? Pogodio si, meni jeste, jer me mrzi da prelazim preko 500 kilometara zbog zivotinje koja je ista kao ove koje ja u ovom periodu intenzivno lovim, samo ima malo drugacije sare i peraja. Mozda je to za tebe drasticna razlika, ali kad malo bolje razmislis, klen i lipljen se razlikuju kao kokoska i curka. Kokoske imam u dvoristu, a curke su u drugoj drzavi. Lovio sam i te curke, veoma uspesno, i volim da ih lovim, ali znam ono sto ti neces da shvatis: lov na ovu "perad" je identican i predjem li 500 km, radicu potpuno istu stvar kao i na obliznjoj Nisavi ili Toplici. Jedina razlika je sto bih posle pokazivao slike lipljena i hvalio se kako sam ja radio nesto sto niko na Nisavi, Jermi, Temskoj... nije. To je apsolutna laz. A ja nisam ribar koji laze.
O RIBNIKU I LIPLJENU
Pre nakoliko dana boravili su neki moji drugari iz Nisa na Ribniku. Nisu imali nikakvih problema da, u sred avgusta, love neogranicen broj pastrmki i lipljena kilasa. Odmah su ukapirali da treba koristiti 0.10 i muve na broju 20-22. Nikakav problem. Lepo je to. Hajde da idemo zajedno, ja i ti. Da izbockam(o) te lipljene i da "prebrinem" i to. Ove godine lovio sam mnogo vrsta i veoma sam ponosan na to, ali jos nisam "jurio" lipljena. Uuuuu, nisam ni bucova, a to mi je vaznije. Mozda cu lipljena za par nedelja, kad malo noci zahlade, a bucova odmah posle toga, cim se Juzna Morava izbistri i opadne.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Pa Mix za 20+ godina nisi otisao dalje od 100km da pecas ribu?
Jao bre ako dozivim toliko musicarskog staza ni Patagonia ni N. Zeland mi nece biti daleko. Evo ja vec za narednu godinu planiram Sloveniju. Svega cu da se odreknem ako treba. A pocetnik sam....
Porediti klena i lipljana...ne necu da komentarisem. Za musicarenje lipljana je potrebno da muva padne poslednja na vodu a to se kosi sa tvojim ucenjem :lol: . Naravno da protiv klena nemam nista, ali ovo ti je bilo zaista neumesno :lol:
Moze bre imas otvoren poziv za Ribnik kad pozelis ali da znas tamo se riba vraca u vodu :hammer: . I to je protiv tvoje filosofije?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sebstijane, sto se Borovika tice ja se nisam bas nesto proslavio, mada pogodili smo vrlo los period kad bas nije nikako radio! Tako da sam na mahac uhvatio samo jenog minijaturnog. Na Boroviku jos vrlo interesantna riba moze biti i suncanica koje ima koliko hoces a velicine su kao dlan mozda i vece. Takodje primetio sam i dosta amura po plicacima, koji tu mirno jedu. Pa probaj prevariti kojeg, ja nisam uspeo mada sam se lepo usunjao u jato amura izmedju 5-10kg a prilazili su mi na duzinu stapa. A sto se tice dunava probaj male nimfice na udicama 12 ili 14 kao sto su fazanov rep ili zecije uvo i cini mi se da neces imati problema u uhvatiti belu ribu.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sebstijane, sto se Borovika tice ja se nisam bas nesto proslavio, mada pogodili smo vrlo los period kad bas nije nikako radio! Tako da sam na mahac uhvatio samo jenog minijaturnog. Na Boroviku jos vrlo interesantna riba moze biti i suncanica koje ima koliko hoces a velicine su kao dlan mozda i vece. Takodje primetio sam i dosta amura po plicacima, koji tu mirno jedu. Pa probaj prevariti kojeg, ja nisam uspeo mada sam se lepo usunjao u jato amura izmedju 5-10kg a prilazili su mi na duzinu stapa. A sto se tice dunava probaj male nimfice na udicama 12 ili 14 kao sto su fazanov rep ili zecije uvo i cini mi se da neces imati problema u uhvatiti belu ribu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
StY_EsoX hvala na savetima poslusati cu ih. Ako budem bio uspesan pohvalit ću vam se :)

E bre ljudi, HDD nije bas pametno vaditi iz zamrzivaca i odmah ga ukljuciti. Ima odmah od kondenza da rikne, kako to H2O i elktrika, neide to skupa. HDD treba da se osusi, a to radi moj kolega iz švedske, to je od njega savet (prvotno) a lik je sto ima OP sistem, Hardver i softver u malom prstu, ima nekoliko doktorata iz toga sveta a maher je stvarnoooo...vise ne smem da pricam o njemu :) ;-)

StY_EsoX e bas si me jos vise zainteresovao sa onim suncanicama i amurima, i setio sam se oni tvojih malih popercica, moram da ih napravim sada sto pre.

Za Dunav sam pretpostavio za nimfe, ali to ce sigurno da radi u priobalnom delu, jer sam to vec probavao na dunavu iz camca , a dobina mi nije bila bas fina tako da nisam verovatno pogodio mesto gde ribe ima. Znam da u priobalnom podrucju ima punooooo kesege i ostale bele ribe. Nista ako mi sta uspe javim tada.
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da se i ja javim, s obzirom da mi Dunav teče pod prozorom :mad:
Delim simpsonovo mišljenje o "lepotama" dunavskih obala pa se vrlo retko nateram da zabacim medju iskorišćene prezervative i iste takve uloške. Skupio sam lepu količinu strimera za štuku, smuđa, bucova a evo nekih od njih. Sve "mušice" su vezivane na Tiemco udicama broja  2-0/2 :doh:
 

Prilozi

  • Copy of 2007_01290005.JPG
    Copy of 2007_01290005.JPG
    15,3 KB · Pregleda: 302
  • Copy of 2007_01290011.JPG
    Copy of 2007_01290011.JPG
    20,5 KB · Pregleda: 308
  • Copy of Picture 074.jpg
    Copy of Picture 074.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 308
  • Copy of 2007_01290005.JPG
    Copy of 2007_01290005.JPG
    15,3 KB · Pregleda: 307
  • Copy of 2007_01290011.JPG
    Copy of 2007_01290011.JPG
    20,5 KB · Pregleda: 319

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dunaveeee,dunavee,kraj tebe mi 2 godine ostaseeee
Salim se malo,Zimovnik je u pitanju,rana zora,Bucov krece a i ja za njim ali nigde FF,razocaracu vas Ubio sam ga vaser kuglom
JEBIGA
--POZDRAV MAJSTORY--
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Tema je stara kao Dzingis Kanov bris,ali moram da lajem.....bio na spicu u Palanci i skenjao se jako.....4 camca ladno su opusteno mrezarila malo dalje od mesta gde sam zabacivao.....na moje pitanje da li to bas moraju da rade,ne stize odgovor....posle sam ih "ljubazno" pozvao na obalu da im neke stvari kazem na jeziku koji ce razumeti,ali samo su upalili pente i strafta.....da stvar bude gora,mreze su na samom uscu kanala DTD u Dunav.....a na obalama se nalazi drustvo a zastitu Save i Dunava??wtf?od sad,cutim i bijem.... :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Možda možeš da im gađaš čamce zapaljenim strelama?  :-*
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
tomos rider je napisao(la):
...4 camca ladno su opusteno mrezarila malo dalje od mesta gde sam zabacivao...

Na Dunavu je privredni ribolov dozvoljen, mislim da nemaš previše prava na ljutnju ???
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
likovi koji dolaze sa trulim apncima i imaju onako lep ciganski naglasak...sumnjam da to ima ikakve veze sa privrednim ribolovom.....
 
Vrh Dno