Dunavski bucov na strimera

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Juče sam imao strahovit promašaj na crnog hollow strimera.Vraćajući se kući,ugledah bucova od nekih 3kg.kako mahnito pliva paralelno sa obalom.Brzo prestigoh ribu,namestih se nekih pet-šest metara uzvodno i pljusnuh mu strimer.Nisam ni video kada se zaleteo,samo je eksplodiralo na mestu gde sam prethodnog trena video strimer.Međutim,riba nije pogodila udicu,da li od prevelike navale agresije,jer je udarac po površini zaista bio strahovit,ili je u pitanju bilo klasično bucovsko razmetanje,kada uopšte ni ne napadne strimer,nego pljusne pored njega.Dilema?!
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Samo ti je rekao:
Uhvatio si moju mamu, tatu, babu, dedu i ostalu mnogobrojnu rodbinu - e, al za mene ima da se pomučiš deeeeeebeeeelo.  :hammer:
Moraš da izmisliš nov strimer - poznaje tvoj rad. :bye:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Rancic je napisao(la):
Samo ti je rekao:
Uhvatio si moju mamu, tatu, babu, dedu i ostalu mnogobrojnu rodbinu - e, al za mene ima da se pomučiš deeeeeebeeeelo.  :hammer:
Moraš da izmisliš nov strimer - poznaje tvoj rad. :bye:
Da znaš majku mu!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Juče sam posmatrao,nisam mušičario,krupnog bucova kako rastura kederčiće dižine jedva par cm.Sitni nesrećnici,koji još uvek nemaju veze sa životom,lako ga gube u strahovitom vrtlogu besne ribe od nekih 3kg.Bucko iskusno zaobilazi krupnijeg kedera,koji se brzo gubi u gustoj travi,ali zato satire siću koju prethodno satera u 15cm. dubine.Takav bucov je jako zajeban,sve što prevazilazi veličinu tih sitnih ribica kod njega izaziva jako podozrenje,a ponekad će pobeći od malo većeg strimera kao kuče podvijenog repa.E, zato ja jutros zavezah nekoliko malih fox strimerčića,sivih,bez ikakvih fleš materijala.
 

Prilozi

  • mini fox.jpg
    mini fox.jpg
    76,2 KB · Pregleda: 308

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Juče sam se ponovo uverio koilko su gradski bucovi prepredene i oprezne ribe u odnosu na rođake sa sela :-[Bacao sam na mestu gde nema čoveka,životinje,pa i ptice su retke.Rano jutro,slaba vidljivost,pa sam stavio neki poperčić napravljen od policelona bele boje.Sitan je raubovao tik iza trave i svaki zabačaj u zoni jurnjave rezultirao je besnim napadima na strimer.Onda je,što sam i očekivao,lupio jedan krupniji,međutim udica ga nije zabola a policelon je pukao kao ništa.Mora se bežati od mesta gde je bucov izmaltretiran,posebno kod mene na keju gde je svaki dan vašar.Hteli smo turizam,mislim na nas Kladovčane,eto nam ga.Pravo mušičarenje počinje u oktobru!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
imas pravo, treba traziti ribu koja nije pod takvim stresom, sto dalje od civilizacije...jos da ti je camac pa posetiti one usamljene limane ili tamo gde su klisure gde lupaju zvereke od nekoliko kila  ::) :drool:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
sebastian je napisao(la):
imas pravo, treba traziti ribu koja nije pod takvim stresom, sto dalje od civilizacije...jos da ti je camac pa posetiti one usamljene limane ili tamo gde su klisure gde lupaju zvereke od nekoliko kila  ::) :drool:
To je teško Seb,jer su ovi genijalci iz "Srbija Šuma",jalova firma koja gazduje vodaa kod mene,zabranili sportski ribolov iz čamca!
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ček da vidim da l' sam shvatio. Ne sme čamac na Dunavu.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Pa zabranili da ne smetaju lopovima dok vrsljaju po Dunavu!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Rancic je napisao(la):
Ček da vidim da l' sam shvatio. Ne sme čamac na Dunavu.
Tako je,čuvari "Srbija Šuma" su insistirali kod svoji pretpostavljenih iz Bg-a da se zabrani sportski ribolov iz čamca jer su oni konkurencija alasima,tobože hvataju više ribe i kasnije je prodaju.Ovo drugo jeste prilika,prodaju,veliki broj njih,ali suludo je na čiju se inicijativu sklanjaju sa vode,"alasa" kojima ništa u vodi i van nje nije sveto.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Dunav - ne može čamac.
Još da vidim krokodila sa krilima...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Dunav - ne može čamac.
Još da vidim krokodila sa krilima...

Zvezdane, je li to važi svuda na dunavu u srbiji ili samo kod tebe na tom teritoriju. Ja znam da kod palanke kod ušča dtd love iz čamca i mrežaroši i varaličari i dubinkaši. Posebno dobri tereni su sa druge strane, druga obala koja se vidi sa ušča, tamo su klisure i mnogi kažu kako su lovili tamo lepe somove, bucove, smuđeve itd.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne,ne,ovo važi samo za Kladovo,jadni alasi se uplašiše konkurencije pa im drugari iz "Srbija Šuma" učiniše po volji.Tuga i očaj!!!
 
Vrh Dno