Duzina zabacaja?

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ti nisi merodavan uopste kada su ti stap i cekrk tezine fice, a stimer tezine prosecne kutije za musice. :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nekoliko puta sam posle strimerasenja imao takvu upalu misica u prstima leve ruke, koja je stalno mokra i radi, da nisam mogao da ih pomeram. Naravno, do sledeceg jutra. A kad preteram, pa povezem nekoliko dana, onda mi se pojavi otvorena rana (posekotina) na srednjem prstu desne ruke, gde mi prolazi konac. Stavljao sam hanzaplast i selotejp, ali nije pomoglo, tad je neophodan odmor uz nekoliko dana suve muve.
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Drugari, jeste li vi culi za dobro petnaestominutno zagrevanje? Prosetajte malo internetom i naci cete uputstva za zagrevanje i istezanje svih zglobova, misica, tetiva. E sad posto sam se dugo bavio sportom, preporucujem vezbe i pre i posle ribolova, narocito ako je dugotrajan.Sto bi rekli: izgleda sasavo ali mene ledja, lakat, rame i zglobovi vise ne bole :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jaksicu, bio bih ti veoma zahvalan da napises adresu ili sam opises (jos bolje) vezbe za zglob, ledja i kicmu, pre celodnevnog musicarenja.
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
E pa ovako:
1.)zagrevanje zgloba sake:
Ukrstis prste obe sake (ispreplices ih) i onda kruznim pokretima zagrevas zglobove obe sake.
2.)zagrevanje zgloba lakta:
Ispruzis obe ruke u visini ramena.Nadlaktica se ne pomera a podlakticom radis kruzne pokrete, prvo ka glavi a potom od glave.
3.)zagrevanje zgloba ramena:
Ruke ispruzis uz telo. Potom radis ramenima kruzne pokrete gore - dole, prvo sa manjom amplitudom pokreta pa polako povecavas amplitudu.Posle toga podignes ruke u visini ramena, levom rukom hvatas desnu nadlakticu i istezes je ispod brade ka levom ramenu (desna ruka je ispruzena),potom ponovis sa levom rukom.
4.)istezanje vratnih misica:
E sa ovim obazrivo!!! Bradu spustis prema grudima i lagano kruzis glavom redosledom: desno rame - ledja - levo rame -grudi, pa na drugu stranu.Ali vrlo pazljivo!!!
5.)zagrevanje donjeg dela ledja (krsta): Noge u raskoraku, u sirini ramena, ruke na kukovima, i vrtis straznjicom. Posle toga isti polozaj i uvrtanje ramenima oko uzduzne ose tela levo - desno.
6.)istezanje donjeg dela ledja: e ovo je mnogo dobra stvar ako ides sa drugarom na pecanje koji je slicne telesne konstitucije. U narodu je poznato kao "lomljenje pogace",i malo je komplikovano za objasniti al' ajd da probam: naslonite jedan drugom ledja na ledja, uhvatite se laktovima
obe ruke i jedan drugog podigne na svoja ledja tako sto mu stavi svoju straznjicu na donji deo ledja, u visini 4-7 prsljena, i onda se savije napred drzeci cvrsto laktove kolege (svojim laktovima) dok ga ne podigne od zemlje, zadrzi ga u tom polozaju 5 sekundi i spusti.Potom zamenite.

E ovo su neke osnovne vezbe.Dakle kada stignes na vodu, nemoj k'o oprzen da se sjuris u reku da bi sto pre poceo da kandzijas, vec odvoji 15 min. za ove vezbe i zglobovi ce ti biti zahvalni.E sad u toku celodnevnog ribolova cim primetis bol, zatezanje ili umor u zglobu, odlozi stap sa strane i ponovi vezbu za taj zglob, sem ako riba ne radi kao luda tad CUTIS,TRPIS I PECAS
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Pogledaj sledeci sajt:
www.bodybuilding.com\fun\peak20.htm pa na toj strani potrazi link 'injury prevention' pa se tu mozes jos informisati o prevenciji.
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Uff pogresan slash:
www.bodybuilding.com/fun/peak20.htm
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
MIXE uzecu ti za zlo,vidim iz prilozenog da si propustio casove fizickog vaspitanja :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno