Euro-nymph štap

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
416
Lokacija
Minhen
Čitao sam na netu kako se ljudi žale na Sage vezano za čekanje prilikom popravke štapa u garanciji. Tako da malo minje bezveze dati hiljadu eura i onda imati takav servis.
U međuvremenu sam pogledao Adams Max Black - Jako dobar štap sa jakom kicmom i osjetljivim vrhom, i Guideline LPX Nymph, koji je dosta senzibilniji.
Volio bih još vidjeti Hardy Ultralight LL, ali ne mogu ga nigdje naći u radnji.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.727
Broj reagovanja
1.044
Lokacija
Svilajnac
Obzirom da niko nije pomenuo ovaj brend ne bi bilo lose uzeti i to u razmatranje, znam da je nas prethodni prvak to koristio a citam na listu musicar trenutni prvak Bosne isto to koristi. Licno nikada nisam ni video ni probao niti imam neke naznake koliko je to zapravo dobro, u stvari neznam ni sto sam sve ovo ispricao ali sam siguran da nece da skodi a ako ne skodi znaci da mora da koristi... (poznato jel da, jedan je bio Lane Gutovic)
Da skratim pricu, radi se o Maxia stapovima za nimfarenje.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
416
Lokacija
Minhen
Uveliko gledam Maxiu. Cuo sam samo najbolje stvari o njima. Jedini problem za sada je sto nemaju distributora u Njemackoj...
 
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
22
Byron Multilength 9-10.6' #3 mi zavrsava posao za "hibridni" pristup :hammer: tj kad hocu da se prebacim na suvu, samo skratim na 9fita i promenim cekrk. Stap jako dobar, nemam problem sa zamaranjem, "cupa" ribe bez problema. Jedina mana je tezina od 100gr na 10fita, zato sad cisto promene radi gledam neki multi manje tezine. Video sam da traper ima neke u ponudi ali time se bavim na zimu.
Koristim isti štap, to mi je ujedno i prvi pošto sam ove sezone počeo da mušičarim i odlično mi je rešenje da za male pare imam mogućnost pecanja na nimfu i na suvu, i da kada ga zveknem o granu ne brinem da li će pući jer je dosta žilav (a i da pukne manje boli nego neka skuplja varijanta). Odmah sam kupio rezervnu špulnu uz čekrk na kojoj mi je kanap za suvu i to uvek nosim sa sobom. Štap jeste malo tuplji i teži od štapova iz višeg cenovnog ranga (probao sam par različitih od kolega na vodi) ali za te pare radi posao i lepo sam se napecao sa njim, najveća riba mi je potočara 40cm.

@admir vidim da si već poručio štao ali rek'o ajde da ostavim komentar, možda nekom drugom kolegi bude značio :)
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
416
Lokacija
Minhen
IMG_3646.jpegIMG_3647.jpeg

Evo i da ostavim utisak nakon prvog pecanja. Nije na odmet imati više informacija.
U poređenju sa Vision Nymphmaniac #3 11ft, Hardy Ultralite LL #3 10.8ft je značajno jači, grublji i teži štap.
Kod Hardyija se osjeti ta snaga u backbone-u, te se ne savija skroz do drške kao Nymphmaniac. Bez problema je vadio veće lipljene u dosta kracem vremenu nego Nymphmaniac.
S obzirom na tip vode na kojoj većinom lovim u Bavariji, ovaj #3 je pravi izbor. Često zbog jake struje moram da bacam nimfe 4+ mm, a nerijetko i jig-streamere. Sa ovim štapom tu nema problema.
Medjutim, ako želite loviti na mirnijoj i plićoj vodi, mislim da bi #0-2 varijanta bila elegantnija opcija.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
416
Lokacija
Minhen
Na jačoj vodi gdje očekujem veću ribu, ne stavljam tipet ispod 0.14. Cak sam u par navrata poprilično forsirao da bih vidio kako se cijeli setup ponaša, i još nikad nije pukao tipet. Medjutim dešavalo mi se da mi spadne riba pri forsiranju.
Što se tiče udica uglavnom koristim Hanak Jig Classic ili Jig Superb Trophy u velicinama #12-14.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
Nisam pristalica ovakve tehnike lova..mada sam i to pecao (obicno pocetkom sezone)......malo mi nesportski....al ajde da ne otvaram temu....

Sto se stapova tice...hardy ultralight je vrhunska motka, ne bih se mogao setiti ESN da bih ih uporedio...mada ESN je u samom vrhu....poredjenja i forsiranja tabela koji je najbolji za ovoga ili onoga su marketinske gluposti....oba stapa (ESN i HARDY) su top stapovi, laki, osetljivog vrha i jaki u donjem delu (sto bi mozda trebalo biti jako vazno)...
Vazna je garancija, mozda za sage kod nas malo sporija ali nema primedbi (bio sam u situaciji da reklamiram sage)....ko prati desavanja u ceskom nimfarenju mozda zna i za druge stapove....ali ja sam pobornik one stare "samo najbolje je dovoljno dobro"
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
416
Lokacija
Minhen
Bitno je samo da se udara, o nijansama neka raspravljaju izbirljivi.
 
Vrh Dno