FC video snimci

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ne verujem ... bolest  :doh:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lpSdAKkb4tA&NR=1[/youtube]
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ima tu i mnogo lepote, sklada i umeća!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-E4BLbiWyDE[/youtube]
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Kako za kog profesore.Za mene kao ribolovca nema nista zanimljivo,mozda par zanimljivih sitnica osim ako ne zelim da se okliznem,padnem i poplasim ribe u krugu od 20m oko sebe skakutanjem ili ne znam ni sam kako da nazovem ovaj "ples" i uvijanje.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ma ja mislim kod Henrika Mortensena u ovom klipu što sam ga ja postavio... a ovaj bolesnik u čarapicama u sportskoj hali je ipak promašio temu...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
zekafly je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QP0gv0SWvCg[/youtube]

Ovo je lepo i vrlo upotrebljivo,bar ja tako vidim stvari.Nisam te razumeo  :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nista cudno na snimku.

Covek vezba distancu za "takmicenje" ili radi cisto da iz drugih razloga. Vezbanje u halama je sasvim normalna stvar, daljine, mete. Nemaju svi uvek pogodno vreme da provedu van objekata, radeci ono sto zele da rade. Imaju ljudi kave takve uslove i spremaju se za takmicenja do maksimuma. Tacno je da nema dodirnih tacaka sa fly fishingom i to stoji. Nekom je lepse da baca u mete i daljine a nekome da peca ribe.


Sasvim jednostavno poredjenje: imate lovca koji koristi municiju i ide svakodnevno u lov a da nije video streljanu. Ima takmicara koji ne izlaze iz streljane sprejajuci se za takmicenja ili to rade rekreativno, Ima jos mnogo sportova koji se mogu slicno porediti i stvarno ne vidim nista lose ako nekoga neki nacin sporta ili sta vec, ispunjava.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Djole ovo je sprdacina ne FC.Neka radi ko sta hoce i voli,njegova stvar.Spomenuo si streljanu...ovo mu dodje kao pucanje iz puske iza ledja ili kroz noge.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mesas stvari.

Postoji jasno definisan Fly Casting  kao sportska disciplina i Fly Casting kao sastavni deo Fly Fishing-a. Prvo treba da napravis razliku izmedju njih pa onda dalje oko pucanja kako i na koji nacin.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Djole je napisao(la):
Mesas stvari.

Postoji jasno definisan Fly Casting  kao sportska disciplina i Fly Casting kao sastavni deo Fly Fishing-a. Prvo treba da napravis razliku izmedju njih pa onda dalje oko pucanja kako i na koji nacin.

Ok druze,nisam znao da ima FC sportski i FC ribolovni.Meni je malo bezveze da dve razlicite stvari imaju isti naziv.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Milanče je napisao(la):
Ima tu i mnogo lepote, sklada i umeća!!!

Odlican klip Milance. Hvala puno :tbumb: . Znam za njegove DVD-e ali nisam video ni jedan. Ovo je prvi snimak sto vidim... odllican. Imam njegovu knjigu gde ima dosta opisanih zabacaja.Covek je maestro....
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
crni je napisao(la):
Ok druze,nisam znao da ima FC sportski i FC ribolovni.Meni je malo bezveze da dve razlicite stvari imaju isti naziv.

Pazi ima takmicara u ovoj disciplini koji pretpostavjlam ribu nisu videli ili ih cak to i ne zanima. Evo ovde ima clanova koji su sigurno i bolje upoznati od mene u taj takmicarski FC pa ce reci koju rec vise o tome
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
crni je napisao(la):
... Za mene kao ribolovca nema nista zanimljivo,mozda par zanimljivih sitnica osim ako ne zelim da se okliznem,padnem i poplasim ribe u krugu od 20m oko sebe skakutanjem ili ne znam ni sam kako da nazovem ovaj "ples" i uvijanje.

Ovo je jedan od nacina sportskog bacanja na natjecanju koje doista moze izgledati smjesno tako dugo dok ne vidis o kojim se daljinama radi i ne razumijes smisao nekih pokreta. Recimo, nakon sto je maksimalno produzio zamah, skakutanje je posljedica toga da bacac pazi da ne napravi presetup. Da je presao liniju zabac bi bio ponisten, a sav trud s treniga uzaludan. Sto u vrlo slicnoj formi mozes vidjeti na svakom atletskom mitingu u bacackim disciplinama (kugla, koplje, kladivo).

Manje vise ovakvim i slicnim nacinima u dvoranama se baca 35-40+ metra. U zraku se drzi vise od 30 m, mjereno od linije na kojoj stojis do muhe. Dakle, ako bi ga hipotetski primjenio u ribolovu i pao u vodu ribe to ne bi mogle cuti jer su predaleko.

No, casting sport - koji, slazem se, ima vrlo malo dodirnih tocki s ribolovom - je na sluzbenom popisu olimpijskih sportova, sto natjecateljski ribolov bilo koje vrste nije niti ce najvjerojatnije ikad biti. Mi ribolovci se svakako tomu ne bi trebali smijati vec pogledati detalje njihove tehnike koji se mogu primjeniti i kod ribolovnog bacanja. Takvih detalja ima. Pogledaj nacin drzanja stapa, rad zgloba, ravninu bacanja...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
:D :hammer: :D :hammer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P7EOcV21d2w[/youtube]
 
Vrh Dno